Eren Erdem’in ailesinden mektup: Oğlumuzun tutsaklığına son verebilmek için ne Merkel’i aratabilir ne de Trump’a tweet attırabiliriz

Tutuklu CHP PM üyesi ve eski milletvekili Eren Erdem'in ailesi bayram öncesi bir mektup yazdı.

Tutuklu CHP PM üyesi ve eski milletvekili Eren Erdem’in ailesi bayram öncesi bir mektup yazdı. Erdem’in ailesi bu bayramı eksik geçirmek istemediklerini söyledi. Aile mektubunda, “Biz Anadolu’nun öz yurttaşlarıyız ve oğlumuzun tutsaklığına son verebilmek için ne Merkel’i arayabilir ne de Trump’a tweet attırabilir ne de FETÖ borsalarında yüklü ücretler ödeyebiliriz.Yalnızca adalet arayışımızı ait olduğumuz toplumumuzla paylaşarak dayanışma talep edebiliriz.” dedi.

Mektupta kullanılan ifade şöyle:

“Bir bayram yaklaşıyor ve biz bir eksiğiz… 11 aydır haksız, hukuksuz ve adaletsiz bir biçimde alıkonulan, siyasi tutsak Eren Erdem’in ailesiyiz…

Bir bayram geliyor. Toplumumuz açısından hangi inanca, mezhebe ya da siyasi görüşe sahip olursak olalım bayramlar ortak paydamız, hepimizin ailelerimiz ve sevdiklerimiz ile geçirdiğimiz özel günlerdir. Çoğu aileler uzaktaki çocuklarına, torunlarına, akrabalarına kavuşup güzel vakitler geçirirken, bizim bu bayramımız bir eksik, suskun ve durgun geçmesin istiyoruz. İstiyoruz ki torunumuz Ali, oğlumuz Eren’in elini özgürce öpsün, harçlığını özgürce alsın.

İnsanların yalnızca seslerini yükselttikleri için, muhalefet ettikleri için, yanlışa yanlış dedikleri için özgürlüklerinden mahrum bırakılmalarına, hiçbir haklı siyasi ve insani gerekçe göremiyoruz…

Biz Anadolu’nun öz yurttaşlarıyız ve oğlumuzun tutsaklığına son verebilmek için ne Merkel’i arayabilir ne de Trump’a tweet attırabilir ne de FETÖ borsalarında yüklü ücretler ödeyebiliriz.Yalnızca adalet arayışımızı ait olduğumuz toplumumuzla paylaşarak dayanışma talep edebiliriz.

Bu ülkenin sağduyulu vicdanını ve adalet duygusunu kaybetmemiş insanlarına sesleniyoruz;

-Eren Erdem bir gizli tanığın ifadesi ile tutuklanmış,

– Gizli tanık beyanlarını yargılamanın ilk celsesinde inkâr etmiş ve Eren’e iftira atması için kendisine telkin yapıldığını beyan etmiş,

-Yargılamanın ikinci celsesinde üç hâkimin oy birliği ile delil yetersizliği sebebi ile tahliye edilmiş,

-Vicdan ve hukuktan yoksun bir biçimde cezaevinin kapısının önünde özgürlüğüne kavuşamadan tekrar tutuklanmış,

-Dosyasına hiçbir yeni belge, bilgi ve delil girmemiş olmasına rağmen Eren’i tahliye eden mahkeme tutukluğunun devamına karar vermiş ve oğlumuza ceza vermiştir.

-Adaletsizlikler silsilesine maruz kaldığımız bu günler elbet geçecek ve bugünlerden geriye kalanlar adalet çığlığımıza ses verenler ve sesimize ses olanlar kalacaktır…

Hak istiyoruz, hukuk istiyoruz, adalet istiyoruz

Erdem Ailesi”

En çok okunan haberler

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’tan Erdoğan’a ağır hakaret!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkede iç savaş başladığından bu yana ilk kez İdlib'e gitti. Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında hakaret niteliğinde açıklamalar yaptı.

“PKK terör örgütü değildir” diyen AKP’li Orhan Miroğlu talk show’a çevirdiği canlı yayını böyle terk etti

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında konuklar AKP eski milletvekili Orhan Miroğlu ve CHP'li eski vekil Aytuğ Atıcı birbirine girdi. 

Dünya bu mutabakatla çalkalanıyor! “Putin’in zaferi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekleştirdiği Soçi zirvesine uluslararası basının ilgisi yoğundu. Toplantıda iki ülke arasında mutabakat sağlanırken, Dışişleri Bakanları Sergey Lavrov Rusça, Mevlüt Çavuşoğlu ise Türkçe olarak 10 maddelik anlaşmanın detaylarını açıkladı. Açıklamaların ardından ABD'nin önde gelen gazetelerinden NY Times "Putin'in zaferi" manşetini attı.

“CHP, 23 Haziran’da Kürtlerden aldığı desteği bir daha zor alır”

Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgesine yönelik askeri harekatına Meclis'te tezkere oylamasına evet diyerek destek veren CHP'nin tavrı eleştiri konusu. Anamuhalefet partisi, son yerel seçimlerle Türkiye'nin en büyük kentlerini HDP'nin desteğiyle kazanmıştı.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

‘Esad’tan Türkiye-Rusya mutabakatına tam destek’

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriyeli mevkidaşı Beşar Esad ile telefon görüşmesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Soçi’de yaptığı görüşmeyle ilgili bilgi verdiğini belirtti. Peskov, 'Esad, Vladimir Putin’e teşekkür etti, çalışma sonuçlarına tam desteğini açıkladı' ifadelerini kullandı.

Dünya bu mutabakatla çalkalanıyor! “Putin’in zaferi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekleştirdiği Soçi zirvesine uluslararası basının ilgisi yoğundu. Toplantıda iki ülke arasında mutabakat sağlanırken, Dışişleri Bakanları Sergey Lavrov Rusça, Mevlüt Çavuşoğlu ise Türkçe olarak 10 maddelik anlaşmanın detaylarını açıkladı. Açıklamaların ardından ABD'nin önde gelen gazetelerinden NY Times "Putin'in zaferi" manşetini attı.

Türkiye ve Rusya arasındaki tarihi anlaşmada dikkat çeken detay!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 6 saatlik görüşmenin ardından açıklama yaptı.

İşte Türkiye ve Rusya arasında imzalanan Soçi Mutabakatı’nın detayları

Erdoğan ve Rusya'nın Soçi'de yaptığı görüşme sonucunda 10 maddelik mutabakat açıklandı.

Aklı beş karış havada olan yandaş ÖSO karşıtlarına hakaret etti: Cihatçılar ‘Mustafa Kemal’in Millî Mücadelesi’nin benzerini’ yürütüyormuş!

AKP’li yazar Fuat Uğur, ‘SMO’ (Suriye Milli Ordusu)’ adı verilerek TSK’nın ‘Barış Pınarı’ harekatında yer alan ÖSO’cu güçleri savunurken akıl almaz benzetmelere başvurdu.

Göreme milli park olmaktan çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Kararı ile Nevşehir Göreme ve çevresindeki alanın milli park olarak belirlenmesi hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı yürürlükten kaldırıldı.