Eren Erdem o soruyu son kez yanıtladı: Hiçbir görevden kaçmam, hiçbir yere de talep açmam

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem "İstanbul İl Başkanı adayı olacak mısınız?" sorusuna son kez yanıt verdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem “İstanbul İl Başkanı adayı olacak mısınız?” sorusuna son kez yanıt verdi.

“MUTABAKATLA VERİLEN GÖREVDEN KAÇMAM”

490 gün Silivri cezaevinde yattıktan sonra özgürlüğüne kavuşan Eren Erdem, “İstanbul İl Başkanlığına talip misiniz?” sorusuna “Hiçbir CHP’li hiçbir görevden kaçmaz. Ben siyaseti Silivri’de sürdürdüm. Benim durumumdaki bir kişinin bir yere talip olması etik olmaz. Ancak ben şunu söyledim; örgütüm bana mutabakatla bir vazife verirse bir vazife verirse ben o vazifeyi de yaparım. Kaçmam bundan” yanıtını verdi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem Cem TV’de Atakan Sönmez’in sunduğu Not Defteri programında gündeme dair soruları yanıtladı.

Kongreye doğru ilçe ziyaretlerine başlayan Eren Erdem İstanbul İl Başkanlığı’na aday olacak dedikodularına da en net yanıtı verdi.

“ÖZLEDİM YAHU”

Eren Erdem, “İlçeleri dolaşıyoruz şimdi, bu dolaşmanın da bir tane maksadı var. O da şu benim partililerim benim yanımda durdular. Ben bu insanları kucaklamak istiyorum, sarılmak istiyorum. Özledim ya! Ben yoldaşlarımla kucaklaşacağım. Ziyaretlerin amacı bu. Bu ziyaretler her hangi bir adaylığa zemin hazırlıkları falan değil” ifadelerini kullandı.

“Benim siyaset anlayışım, talebe dayalı değildir göreve dayalıdır” diyen Eren Erdem, “Hiçbir görevden kaçmam, hiç bir yere de talep açmam” ifadelerini kullandı.

“BENİ SİYASETTEN ELEMİNE ETMEK İSTEDİLER”

Tutuklanmasındaki amacın kendisini siyasetten elemine etmek olduğunu öne süren CHP Parti Meclis Üyesi, “Siyasete devam edeceğim, çünkü ben siyasetten elemine edilmek için tutuklandım. Bu benim için, partim için, dava arkadaşlarım için de onur meselesidir” şeklinde konuştu.

Programın tamamı:

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.

MHP’den çok sert Davutoğlu açıklaması

MHP'li Edip Semih Yalçın, Türkiye'de eski kirli defterlerin açıldığını savunarak ‘’MHP, tehditlere karşı devletin elini güçlendirmek için millî mutabakat zemini oluşması yönünde çaba sarf etmiştir” dedi. Yalçın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Cambaz oynatıcısı’, Ahmet Davutoğlu’na da ‘’Yalancı pehlivan” dedi.
210,491BeğenenlerBeğen
4,596TakipçilerTakip Et