Erdoğan’ın yardımcısı: Sefaletten intihar yok

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a göre Fatih'te 4 kardeşin toplu intiharında yoksulluğun rolüne ilişkin bir bilgi yok...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçe görüşmelerinde dün akşam milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, “Fatih’te intihar eden 4 vatandaşımızın sorumluluğunu üzerinize alıyor musunuz ve bu bütçe içinde bunu arayabilir miyiz, bu 4 vatandaşımızın intiharını ve milyonca işsiz vatandaşımızın potansiyel intiharını?” diye sordu.

Sefalet intiharlarının ardından herkes Erdoğan’ın bu açıklamasını konuşuyor!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise buna yanıtında “Olayla ilgili ‘orada açlıktan, sefaletten, fakirlikten intihar’ şeklinde bir açıklama yapıldı, bu doğru değildir.” iddiasında bulundu.

İntihar değil, ‘Yeni Türkiye’yi yaratanların cinayeti!

Olayla ilgili adli soruşturmanın devam etmekte olduğunu söyleyen Oktay, “Şu an itibarıyla bizim elimizde ‘açlıktan, yoksulluktan intihar’ şeklinde böyle bir bilgi mevcut değildir. İntihar olarak yansıttınız, bilgi doğru değildir, elimizde böyle bir veri yoktur. Böyle bir veri yoktur elimizde, soruşturma devam etmektedir.” diye konuştu.

Garo Paylan’ın “Basında öyle” sözüne Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Basında çıkan tüm bilgilere inanırsanız bundan sonra o zaman basından almanızı tavsiye ederim” karşılığını verdi.

1 Yorum

  1. sayın fuat oktay sefaletten intihar edenler bal gibi var koltuğunuzda oturarak önünüze gelen belgelere aldanmayın biz türk insanı şerefli ve onurlu insanlarız istisnalar elbette tabiki var siz bizlerin vergileri ile suriyeli mültecileri besleyeceğinize geniş kapsamlı ekipler oluşturunda türkiyede sefalet içinde borç içinde kaç milyon kişi var türkiye cumhurriyeti vatandaşı olarak insanların ne geçinecek parası nede borçlarını ödeyecek parası kaldı sizin işiniz fakir fukaradan al zengine ver mantığı vergi almadığınız birşey varsa onuda siz açıklayın lütfen

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Okul müdürü “seni ve karını köpeğim yapacağım” deyip öğretmeni hastanelik etti

Sinop'ta ortaokul müdürünün tartıştığı öğretmeni hastanelik ettiği iddiası ortalığı karıştırdı. 

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

İsmailağacılar’dan şeriat işareti: Hazırlanıyoruz…

Tarikat grubu, ülkede toplumsal yaşamın dinsel kurallara göre ayarlandığı bir düzen için "yavaş yavaş hazırlandıkları"nı söyledi.

“FETÖ’cüler Ahmet Altan’ın içeride kalarak kendilerine daha fazla hizmet edeceğini düşündüler”

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, tahliyesinin ardından 8 gün sonra tekrar cezaevine gönderilen yazar Ahmet Altan’ın “hapiste olmasının FETÖ’cülerin daha çok işine geldiğini” yazdı.

CHP’den kritik soru: S-400 için verilen paralar ne olacak?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak CHP PM Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

CHP’liler RTÜK Başkanı’na salonu dar edince toplantıdan böyle kaçtı!

CHP milletvekilleri, RTÜK bütçesinin görüşüleceği Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısı esnasında RTÜK'ün uygulamalarını protesto etti.

Sağlık Bakanından ‘Menzil’ sorusuna yanıt yok

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray , Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı'nı ele geçirdiği iddiasını Bakan Koca'ya sordu. Koca, soruyu yanıtsız bıraktı.

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

Ahmet Takan’dan Bahçeli’den sonra Süleyman Soylu MHP’nin başına geçecek iddiası!

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Devlet Bahçeli'den sonra MHP'nin başına AKP'li bir bakanın geçmesinin gündemde olduğunu iddia etti.