Eren Erdem’in Ceren Özdemir çağrısının ardından Çukurova Belediyesi harekete geçti: En büyük hayali gerçek olacak!

Ordu'da hunharca katledilen Ceren Özdemir'in ölümünün ardından annesi kızının en büyük hayalinin tiyatro sahnesine adının verilmesi olduğunu açıklamıştı. Anne Özdem'ir bu sözlerinin ardından CHP'li Eren Erdem çağrı yaptı. Çağrının ardından Adana Çukurova Belediyesi Çukurova Bülent Ecevit parkında yer alan müzik ve sanat atölyesine Ceren Özdemir’in adını vereceklerini duyurdu.

Ordu’da evinin önünde kalbinden bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in annesi Gülfer Özdemir kızının en büyük hayalini açıklamıştı.

Basına konuşan anne Özdemir, “Ceren’in hayali sanattı… ‘Sahneden inmeyeceğim’ derdi. Teklifler gelirdi Ceren’e, müzikal anlamda her yere yetişmeye çalışırdı. İçi gidiyordu hepsini yapsam diye. Bunları nerede gerçekleştirecek Ceren bir sahnede ölümünden sonra da bizim isteğimiz sadece onun isteğini gerçekleştirmek, o da çocuğumun isteği benim değil. Tek hayaliydi, geçmişte konuştuğumuz sohbetlerde bir gün Ceren’in sahnesi denecek… Ben o gün anlayamamıştım, bizim de hayalimiz onun anısının yaşamasıdır” ifadeleriyle kızının en büyük hayalinin gerçekleştirilmesini istedi.

Anne Özdemir’in bu sözlerini sosyal medya hesabından paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Eren Erdem Ceren Özdemir’in hayalinin gerçekleşmesi için annesinin yaptığı bu çıkışın ardından bir çağrıda bulundu.

Eren Erdem, sosyal medya hesabından “Ceren Özdemir’in hayali bir sahneye isminin verilmesiydi. Ailesi okuldaki öğrenciler ve arkadaşları, Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinin sahnesine adının verilmesini istiyor. Cerenin hayaline destek olalım. Tüm kamuoyunu duyarlılığa çağırıyorum…” dedi.

Erdem’in bu çağrısının ardından Adana Çukurova Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Soner Çetin anında düğmeye bastı. Çetin, Çukurova Bülent Ecevit parkında yer alan müzik ve sanat atölyesine Ceren Özdemir’in adını vereceklerini Erdem’e bildirdi.

Son Haberler