Cumartesi / 4 Temmuz 2020

Erkan Baş iftar sofrasındaki tartışılan pozu için ilk kez konuştu: İftar dini bir ritüel midir yoksa kültürel bir ritüel midir? Tartışılır

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş'ın katıldığı iftarda dua ettiği görüntü çok tartışılmıştı. Sosyal medyada eleştirilerin hedefi olan Erkan Baş konuya ilişkin ilk kez konuştu. 

207,037BeğenenlerBeğen
7,863TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ın katıldığı iftarda dua ettiği görüntü çok tartışılmıştı. Sosyal medyada eleştirilerin hedefi olan Erkan Baş konuya ilişkin ilk kez konuştu.

Yol TV’de Veli Saçılık’ın ANKA programında soruları yanıtlayan Erkan Baş “Bu iftar CHP’nin bir organizasyonuymuş gibi lanse edildi, bir kere şunu söyleyeyim benim de üyesi olduğum Pendik’teki Bosna Sancak Derneği’nin iftarı… Sonuçta orası benim düzenli olarak gittiğim bir yer. Onlar sayesinde, onların verdiği görevle, onların verdiği oylarla milletvekiliyim ve onlara karşı bir sorumluluğum var. İftara davet ettiklerinde de gittim” dedi.

“Herhangi bir dini inancın kamusal alanda siyasetçiler tarafından ifade edilmesini doğru bulmuyorum. Bu konuda çok netim” diyen TİP lideri “İftar dini bir ritüel midir yoksa kültürel bir ritüel midir? Biraz tartışılır… Kuşkusuz! Oruçla ilgili bir boyutu var ama aynı zamanda bu toplumda kültürel bir forma da bürünmüş durumda. En basitinden aileler yan yana gelir, mahallelerde olur ve bizim örneğimizde olduğu gibi derneklerde olur. Siyasetçiler de oraya katılabilir. Buradaki hareket ise oradaki insanlara duyduğumuz saygının bir gereğidir bu çok açık” ifadelerini kullandı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

 

 

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,037BeğenenlerBeğen
7,863TakipçilerTakip Et