Pazartesi / 23 Kasım 2020

‘Evet’ pankartı ile kaçak kat nasıl çıkılır? İşte cevabı

Urfa'da hakkında yıkım kararı olan kaçak kata, "Allah yolunda zafere doğru güçlü bir Türkiye için evet" pankartı asıldı. Amacın bu şekilde yıkımı engellemek olduğu belirtildi.

204,604BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Urfa’nın tarihi Haşimiye Meydanı’nda bulunan ve kafe olarak işletmeye verilen iş yeri, tarihi yapının üzerine çıktığı inşaatın yıkılması doğrultusunda Tarihi ve Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü’nün verdiği kararı aşmak için, kaçak yapıya boydan boya referandumda “evet” pankartı ile sardı.

EVET PANKARTIYLA YIKIMI ENGELLEMEK İSTİYOR

Yıkım kararı olan kata üzerinde “Allah yolunda zafere doğru güçlü bir Türkiye için evet” yazılı pankart asıldı. Pankartta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın fotoğrafları da yer aldı. Kaçak yapıya pankartı boydan boya asan iş yerinin, yıkım kararını kamufle etmeye çalıştığı belirtildi. AKP’li Büyükşehir Belediyesinin kaçak yapı hakkında alınan yıkım kararı uygulayıp uygulamayacağı ise merak konusu oldu.

BELEDİYE SESİZ

Alınan karar doğrultusunda yıkım için iş yerine 17 Ocak’ta giden ekipler, yıkımı başaramamıştı. İşyerinin sahibinin “intihar girişimi” ile direndiği yıkım kararı 15 gün süreyle uzatılmıştı. Ancak yıkımı gerçekleştirmesi gereken Büyükşehir Belediyesi 35 gündür yıkım kararının gereğini yerine getirmiyor.

Konuya ilişkin aranan Büyükşehir Belediyesinde, sorulara cevap verecek muhatap bulunamadı.

Son Haberler

Mahkemeden bir ‘Taşyapı’ kararı daha: Bakanlık iskanı durduruldu

İstanbul Kadıköy'deki Meteoroloji arsasına 4 adet gökdelen inşa eden ve ‘inşaatı hukuka aykırı ve keyfi eylemlerle’ durdurarak şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle Kadıköy Belediyesi’ne açtığı tazminat davasını kazanan Taşyapı’yla ilgili mahkemeden bir karar daha geldi. Taşyapı’ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen iskan mahkeme tarafından durduruldu.

Maaşlarını alamayan inşaat işçileri eyleme geçti

Aydın'da Vakıflar Genel Müdürlüğü binasının yapımını üstlenen firmada çalışıp, 2 aydan bu yana ücretlerin bir kısmını alabildiklerini öne süren 22 işçiden 6'sı, 5 katlı inşaatın tepesine çıkarak eylem yaptı. Demir kalıp ve tahta parçalarını aşağı atan işçiler "Hakkımızı istiyoruz" dedi.

Soma faciası ile ilgili 5 yöneticiye daha dava açıldı

Manisa'nın Soma ilçesinde 310 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 5 yöneticiye dava açıldı

Bitlis’’te toplantı ve yürüyüşler 7 gün yasak

Bitlis'te her türlü gösteri, basın açıklaması ve yürüyüşler, Valilik tarafından 7 gün boyunca yasaklandı.

Rektörden Fethullah isimli öğrenciye: Babana söyle ismini değiştirsin

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Öğretmenler Günü nedeniyle gittiği Yarımca İlkokulu'nda, bir öğrencinin adının Fethullah olduğunu öğrenince, "Babana söyle, ismi hemen değiştirsin" dedi.

Gündem

Fatih Altaylı’dan Öykü Gürman’a: ‘Hiç kimse baba sorunlarını bize görüş olarak dayamasın’

Fatih Altaylı, Öykü Gürman'ın "Asıl vicdansızlık, inançlı olmadan ama vicdanlı olan onca insana vicdansız nitelemesi yapmak değil mi!" ifadelerini kullandı.

İstanbul’da sadece bir mahallede 2200 vaka!

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde bulunan Zafer Mahallesi’nin Muhtarı Ahmet Reyhan, mahallede koronavirüs vakası tespit edilen 2200 kişinin bulunduğunu belirtti.

Soylu: Erkeklere sesleniyorum, kendinize gelin yahu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2020'de 234 kadının öldürüldüğünü açıklarken, "Geçen yılın ilk 10 ayında 308'di, bu yıl 234. Yüzde 24 azalma var ama bizim için 1 bile fazla" dedi. Bakan Soylu, kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet konusunda erkeklere de seslenerek, "Nereden çıktı bu kadına şiddet, kadın cinayeti? Erkeklere sesleniyorum; kendinize gelin" ifadelerini kullandı

Aleyna Tilki’den 10 bin liralık oyuncak alışverişi

Geçtiğimiz günlerde Etiler’de bir alışveriş merkezinden renkli pelüş oyuncak ayılar alan Aleyna Tilki, karşılığında 10 bin TL ödedi.

İmamoğlu gerçek ölüm sayısını açıkladı: Ben şimdi ne yapayım; susayım mı?

Dün sadece İstanbul'da "bulaşıcı hastalık" kaynaklı vefatların 186 olduğunu söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece. Defin sayışımız, 450'lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz" dedi.