Çarşamba / 28 Ekim 2020

Ertuğrul Özkök: ‘Twitter jürisi’ kampanya yaptı diye tutuklu yargılamak…

205,013BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 67 yaşındaki komşunu darp ettiği gerekçesiyle Halil Sezai’nin tutuklandığını ve ‘baltalı’ yeni görüntülerin ortaya çıktığını belirterek, “Halil Sezai’nin yaptığının hoş görülecek bir yanı yok ama ‘Twitter jürisi’ kampanya yaptı diye tutuklu yargılama da fazla değil mi?” görüşünü savundu.

Özkök, “Hafta başında bildiğimiz neydi?Şarkıcı Halil Sezai 67 yaşında zavallı yaşlı başlı bir adama saldırıp yumruk attı. Medya Tava önceki gün yeni bir görüntü daha ortaya çıkardı. Zavallı diye gördüğümüz saçı başı dağınık adam bu defa elinde baltayla görünüyor. Üstelik yanında izbandut gibi iki kişi daha var. Yani durum şöyle: Bir tarafta elinde şömine odunuyla bir şarkıcı… Öteki tarafta Baltalı Zagor gibi bir mahalleli… Şömine odunlu şarkıcı tutuklu ve sanık… Baltalı Zagor serbest ve müşteki… İşin bir de şu tarafını düşünün… Amerika’da olsaydı… Bu Baltalı Zagor, elinde bu baltayla şarkıcının evine dalsaydı… Ve ev sahibi çekip adamı vursaydı… Ne olurdu?” düşüncesini dile getirdi.

Özkök, “Bırakın tutuklanmayı, evinde meşru müdafaa yaptı diye elini kolunu sallayarak giderdi.O yüzden aynı şeyi söylüyorum. Halil Sezai’nin yaptığının hoş görülecek bir yanı yok. Ama ‘Twitter jürisi’ kampanya yaptı diye tutuklu yargılama da fazla değil mi.” ifadesini kullandı.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

CHP’den AKP’ye sert çıkış: Kendinize çok güveniyorsanız…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, AKP'ye "kendinize çok güveniyorsanız erken seçime gidin" çağrısında bulundu.

Nagehan Alçı’dan Erdoğan’ın Fransa’ya boykot çağrısına ilginç yorum

Habertürk ekranlarında yayınlanan Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net'te yorumcu olarak konuşan Nagehan Alçı, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Fransız mallarını boykot edin' çağrısı ile ilgili ilginç bir açıklama yaptı.

İşte Sağlık Bakanlığı’nın gizlediği Bilim Kurulu istifası

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Bülent Çaplı’nın 3 hafta önce sessiz sedasız istifa ettiğini yazdı. Sarıkaya’nın yazısına göre istifa sonrası kurula yeni bir atama yapılmazken, istifanın nedeni ise bilinmiyor.  

Ekrem İmamoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çağrısı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için tüm vatandaşları hep birlikte 29 Ekim’de tam saat 19.23’te hep birlikte İstiklal Marşı'nı okumaya davet etti.

Komünist belediye işçilere ne kadar zam yaptı?

Tunceli Belediyesi ile Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. 161 işçiyi kapsayan sözleşmede yevmiyelere yapılan ortalama zam yüzde 30,19 oldu.