Esad:Erdoğan kendi siyasi geleceğini teminat altına almak için bu işlere girişiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, kendi sosyal medya hesabından Esad’ın “Türkiye ve Suriye arasında bir savaşa inanmıyorum” sözlerini içeren röportajının bir bölümünü paylaştı.

Türkiye’nin güney sınırında yaptığı Barış Pınarı Harekatı’nın 3. günü devam ederken Suriye Devlet Başkanı Besar Esad’ın Rus televizyonuna verdiği röportaj sosyal medyada gündem oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın Russia Today’e (RT) verdiği röportajın bir kısmını kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

Suriye Devlet Başkanı Esad’ın Rus devlet destekli televizyon ağı olan Russia Today’e verdiği röportajda, Türkiye ve Suriye arasındaki gerilim ve mevcut savaşa dair önemli açıklamalar yer alıyor. Açıklamalarında “Türkiye ve Suriye arasında bir savaşa inanmıyorum” diyen Suriye Devlet Başkanı, Erdoğan’la en son 2011 seçimi sonrası kendisini tebrik etmek üzere aradığında görüştüklerini belirtiyor.

Bölgede yaşanan çatışma ve ölümlerin incelenmesi için iki ülkenin işbirliği yapması gerektiğini belirten Esad, Rus gazetecinin Türkiye-Suriye sınırındaki bombaları kimin patlattığına yönelik sorusuna ise, “Bu soruya cevap verebilmek için iki ordunun ortaklaşa çalışma yapması gerekir. Çünkü sınırda her türlü terörist grup bulunmaktadır. Biz birlikte çalışmayı önerdik, Türk hükümeti bunu reddetti. Ne yazık ki sınırda terörist gruplar barındırırsanız bu tür olaylar olabiliyor. Suriye ordusunun Türk halkını bombalamak gibi bir niyeti yoktur. Biz Türk halkına bir düşmanlık beslemiyor, onları kardeş olarak görüyoruz. Neden böyle bir eylem yapalım? Suçlular ancak ortak kurul oluşturularak bulunabilir” diye cevap veriyor.

Hüseyin Aygün’ün bir bölümünü paylaştığı röportajda, Rus gazetecinin Türk halkının mevcut Suriye hükümetine karşı neden muhalefeti desteklediğine ilişkin sorusuna ise, “Türk halkı değil, sadece Erdoğan hükümeti destekliyor. Türkiye ve Suriye halkının iyi ilişkileri vardır. Erdoğan kendi siyasi geleceğini teminat altına almak için bu işlere girişiyor. Bir diğer sebep de Erdoğan’ın kendisini yeni Osmanlı sultanı sanmasıdır. Kendisi bölgeyi denetleme hevesindedir. Halife olmamasına rağmen içinde bu duyguları taşıyor. İşte bu sebeplerden

Kaynak: Gazetekritik

1 Yorum

  1. aynen adam doğru söylüyor.kendini halife sanıyor sultan sanıyor.islam dinindende bi haberler.hırsızlık,yolsuzluk,zulüm,çocuk tacizi bankalarda ekonomide alavere dalavere.böyle halifemi olur la.HZ ÖMER kemiklerini sızlatır o makamı kirletir bunlar.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

CHP’ye FETÖ suçlamasında bulunan ‘Yılmaz Ateş’ hakkında karar

CHP'ye FETÖ suçlamasında bulunan eski milletvekili Yılmaz Ateş, CHP Ankara Disiplin Kurulu kararıyla kesin olarak partiden ihraç edildi.

Atatürk’e Benze(me)yen adam(lar)

“Atatürk’e benzeyen adamın tek sorunu Atatürk’e benzememesi” gibi bir şey yazmıştı bir sosyal medya kullanıcısı. Haklıydı da. “Atatürk’e benzeyen adam” uzaktan biraz andırsa da aslında Atatürk’e benzemiyordu.

Trump-Erdoğan görüşmesi sonrası iki ülke arasındaki buzlar çözüldü mü?

Haftalardır merakla beklenen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD’li mevkidaşı Donald Trump arasında 13 Kasım’da Washington’da gerçekleşen toplantı, kimilerine göre ilişkilerde yumuşamanın göstergesiyken, kimileri ise somut sonuçlar çıkmadan önce bir beklenti içerisine girmeyi iyimserlik olarak değerlendiriyorlar.

Muhalefet kaynıyor, İYİ Parti ile AKP yakınlaşıyor… Erdoğan ABD’den cebinde seçim kartıyla mı döndü?

Türkiye’nin Suriye’ye gerçekleştirdiği askeri operasyon kamuoyu yoklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteği arttırken bu sene yerel seçimlerde sürpriz zaferler kazanan resmi olmayan muhalif siyasi ittifak içindeki muhtemel çatlakları da ortaya çıkardı.

Tüm aile ve gazeteciler gözaltına alınmıştı… Süleyman Soylu’dan Rabia Naz açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hayatını kaybeden Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan ile meclis komisyonu çalışmalarını izleyen 3 gazetecinin mahkemeye sevk edilmesi hakkında "Rabia Naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor" dedi.