Özüpak’tan Erdoğan’a: Bizi bizden dinleyin

41 ilde şubesi bulunan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT Derneği) Başkanı Gönül Boran Özüpak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ne istediklerini kimse bilmiyor, 38 yaşında emeklilik bekliyorlar" sözlerine yanıt verdi.

Halkweb ÖZEL

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için, “Onların ne istediğini, taleplerinin ne anlama geldiğini çoğu kimse bilmiyor. 38 yaşında emeklilik bekliyorlar” demişti.

CUMHURBAŞKANI YANILTILIYOR

Halkweb’e konuşan ve 41 ilde şubesi bulunan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT Derneği) Başkanı Gönül Boran Özüpak “Cumhurbaşkanımızın bugünkü açıklaması doğru değil. 38 yaşında değiliz, 45-50 yaş aralığındayız. Danışmanlarının verdiği bilgiler cumhurbaşkanını yanıltıyor” dedi.

“Cumhurbaşkanımızın bizi bizden dinlemesini çok arzuluyoruz” diyen Özüpak EYT’lilerin kazanılmış haklarının peşinde olduğunu belirtti.

“38 YAŞINDA EMEKLİLİĞE BİZ DE KARŞIYIZ”

“38 yaşında emekliliğe biz onaylamıyoruz” diyen EYT Derneği Başkanı “Sayın Cumhurbaşkanı sayımız ve maliyetimiz konusunda yanlış bilgilendiriliyor. Bu yanlış bilgilendirmenin sürdüğünü düşünüyoruz. Bu mağduriyeti görmesi lazım” vurgusunu yaptı.

Özüpak, “Mücadelemize MHP de destek veriyordu. Ama daha sonra çekimser davrandı, özellikle Devlet Bey’in ‘erken emeklilik istiyorlar’ sözünü kabul etmiyoruz” diyerek MHP’ye sitem etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT açıklaması: Onların ne istediğini kimse bilmiyor

Maltepe’de düzenlenen Büyük EYT Mitingi’nin ardından hükümetten bir yanıt gelmediğini ifade eden Özüpak, “Biz mağduriyetimizin çözüleceğini düşünüyoruz. Umutluyuz, henüz hükümetten bir adım gelmedi ama mücadelemizi devam ettireceğiz. Çünkü haklıyız, ortada bir hukuk ihlali var. Bunu da herkes biliyor” dedi.

Özüpak açıklamalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bizi bizden dinleyin” çağrısı yaparak sonlandırdı.

Televizyona çıkıp ‘uçuyoruz’ demekle Türkiye uçmaz

Elazığ depremiyle ilgili 'Milletimiz bir toplumsal sınavdan daha yüzünün akıyla çıktı' diyen Akşener, halkın geçinemediğini belirterek ekonomi yönetimini eleştirdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ankara’dan Elazığ’a taşımanın maliyeti…

Depremden sonra Erdoğan Elazığ’a uçtu. Öncesinde ise Cumhurbaşkanı’nı Elazığ Havalimanı’ndan almak ve kent merkezine taşımak için dev bir araç filosu Ankara’dan yola koyuldu. Bu organizasyon sadece gidiş yolculuğunda 41 bin 308 liralık yakıt tüketti.

Son dakika… Türkiye’de 9’u Çinli 12 kişi koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Aksaray'da 9'u Çinli işçi 3'ü Türk 12 kişi cornovavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı müşahade altına salınrı.

Burhan Kuzu’nun “Ecevit deprem paralarıyla maaşları ödedi” sözlerine MHP’li Enginyurt’tan tokat gibi cevap

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu’nun 17 Ağustos depremi mesajına o dönemin hükümet ortaklarından MHP’nin Ordu milletvekili Cemal Enginyurt’tan tepki geldi.

“Deprem Allah’tan yapacak bir şey yok” diyen vatandaştan deprem vergilerini soran yurttaşa: Vatan haini

Elazığ'da 39 yurttaşın hayatını kaybettiği depremin acıları sarılmaya çalışılırken medya da mikrofonlarını vatandaşa çevirdi. 
209,916BeğenenlerBeğen
4,672TakipçilerTakip Et