Eren Erdem o soruyu son kez yanıtladı: Hiçbir görevden kaçmam, hiçbir yere de talep açmam

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem "İstanbul İl Başkanı adayı olacak mısınız?" sorusuna son kez yanıt verdi. 

207,642BeğenenlerBeğen
7,890TakipçilerTakip Et

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem “İstanbul İl Başkanı adayı olacak mısınız?” sorusuna son kez yanıt verdi.

“MUTABAKATLA VERİLEN GÖREVDEN KAÇMAM”

490 gün Silivri cezaevinde yattıktan sonra özgürlüğüne kavuşan Eren Erdem, “İstanbul İl Başkanlığına talip misiniz?” sorusuna “Hiçbir CHP’li hiçbir görevden kaçmaz. Ben siyaseti Silivri’de sürdürdüm. Benim durumumdaki bir kişinin bir yere talip olması etik olmaz. Ancak ben şunu söyledim; örgütüm bana mutabakatla bir vazife verirse bir vazife verirse ben o vazifeyi de yaparım. Kaçmam bundan” yanıtını verdi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem Cem TV’de Atakan Sönmez’in sunduğu Not Defteri programında gündeme dair soruları yanıtladı.

Kongreye doğru ilçe ziyaretlerine başlayan Eren Erdem İstanbul İl Başkanlığı’na aday olacak dedikodularına da en net yanıtı verdi.

“ÖZLEDİM YAHU”

Eren Erdem, “İlçeleri dolaşıyoruz şimdi, bu dolaşmanın da bir tane maksadı var. O da şu benim partililerim benim yanımda durdular. Ben bu insanları kucaklamak istiyorum, sarılmak istiyorum. Özledim ya! Ben yoldaşlarımla kucaklaşacağım. Ziyaretlerin amacı bu. Bu ziyaretler her hangi bir adaylığa zemin hazırlıkları falan değil” ifadelerini kullandı.

“Benim siyaset anlayışım, talebe dayalı değildir göreve dayalıdır” diyen Eren Erdem, “Hiçbir görevden kaçmam, hiç bir yere de talep açmam” ifadelerini kullandı.

“BENİ SİYASETTEN ELEMİNE ETMEK İSTEDİLER”

Tutuklanmasındaki amacın kendisini siyasetten elemine etmek olduğunu öne süren CHP Parti Meclis Üyesi, “Siyasete devam edeceğim, çünkü ben siyasetten elemine edilmek için tutuklandım. Bu benim için, partim için, dava arkadaşlarım için de onur meselesidir” şeklinde konuştu.

Programın tamamı:

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni kabine listesi haberleri doğru mu?

Sosyal medyada, bu saatler itibariyle en çok paylaşılan liste, yeni kabine listesi....

Enis Berberoğlu’ndan ilk açıklama!

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından yeniden cezaevine girecek olan Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında kesinleşmiş yargı kararı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında açıklama yaptı.

Haftalardır darbe yaygarası yapan AKP Meclis’e Saray darbesi yaptı… Meclis ‘darbeci AKP’ sloganıyla inledi!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü.

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü

CHP'li Enis Berberoğlu ve HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları hakkındaki mahkeme kararları TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Üç ismin milletvekilliği düşürüldü.
207,642BeğenenlerBeğen
7,890TakipçilerTakip Et