Eşcinsel seks partisinde polis baskınına uğrayan homofobik vekil istifa etti!

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı Belçika’nın Brüksel kentinde eşcinsellere hizmet veren bir bara yapılan polis baskınında grup seks partisinde yakalanan milletvekili istifa etti. Milletvekili homofobik söylem ve kararılarıyla tanınıyordu.

Kaçak eşcinsel seks partisine katıldığını itiraf eden Avrupa milletvekili Jazsef Szajer, kişisel sebeplerden dolayı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Szajer, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın lideri olduğu Fidesz Partisi’nden geliyor.

Son dönemde LGBT karşıtı görüşleri nedeniyle eleştirilen Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın partisine mensup Avrupa parlamenteri Jozsef Szajer Macaristan anayasasında eşcinsel evlilikleri yasaklayan değişikliğin mimarı olarak görülüyor.

Seks partisinde ayrıca iki Avrupa Birliği (AB) diplomatının da bulunduğu ortaya çıktı.

Polis ifadesine göre Szajer, olay yerinden kaçmaya çalışırken yaralandı. Szajer daha sonra dokunulmazlık hakkını kullanarak savunma yaptı.

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı Brüksel’de polis geçtiğimiz cuma akşamı eşcinsellere hizmet veren bir bara baskın yapmıştı. Barda 25 kişi grup seks partisinde yakalanmıştı. Grupta diplomatların yanı sıra Avrupa milletvekili Jozsef Szajer’in de olduğu öğrenilmişti.

Olay hakkında soruşturma başlatılmış, kişiler hakkında takipsiz kararı almıştı.

Ancak basında çıkan haberler nedeniyle milletvekili Jozsef Szaje seks partisine katıldığını ifade etti ve görevinden istifa ettiğini duyurdu. Szaje uyuşturucu kullandığı iddialarını ise reddetti.

Avrupa Parlamentosu Sözcülüğü ise “Milletvekillerin özel hayatları bizi ilgilendirmez” açıklamasını yaptı. Sözcülük kurumun kişilerin özel hayatına değil parlamentodaki faaliyetlerini takip ettiğini belirtti.

 

Son Haberler