Facebook’ta kriz

Sosyal paylaşım sitesi Instagram'ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger'in, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'le gerginlik yaşadıkları gerekçesiyle istifa ettikleri iddia edildi.

İngiliz The Guardian’ın haberine göre; Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, pazartesi günü, “merakımızı ve yaratıcılığımızı yeniden keşfetmek için” istifa ettiklerini duyurdu.

Instagram’ın kurucularının, Zuckerberg’le yaşanan gerginlikler sonucunda istifa ettikleri iddia edildi. Bloomberg haber sitesi, Systrom ve Krieger’in, Facebook’un 2012 yılında Instagramı satın almasından sonra iş yönüyle ilgili sorunlar yaşadıklarını belirtti.

Zuckerberg, istifaların ardından “Systrom ve Krieger ile çalışmanın büyük bir zevk olduğunu” ifade eden bir açıklamada bulundu. Facebook’un kurucusu, “onlarla çalıştığım süre boyunca birçok şey öğrendim” dedi ve Systrom ve Krieger’e başarılar diledi.

Systrom ve Krieger’in istifasının, Facebook’un 2014 yılında satın aldığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kurucusu Jan Koum’un istifasından aylar sonra gelmesi dikkat çekti. Jan Koum’un, Facebook’un baskıları sonucu istifa ettiği iddia edilmişti

Facebook, 2012 yılında, sosyal paylaşım sitesi Instagram’ı 1 milyar dolarkarşılığında satın almıştı. Instagram’ın, aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğu belirtildi.

10 yaşındaki Filozof Atakan’ın kameralar önünde annesine yaptığı harekete tepki yağdı

Okuduğu kitaplarla gündeme gelen ve 'filozof' lakabıyla anılan 10 yaşındaki Atakan'ın davranışları tartışma yarattı.

Kahreden haber gelmişti… Türk askerini Rusya’nın vurduğu kesinleşti!

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de 2 askerin şehit olduğunu, 5 askerin yaralandığını duyurdu. Şehit haberlerinin ardından hava saldırısını Rusya'nın gerçekleştirdiği iddia edilmişti. 

Ahmet Şık ‘Beştepe’den gelen müjde’nin perde arkasını anlattı!

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Gezi Parkı Davası’yla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Ahmet Şık paylaşımında, “Gezi davası ile ilgili beraat ve tahliye kararı bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi” ifadelerini kullandı.

CHP’den çok konuşulacak çıkış: Türkiye halkı Suriye ile savaş istemiyor, ama savaş isteyen var!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Suriye'deki son duruma ilişkin yaptığı açıklamada "İnsanlarımız Suriye ile savaşmayı istemiyor. Bunun özellikle altını çizmek isterim. Ama savaş isteyenler ya da savaş isteyen var" dedi.

İdlib’te 2 şehit haberinin ardından flaş iddia: Türk askerini Rus savaş uçakları vurdu

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de 2 askerin şehit olduğunu, 5 askerin yaralandığını duyurdu. Şehit haberlerinin ardından hava saldırısını Rusya'nın gerçekleştirdiği iddia edildi.
209,629BeğenenlerBeğen
4,904TakipçilerTakip Et