Erdoğan’la Hatay gezisine gitmişti.. Müftüoğlu’ndan zehir zemberek sözler…

"Bir süredir toplumumuzun bu kadar saldırgan olmasından şikayetçiyim"

Şarkıcı Emel Müftüoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın sanatçılar ve spor dünyasından bazı isimlerle birlikte Hatay’a gitmesine dair yapılan eleştirilere ilişkin olarak, ” Koca koca insanları kendini savunmak zorunda bırakmaları çirkin ve çok ayıp geliyor. Neyin kavgası, neyin mücadelesi? Birbirimize saldırmak için yer arıyoruz. Kılıçdaroğlu teklif etseydi onunla da giderdim, ayrım yapmıyorum” dedi.

Türkiye’nin halinden hiç memnun olmadığını belirten Müftüoğlu, “Bir süredir toplumumuzun bu kadar saldırgan olmasından şikayetçiyim, mutsuzum. Herkes yanında psikologla dolaşmalı, çünkü o hale geldik” ifadesini kulalndı.

Posta’dan Alev Gürsoy Cimin‘e konuşan Müftüoğlu’nun söyleşisi şöyle:

Cumhurbaşkanı ile Hatay’a gitmeniz çok eleştirildi. Pişman oldunuz mu? 

Hayır. Bilinçsizce bir şey yapmıyorum ki. Zaten gidecektim. Böyle bir vesile olunca, bir sürü arkadaşım da var ne güzel, gittim. Koca koca insanları kendini savunmak zorunda bırakmaları çirkin ve çok ayıp geliyor. Neyin kavgası, neyin mücadelesi? Birbirimize saldırmak için yer arıyoruz. Kılıçdaroğlu teklif etseydi onunla da giderdim, ayrım yapmıyorum. Oraya birisi için değil, ziyaret ve teşekkür etmek için gittim. Bir kısmı ‘Bizi niye götürmediler’ diye kıyamet kopardı. Oktay Kaynarca kendisi gitti, ille de birilerinin götürmesi gerekmez.

 Sezen Hanım gitmenize bir şey dedi mi? 

Hayır canım, ne münasebet.

En çok ne üzdü sizi son dönemde? 

Saygıyı kaybettik beni bu üzüyor. Beni seninle aynı fikre getirmek için uğraşma. Herkesin fikri kendine. Ondan sonra bana demokrasiden bahsetme. Sen beni ötekileştirirsen olmaz. O zaman aynı millet olmayız.

Sanatın siyasallaştığını düşünüyor musunuz? 

Evet düşünüyorum. Katiyen öyle olmamalı.

Nasıl olmalı? 

Sadece sanat olarak bakmıyorum meseleye, hiçbir şey bu kadar siyasileştirilmemeli. Ortak bir payda olması gerekiyor. Tabii ki yanlış gördüğümüz şeyleri özgürce söyleyebilmeliyiz. Korkarak, ürkerek yaşama şeklini tasvip etmiyorum.

Türkiye’nin şimdiki halinden memnun musunuz? 

Hiç memnun değilim. Bir süredir toplumumuzun bu kadar saldırgan olmasından şikayetçiyim, mutsuzum. Herkes yanında psikologla dolaşmalı, çünkü o hale geldik. Herkes kendi fikrini benimsetmeye çalışıyor. Herkes özgür olmalı, istediğini söylemeli.

Meral Akşener, “İktidara gelince o sanatçılara selam bile vermeyeceğim” dedi…

Şimdi bir daha yaralandım. Bir siyasetçinin böyle bir şey söylemesi çok çirkin ve çok ayıp. Nasıl normal gelebilir bu söylem? Bu düşüncedeki birinin böyle bir protokolde yer almasına karşıyım. Baştan ötekileştirerek, parçalayarak, bölerek iktidara gelmeye çalışıyorsun… Ben seni nasıl kabul ederim, nasıl saygı duyarım! Ne kadar sığ bir bir düşünce. Beni çok yaraladı.

Erdoğan’ın “Nerede kaldı bu süt?” sorusuna İmamoğlu’ndan cevap

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a”Sayın Cumhurbaşkanının bahsettiği süt dağıtımı 100 bine yakın çocuğumuza yapılıyor. Bizim dönemimizde veren el, alan eli görmeyecek. Yoksulluğu asla afişe etmeyeceğiz” diyerek cevap verdi.

AKP’li vekilden AKİT muhabirine: “Sen benim hakkımda nasıl haber yaparsın lan”

Gerici Yeni Akit’in web sitesi muhabirleri Mehmet Özmen ve Taha Emre Özdemir’in, kumar oynarken görüntüledikleri AKP’li isimlerin saldırısına uğradıkları iddia edildi.

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlanıyor

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi ve Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Rahşan Ecevit, Devlet Mezarlığı’nda eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilecek.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.
209,983BeğenenlerBeğen
4,674TakipçilerTakip Et