Cuma / 25 Eylül 2020

Eren Erdem’den Halil Sezai olayıyla ilgili videolu açıklama geldi

Yandaşlar tarafından hedef gösterilen Eren Erdem’den twitter üzerinden Halil Sezai hakkında videolu açıklama geldi.

205,664BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

Gözaltına alınan Halil Sezai’nin durumunu aktaran Eren Erdem yandaşlar tarafından hedef tahtasına oturtuldu.

Olayın ardından bugün Eren Erdem twitter üzerinden videoyla tekrar açıklama yaptı.

Eren Erdem’in twitter paylaşımı:

”Dün yaşanan Halil Sezai hadisesi ile alakalı samimi, içten duygularımla meselenin özetidir. Önyargılar, peşin kabullerle değil; hakikatlerle hareket eden herkese son açıklamamdır.
Saygılarımla
Eren Erdem”

Yıllardır gözaltıları takip ediyoruz sanatçı yazar çizer aydın birisi gözaltına alındığı zaman acaba nedir ne değildir diye anlamak için gözaltlarını takip ediyorum çünkü siyasetçiyim, hak savunucuyum şiddet karşıtıyım. Dün Halil Sezai olayı bana intikal ettiğinde ne bu görüntüler ne de 67 yaşında bir vatandaşın darp edildiği bilgisi bende yoktu. Ben bunu bilmiyorum karşılıklı sürtüşmeye bağlı gözaltına alındı bilgisine dayanmak suretiyle kamuoyunu bilgilendirmek adına bir paylaşım yaptım ve süreci de takip ettim. Sabah bu görüntülerle  karşılaşınca çok üzüldüm. Asla tasvip etmeyeceğim onaylamayacağım bir şiddet durumuyla karşı karşıya kaldık ben bu hadiseyi hiçbir şekilde onaylamam mümkün değil 67 yaşındaki yurttaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Ancak hayatımın geri kalanında biri gözaltına alındığında takip etmeye devam edeceğim ama bazen maalesef böyle şiddeti onaylıyormuşuz gibi bir algının oluşmasına yol açacak şeyler de olabilir. Böyle bir şeyi onaylamam mümkün değildir , üzüntümü ve duygularımı belirtmek istedim. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

İlgili Haber: https://halkweb.com.tr/yandaslar-tarafindan-hedef-gosterilen-eren-erdemden-halil-sezai-aciklamasi/

En çok okunanlar

Gündem

Yazar Temel Demirer ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı

Yazar Temel Demirer 'cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla gözaltına alındı

Berat Albayrak, Barış Terkoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, OdaTV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Erkan Mumcu’dan Erdoğan’a ve AKP’ye sert yanıt

Erkan Mumcu, "Benimle bu konular hakkında Türkçesi düzgün, üst üste 3 cümle kurma yetkinliğinde bulunmayan insanların hangi makamda oldukları beni hiç kıskandırmıyor." ifadelerini kullandı.

Gözaltı haberleri sonrası Tanrıkulu’ndan tepki : ” Saraya düğün hediyesi”

Bu sabah yapılan gözaltılar Saray’a düğün hediyesidir

Sırrı Süreyya Önder gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2014'te düzenlenen Kobani eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi için gözaltı kararı verdi.