Esad:Erdoğan kendi siyasi geleceğini teminat altına almak için bu işlere girişiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, kendi sosyal medya hesabından Esad’ın “Türkiye ve Suriye arasında bir savaşa inanmıyorum” sözlerini içeren röportajının bir bölümünü paylaştı.

207,715BeğenenlerBeğen
7,871TakipçilerTakip Et

Türkiye’nin güney sınırında yaptığı Barış Pınarı Harekatı’nın 3. günü devam ederken Suriye Devlet Başkanı Besar Esad’ın Rus televizyonuna verdiği röportaj sosyal medyada gündem oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın Russia Today’e (RT) verdiği röportajın bir kısmını kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

Suriye Devlet Başkanı Esad’ın Rus devlet destekli televizyon ağı olan Russia Today’e verdiği röportajda, Türkiye ve Suriye arasındaki gerilim ve mevcut savaşa dair önemli açıklamalar yer alıyor. Açıklamalarında “Türkiye ve Suriye arasında bir savaşa inanmıyorum” diyen Suriye Devlet Başkanı, Erdoğan’la en son 2011 seçimi sonrası kendisini tebrik etmek üzere aradığında görüştüklerini belirtiyor.

Bölgede yaşanan çatışma ve ölümlerin incelenmesi için iki ülkenin işbirliği yapması gerektiğini belirten Esad, Rus gazetecinin Türkiye-Suriye sınırındaki bombaları kimin patlattığına yönelik sorusuna ise, “Bu soruya cevap verebilmek için iki ordunun ortaklaşa çalışma yapması gerekir. Çünkü sınırda her türlü terörist grup bulunmaktadır. Biz birlikte çalışmayı önerdik, Türk hükümeti bunu reddetti. Ne yazık ki sınırda terörist gruplar barındırırsanız bu tür olaylar olabiliyor. Suriye ordusunun Türk halkını bombalamak gibi bir niyeti yoktur. Biz Türk halkına bir düşmanlık beslemiyor, onları kardeş olarak görüyoruz. Neden böyle bir eylem yapalım? Suçlular ancak ortak kurul oluşturularak bulunabilir” diye cevap veriyor.

Hüseyin Aygün’ün bir bölümünü paylaştığı röportajda, Rus gazetecinin Türk halkının mevcut Suriye hükümetine karşı neden muhalefeti desteklediğine ilişkin sorusuna ise, “Türk halkı değil, sadece Erdoğan hükümeti destekliyor. Türkiye ve Suriye halkının iyi ilişkileri vardır. Erdoğan kendi siyasi geleceğini teminat altına almak için bu işlere girişiyor. Bir diğer sebep de Erdoğan’ın kendisini yeni Osmanlı sultanı sanmasıdır. Kendisi bölgeyi denetleme hevesindedir. Halife olmamasına rağmen içinde bu duyguları taşıyor. İşte bu sebeplerden

Kaynak: Gazetekritik

loading...

1 Yorum

  1. aynen adam doğru söylüyor.kendini halife sanıyor sultan sanıyor.islam dinindende bi haberler.hırsızlık,yolsuzluk,zulüm,çocuk tacizi bankalarda ekonomide alavere dalavere.böyle halifemi olur la.HZ ÖMER kemiklerini sızlatır o makamı kirletir bunlar.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Muharrem İnce’den yeni mesaj: Korkmuyorum siz de korkmayın

Erdoğan'ın konuşması nedeniyle Haber Global'de sözü kesilen Muharrem İnce, sosyal medya hesabından bir mesaj daha paylaştı.

Son seçim anketi: Erdoğan bir sonraki seçimi kaybedecek

Avrasya Araştırma Şirketi’nin yaptığı yeni araştırmaya göre olası bir seçimde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a oy vereceklerin oranı yüzde 39 düzeyinde kalacak.

Muharrem İnce’den yandaş yayıncılığa tarihi ders: Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak

CHP’li Muharrem İnce, kendisinin konuk olduğu programın bölünerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının canlı olarak verilmesine tepki göstererek canlı yayını terk etti.

Erdoğan: Dünyanın dört bir yanından heyetler ülkemizi ziyaret ediyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin açılış töreninde konuştu.

Meclis’teki tek sosyalist partinin başkanı net konuştu, AKP’nin sonunu açıkladı!

'Atakan Sönmez'le Satır Arası' programına konuk olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, artan polis şiddetinden, erken seçim tartışmalarına, ittifak söylentilerinden yeni partilere kadar pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.
207,715BeğenenlerBeğen
7,871TakipçilerTakip Et