Çarşamba / 28 Ekim 2020

Erkan Mumcu’dan Erdoğan’a ve AKP’ye sert yanıt

205,013BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

ANAP’tan AKP’ye geçen ve daha sonra AKP’den ayrılan Kültür ve Turizm eski Bakanı Erkan Mumcu Haber Global’de Jülide Ateş’in sorularını yanıtladı.

Mumcu, Erdoğan’ın ve AKP’lilerin kendisi hakkında yaptığı eleştirilere yanıt verdi.

Erdoğan 2019 yılında AKP’den ayrılıp parti kurmaya çalışanlara yönelik, “Silinip gittiler.” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın kastettiği isimler arasında Erkan Mumcu’nun da yer aldığı ileri sürülürken Mumcu’ya AKP’li isimler 12 yıl boyunca eleştiriler yöneltmişti.

Erkan Mumcu 2005 yılında AKP’den ve bakanlık görevinden istifa etmiş, 5 Mayıs 2007 tarihinde Anavatan Partisi’nin Doğru Yol Partisi ile birleşmesiyle oluşan Demokrat Parti’nin Mehmet Ağar ile birlikte eşbaşkanı olmuştu. Mumcu, 25 Ekim-26 Ekim 2008’de yapılan Anavatan Partisi 6. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde aday olmayarak genel başkanlıktan ayrılmıştı.

Erkan Mumcu’nun “Erkan Mumcu silindi mi?” sorusuna yanıtı şöyle oldu:

Nereden bakıldığına bağlı. Siyaseti, siyasetin kendisini, siyasette başarılı denilen şeyleri neye yeğlediğinize bağlı. Başarılı olmanın bin türlü yolu var.

Ben büyük bir özgüvenle ve samimiyetle sınanmaya açık olarak ülkenin meselelerini kavrayış, bunlara çözüm bulma konusunda bugün siyasette olan herkesten 50 yıl ileride olduğumu düşünüyorum.

Çünkü Türkiye’ye 50 yıl sonradan, 100 yıl sonradan bakıyorum. Sadece Türkiye’ye bakmıyorum. Türkiye’nin de içinde yer aldığı kültür evreni içinde kim varsa ailem diyeceğim, milletim diyeceğim kim varsa herkesin yerine kendimi koyarak bakıyorum.

Erkan Mumcu, Erdoğan sorusuna FETÖ hatırlatması ile yanıt verdi! ‘Bas bas bağırıyordum’Erkan Mumcu, Erdoğan sorusuna FETÖ hatırlatması ile yanıt verdi! ‘Bas bas bağırıyordum’

Ve sadece buradan da bakmıyorum. İnsanlık için doğru olanı arayan bir gözle bakıyorum. Benimle bu konular hakkında Türkçesi düzgün, üst üste 3 cümle kurma yetkinliğinde bulunmayan insanların hangi makamda oldukları beni hiç kıskandırmıyor.

Ben vicdanımla ahirete hazırlıyorum kendimi. Herkese de bunu tavsiye ederim. Bugün dünya yarın ahiret değil mi? Oraya erdemlerimizle gideceğiz, oraya insafımızla oraya vicdanımızla oraya ahlakımızla gideceğiz. Oraya ünvanımızla gitmeyeceğiz.

Ben halimden memnunum. Siyaseti çok önemseyenlerin siyaseti nasıl isterlerse öyle yapsınlar. O kendi tercihleri. Ben onların yaptıkları gibi siyasete tenezzül etmiyorum.

 

 

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Gram altında yeni rekor!

Dolarda yaşanan fiyat artışı altın fiyatlarını da etkiliyor. Yükselişini sürdüren gram altın, 28 Ekim Çarşamba günü sabah saatlerinde 502 lira olarak fiyatlanarak kendi rekorunu kırdı.

Dünya mirası Kariye Camii alçıpanla kapadılar!

İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan Bizans döneminden kalma, Kariye fresklerinin üzeri beyaz perdeyle kapatıldı.

CHP’den AKP’ye sert çıkış: Kendinize çok güveniyorsanız…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, AKP'ye "kendinize çok güveniyorsanız erken seçime gidin" çağrısında bulundu.

Vatandaşları ücretsiz araç muayenesi vaadiyle kandırdılar. Yıllık 2 milyon liralık vurgun ortaya çıktı

Ankara merkezli gerçekleşen operasyonda vatandaşları ücretsiz araç muayenesi vaadiyle dolandıran çete çökertildi. Söz konusu çetenin yıllık 2 milyon liralık vurgun yaptığı ortaya çıkarken, operasyonda 24 kişi gözaltına alındı.

Selvi: Abdullah Gül o mektubu açıklamalı!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İyi parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında bulunduğu FETÖ imasında işaret ettiği eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın Fethullah Gülen'e yazdığı bir mektubu köşesine taşıdı.