Pazar / 27 Eylül 2020

Özüpak’tan Erdoğan’a: Bizi bizden dinleyin

41 ilde şubesi bulunan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT Derneği) Başkanı Gönül Boran Özüpak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ne istediklerini kimse bilmiyor, 38 yaşında emeklilik bekliyorlar" sözlerine yanıt verdi.

205,624BeğenenlerBeğen
8,587TakipçilerTakip Et

Halkweb ÖZEL

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için, “Onların ne istediğini, taleplerinin ne anlama geldiğini çoğu kimse bilmiyor. 38 yaşında emeklilik bekliyorlar” demişti.

CUMHURBAŞKANI YANILTILIYOR

Halkweb’e konuşan ve 41 ilde şubesi bulunan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT Derneği) Başkanı Gönül Boran Özüpak “Cumhurbaşkanımızın bugünkü açıklaması doğru değil. 38 yaşında değiliz, 45-50 yaş aralığındayız. Danışmanlarının verdiği bilgiler cumhurbaşkanını yanıltıyor” dedi.

“Cumhurbaşkanımızın bizi bizden dinlemesini çok arzuluyoruz” diyen Özüpak EYT’lilerin kazanılmış haklarının peşinde olduğunu belirtti.

“38 YAŞINDA EMEKLİLİĞE BİZ DE KARŞIYIZ”

“38 yaşında emekliliğe biz onaylamıyoruz” diyen EYT Derneği Başkanı “Sayın Cumhurbaşkanı sayımız ve maliyetimiz konusunda yanlış bilgilendiriliyor. Bu yanlış bilgilendirmenin sürdüğünü düşünüyoruz. Bu mağduriyeti görmesi lazım” vurgusunu yaptı.

Özüpak, “Mücadelemize MHP de destek veriyordu. Ama daha sonra çekimser davrandı, özellikle Devlet Bey’in ‘erken emeklilik istiyorlar’ sözünü kabul etmiyoruz” diyerek MHP’ye sitem etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT açıklaması: Onların ne istediğini kimse bilmiyor

Maltepe’de düzenlenen Büyük EYT Mitingi’nin ardından hükümetten bir yanıt gelmediğini ifade eden Özüpak, “Biz mağduriyetimizin çözüleceğini düşünüyoruz. Umutluyuz, henüz hükümetten bir adım gelmedi ama mücadelemizi devam ettireceğiz. Çünkü haklıyız, ortada bir hukuk ihlali var. Bunu da herkes biliyor” dedi.

Özüpak açıklamalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bizi bizden dinleyin” çağrısı yaparak sonlandırdı.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Türkiye’den Azerbaycan’a saldırıya ilk tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıları sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. V

İmamoğlu’ndan Ermenistan’a tepki

''Azerbaycan Türklerine başsağlığı, bölgeye barış ve huzur diliyorum.''

CHP’li İlhan Cihaner’den HDP’ye dayanışma ziyaret etti: Bu oyunu bozmak lazım!

Kobani olayları üzerinden 6 yıl geçtikten sonra HDP'ye yönelik başlatılan operasyon kamuoyunda tartışılmaya devam ederken, CHP'den HDP'ye dikkat çeken bir ziyaret yapıldı.

Halk TV 1 yıl içinde aynı cezayı bir kez daha alırsa tamamen kapanacak

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Toktaş: 1 yıl içinde aynı cezayı bir kez daha alırsa tamamen kapanacak

Cumhuriyet’le dertleri bitmiyor… Yeni Şafak yazarı Kaplan: Dil Devrimi, Türkçe’nin İslâmî ruhunu yok etti!

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, Türkiye'nin asıl sorununun dil olduğunu belirterek, "Dil Devrimi, Türkçe’nin İslâmî ruhunu yok etti!" görüşünü savundu.