Erdoğan’ın yardımcısı: Sefaletten intihar yok

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a göre Fatih'te 4 kardeşin toplu intiharında yoksulluğun rolüne ilişkin bir bilgi yok...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçe görüşmelerinde dün akşam milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, “Fatih’te intihar eden 4 vatandaşımızın sorumluluğunu üzerinize alıyor musunuz ve bu bütçe içinde bunu arayabilir miyiz, bu 4 vatandaşımızın intiharını ve milyonca işsiz vatandaşımızın potansiyel intiharını?” diye sordu.

Sefalet intiharlarının ardından herkes Erdoğan’ın bu açıklamasını konuşuyor!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise buna yanıtında “Olayla ilgili ‘orada açlıktan, sefaletten, fakirlikten intihar’ şeklinde bir açıklama yapıldı, bu doğru değildir.” iddiasında bulundu.

İntihar değil, ‘Yeni Türkiye’yi yaratanların cinayeti!

Olayla ilgili adli soruşturmanın devam etmekte olduğunu söyleyen Oktay, “Şu an itibarıyla bizim elimizde ‘açlıktan, yoksulluktan intihar’ şeklinde böyle bir bilgi mevcut değildir. İntihar olarak yansıttınız, bilgi doğru değildir, elimizde böyle bir veri yoktur. Böyle bir veri yoktur elimizde, soruşturma devam etmektedir.” diye konuştu.

Garo Paylan’ın “Basında öyle” sözüne Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Basında çıkan tüm bilgilere inanırsanız bundan sonra o zaman basından almanızı tavsiye ederim” karşılığını verdi.

Son Haberler