‘Ey İBAN edenler’ tweeti nedeniyle gözaltına alınan Hakan Aygün tutuklandı

Gazeteci Hakan Aygün hakkında, Erdoğa’ın vatandaşlara ‘IBAN’ vererek bağış istemesine ilişkin attığı tweet nedeniyle duyurusunda bulunulmuştu.

Gazeteci Hakan Aygün hakkında, Erdoğa’ın vatandaşlara ‘IBAN’ vererek bağış istemesine ilişkin attığı tweet nedeniyle duyurusunda bulunulmuştu.

Gazeteci Hakan Aygün, sosyal medya platformu Twitter hesabında yer alan “ey İBAN edenler” ifadesi nedeniyle tutuklandı.

Hakan Aygün söz konusu tweeti kendisinin yazmadığını, retweet olarak sayfasına geldiğini söylemişti.

Bodrum’daki teknesinde Perşembe günü gözaltına alınan Aygün, Cuma günü savcılık ifadesinin ardından tutuklanması istemiyle Bodrum adliyesine sevk edildi.

Aygün’ün Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesi uyarınca sorgulandığı öğrenildi.

Perşembe akşam üstü saatlerinde Aygün’ün teknesinde üç saat boyunca arama yapıldı, bilgisayarına el koyuldu.

Aygün, gözaltına alınması öncesi yine Twitter hesabından bir açıklama yaparak, söz konusu tweet’i yazanın kendisi olmadığını, sayfasına retweet yöntemiyle gönderilen bir mesaj olduğunu savundu.

Gazeteci Aygün, aynı paylaşımda, “ibanlı-imanlı” esprinin de hoşgörü ile karşılanması gerektiğini, dine hakaret olmadığını söyledi.

‘DİNE HAKARET ETMEDİM’ “
‘Ey İBAN edenler’ paylaşımı nedeniyle gözaltına alınan Aygün, gözaltına alınması öncesi yine Twitter hesabından bir açıklama yaparak, söz konusu tweet’i yazanın kendisi olmadığını, sayfasına retweet yöntemiyle gönderilen bir mesaj olduğunu söylemişti.

Son Haberler