Game of Thrones dizisinde birlikte kamera karşısına geçen Rose Leslie ve Kit Harington, geçtiğimiz günlerde evlenme kararı almışlardı.

Dizinin setinde tanışan ve 5 yıldır birlikte olan çift, ailelerine ve yakın arkadaş çevresine kendi aralarında nişanlandıklarını ve yakında evleneceklerini söylemişlerdi. Kit Harington ve Rose Leslie çiftiyle ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı ve çiftin akraba olabileceği söylentileri yayıldı.

İKİSİ DE AYNI KRALİYET AİLESİNDEN

Kit Harington ve Rose Leslie’nin soylarının Britanya Kraliyet Ailesi’ne dayandığı biliniyordu. Sophie Wilkinson isimli bir Twitter kullanıcısı bu iddiaları kanıtlamak için derin bir araştırma içerisine girdi ve ikisinin biyografi sayfalarında ufak bir bilgiye rastladı. Wilkinson, hem Harington ve hem de Leslie’nin 1649 yılında hüküm süren İngiliz Kral 2. Charles ile akraba olduğunu tespit etti.

Hayat hikayesine göre Harington, İngiltere Kralı 2. Charles’ın 8. göbekten büyük büyük dedesi… Leslie’nin annesi Annesi Candida Mary namıdiğer Candy ise, 2. Charles’ın soyundan gelen Simon Fraser’ın torununun torunu oluyor. İkilinin arasındaki akrabalık dereceleri bir hayli uzak ancak aralarında uzak da olsa bir bağ olduğu kesin.