Salı / 19 Ocak 2021

“Es kaza İBB’de Erdoğan’ın oturduğu sandalye kırılsa…”

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu Medya Mahallesi programının konuğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun oldu. Ongun, dün Saray'da belediye başkanları ile Erdoğan arasındaki görüşmenin detaylarını anlattı. 

Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programının konuğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun oldu. Ongun, dün Saray’da belediye başkanları ile Erdoğan arasındaki görüşmenin detaylarını anlattı.

Saray’daki toplantıda ilginç bir olay da yaşanmış Cumhurbaşkanı Erdoğan salona girerken Ekrem imamoğlu’nun oturduğu sandalyenin ayağı kırılmıştı. Yere düşen İmamoğlu ile Erdoğan arasında şu diyalog geçmişti;

Erdoğan: Biz bir şey yapmadık sen sandalyeyi kırdın. Parasını ödemen lazım bakın bu israfa girer.

İmamoğlu: İkinci kez oturduğumda daha sağlam oturuyorum

Dün yaşanan bu olayın İmamoğlu’na tuzak olduğu görüntülerle belgelendi. Ayşenur Arslan’ın Saray’daki görüşmeden yakalanan kareyi canlı yayında ekranlara getirdi ve İmamoğlu’nun sandalyesinin bacağında problem olduğunu görüntüyle kanıtladı. Arslan Murat Ongun’a neler yaşandığını sordu?

Ongun görüşme sonrası İmamoğlu ile arasında geçen konuşmada getirilen ikinci sandalyenin de daha sonra görevliler tarafından değiştirildiğini öğrendiğini aktardı ve kritik bir soru sordu.

“Ben tabi talihsizlik olarak yorumluyorum. Bugüne kadar başkanın oturduğu hiçbir koltuk kırılmadı ama. Allah muhafaza bir şey söyleyeceğim. Enteresan bir kaza es kaza sayın Cumurbaşkanı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ediyor ve sayın Cumhurbaşkanının oturduğu sandalye de kırılıyor. Ne derlerdi?”

Ayşenur Arslan “ne derlerdi” sorusuna “suikast” diye yanıt verirken Murat Ongun da “anında soruşturma açarlardı” ifadesini kullandı.

İŞTE O ANLAR: 

https://www.youtube.com/watch?v=TeVzpcnLin4&feature=youtu.be

Son Haberler