Perşembe / 16 Temmuz 2020

Eren Erdem’in Ceren Özdemir çağrısının ardından Çukurova Belediyesi harekete geçti: En büyük hayali gerçek olacak!

Ordu'da hunharca katledilen Ceren Özdemir'in ölümünün ardından annesi kızının en büyük hayalinin tiyatro sahnesine adının verilmesi olduğunu açıklamıştı. Anne Özdem'ir bu sözlerinin ardından CHP'li Eren Erdem çağrı yaptı. Çağrının ardından Adana Çukurova Belediyesi Çukurova Bülent Ecevit parkında yer alan müzik ve sanat atölyesine Ceren Özdemir’in adını vereceklerini duyurdu.

206,853BeğenenlerBeğen
8,625TakipçilerTakip Et

Ordu’da evinin önünde kalbinden bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in annesi Gülfer Özdemir kızının en büyük hayalini açıklamıştı.

Basına konuşan anne Özdemir, “Ceren’in hayali sanattı… ‘Sahneden inmeyeceğim’ derdi. Teklifler gelirdi Ceren’e, müzikal anlamda her yere yetişmeye çalışırdı. İçi gidiyordu hepsini yapsam diye. Bunları nerede gerçekleştirecek Ceren bir sahnede ölümünden sonra da bizim isteğimiz sadece onun isteğini gerçekleştirmek, o da çocuğumun isteği benim değil. Tek hayaliydi, geçmişte konuştuğumuz sohbetlerde bir gün Ceren’in sahnesi denecek… Ben o gün anlayamamıştım, bizim de hayalimiz onun anısının yaşamasıdır” ifadeleriyle kızının en büyük hayalinin gerçekleştirilmesini istedi.

Anne Özdemir’in bu sözlerini sosyal medya hesabından paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Eren Erdem Ceren Özdemir’in hayalinin gerçekleşmesi için annesinin yaptığı bu çıkışın ardından bir çağrıda bulundu.

Eren Erdem, sosyal medya hesabından “Ceren Özdemir’in hayali bir sahneye isminin verilmesiydi. Ailesi okuldaki öğrenciler ve arkadaşları, Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinin sahnesine adının verilmesini istiyor. Cerenin hayaline destek olalım. Tüm kamuoyunu duyarlılığa çağırıyorum…” dedi.

Erdem’in bu çağrısının ardından Adana Çukurova Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Soner Çetin anında düğmeye bastı. Çetin, Çukurova Bülent Ecevit parkında yer alan müzik ve sanat atölyesine Ceren Özdemir’in adını vereceklerini Erdem’e bildirdi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kılıçdaroğlu’na 359 bin lira tazminat cezası

İstinaf Mahkemesi tarafından usulden bozulan ve yeniden görülen ‘Man Adası’ davasında bugün bir karar daha çıktı. Davada daha önce 197 bin lira tazminat ödemesine hükmedilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 359 bin TL daha tazminat ödemesine karar verildi.

Yolsuzluklar bir bir ortaya çıktı, AKP’li meclis üyeleri Mansur Yavaş’ın üzerine yürüdü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, önceki dönemde bir firmanın piyasadan 1.5 TL’ye aldığı fidanları ASKİ’ye 15 TL’ye sattığını, bunların da çoğunun dikilmediğini belgeleriyle açıkladı. Bunun üzerine AKP'li Meclis üyeleri Yavaş'ın üzerine yürüdü.

Erdoğan’dan Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı açıklaması: Kulak asmayın

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Saray'daki Sergi Salonu'nda düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

İmamoğlu Ayasofya’yı yanıtladı: Doğrular yapılır, kimsenin endişesi olmasın

İmamoğlu, İBB Meclisi'nde sunulan Ayasofya'nın imar planlarına 'Ayasofya cami ve külliyesi' olarak işlenmesi teklifini değerlendirdi. İmamoğlu, "Doğrular yapılır. Hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Haber Global’de ikinci Muharrem İnce vakası! Sunucu isyan etti…

Haber Global'de geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger de program konuklarından Avukat Ertuğrul Akar'ın CHP'yi hedef alan sözleri sonrası programı terk etti.
206,853BeğenenlerBeğen
8,625TakipçilerTakip Et