Eren Erdem’in ailesinden mektup: Oğlumuzun tutsaklığına son verebilmek için ne Merkel’i aratabilir ne de Trump’a tweet attırabiliriz

Tutuklu CHP PM üyesi ve eski milletvekili Eren Erdem'in ailesi bayram öncesi bir mektup yazdı.

Tutuklu CHP PM üyesi ve eski milletvekili Eren Erdem’in ailesi bayram öncesi bir mektup yazdı. Erdem’in ailesi bu bayramı eksik geçirmek istemediklerini söyledi. Aile mektubunda, “Biz Anadolu’nun öz yurttaşlarıyız ve oğlumuzun tutsaklığına son verebilmek için ne Merkel’i arayabilir ne de Trump’a tweet attırabilir ne de FETÖ borsalarında yüklü ücretler ödeyebiliriz.Yalnızca adalet arayışımızı ait olduğumuz toplumumuzla paylaşarak dayanışma talep edebiliriz.” dedi.

Mektupta kullanılan ifade şöyle:

“Bir bayram yaklaşıyor ve biz bir eksiğiz… 11 aydır haksız, hukuksuz ve adaletsiz bir biçimde alıkonulan, siyasi tutsak Eren Erdem’in ailesiyiz…

Bir bayram geliyor. Toplumumuz açısından hangi inanca, mezhebe ya da siyasi görüşe sahip olursak olalım bayramlar ortak paydamız, hepimizin ailelerimiz ve sevdiklerimiz ile geçirdiğimiz özel günlerdir. Çoğu aileler uzaktaki çocuklarına, torunlarına, akrabalarına kavuşup güzel vakitler geçirirken, bizim bu bayramımız bir eksik, suskun ve durgun geçmesin istiyoruz. İstiyoruz ki torunumuz Ali, oğlumuz Eren’in elini özgürce öpsün, harçlığını özgürce alsın.

İnsanların yalnızca seslerini yükselttikleri için, muhalefet ettikleri için, yanlışa yanlış dedikleri için özgürlüklerinden mahrum bırakılmalarına, hiçbir haklı siyasi ve insani gerekçe göremiyoruz…

Biz Anadolu’nun öz yurttaşlarıyız ve oğlumuzun tutsaklığına son verebilmek için ne Merkel’i arayabilir ne de Trump’a tweet attırabilir ne de FETÖ borsalarında yüklü ücretler ödeyebiliriz.Yalnızca adalet arayışımızı ait olduğumuz toplumumuzla paylaşarak dayanışma talep edebiliriz.

Bu ülkenin sağduyulu vicdanını ve adalet duygusunu kaybetmemiş insanlarına sesleniyoruz;

-Eren Erdem bir gizli tanığın ifadesi ile tutuklanmış,

– Gizli tanık beyanlarını yargılamanın ilk celsesinde inkâr etmiş ve Eren’e iftira atması için kendisine telkin yapıldığını beyan etmiş,

-Yargılamanın ikinci celsesinde üç hâkimin oy birliği ile delil yetersizliği sebebi ile tahliye edilmiş,

-Vicdan ve hukuktan yoksun bir biçimde cezaevinin kapısının önünde özgürlüğüne kavuşamadan tekrar tutuklanmış,

-Dosyasına hiçbir yeni belge, bilgi ve delil girmemiş olmasına rağmen Eren’i tahliye eden mahkeme tutukluğunun devamına karar vermiş ve oğlumuza ceza vermiştir.

-Adaletsizlikler silsilesine maruz kaldığımız bu günler elbet geçecek ve bugünlerden geriye kalanlar adalet çığlığımıza ses verenler ve sesimize ses olanlar kalacaktır…

Hak istiyoruz, hukuk istiyoruz, adalet istiyoruz

Erdem Ailesi”

En çok okunan haberler

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Atatürk’e küfreden yandaşa polis koruması

AKP'ye yakınlığıyla bilinen ve sosyal medyadaki provokatif paylaşımlarıyla dikkat çeken yazar Fatih Tezcan'a koruma polisi tahsis edildiği iddiasını, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen Meclis gündemine taşıdı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

Yobaz gazetesi ‘harem selamlık üniversite olmaz’ diyen cumhuriyet kadınlarını hedef gösterdi

Dinci Yeni Akit, harem selamlık üniversiteler için adım atma arayışındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösteren Cumhuriyet Kadınları Derneği'ni hedef gösterdi.

Trump: ABD şu anda Türkiye’ye yaptırım arayışında değil

ABD Başkanı Trump, Washington’un Türkiye’ye S-400 satın alması konusunda bir yaptırım arayışında olmadığını söyledi.

Meclis’teki dört partiden ortak bildiri

AKP, CHP, MHP ve İYİP Doğu Akdeniz konusunda ortak bir bildiri yayımladı. Bildiride ‘Bir oldu-bittiye getirerek Kıbrıs Türk'ünün ve Türkiye Cumhuriyeti'nin uluslararası hukuk temelindeki meşru hak ve çıkarlarını görmezden gelme girişimlerini şiddetle telin ediyoruz’ denildi.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

ABD’nin ‘FaceApp’ suçlamasına yanıt

Tüm dünyada yaygınlaşan FaceApp uygulamasına ilişkin ABD'den 'kişisel bilgilerimiz yabancıların eline geçiyor' açıklaması geldi. Uygulamanın sahibi olan Rus şirketten yapılan açıklamada, kişisel verilerin depolandığı iddiası yalanlandı. Öte yandan geçtiğimiz yıl kişisel verilerin gizliğini ihlalle suçlanan Facebook, 5 milyar dolar ceza almıştı.

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Süleyman Soylu Demokrat Parti’ye mi dönecek?

Günboyu gazetesi yazarı Balamir Göktuğ, bugünkü köşe yazısında Süleyman Soylu hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Muhalif gazetecilere röpörtaj veren Davutoğlu: İktidara söylemediğini bırakmadı!

Yavuz Oğhan'ın sunduğu Bidebunuizle programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ahmet Davutoğlu "Pelikan çetesinin yayınladığı paçavra bir takım heveslerin ortaya çıkmasına zemin hazırladı." dedi.