Erdoğan’ın uykularını kaçıran Babacan anketi… “Hücum emri verdi!”

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar Saray'ın Ali Babacan'ın partisi DEVA için yaptırdığı son anketin ayrıntılarını paylaştı. Önkibar, anket sonuçlarının Saray'da krize neden olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Babacan'ın yükselişinin önüne geçmek için talimatlar yağdırdığını öne sürdü.

207,611BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar Saray’ın Ali Babacan’ın partisi DEVA için yaptırdığı son anketin ayrıntılarını paylaştı. Önkibar, anket sonuçlarının Saray’da krize neden olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Babacan’ın yükselişinin önüne geçmek için talimatlar yağdırdığını öne sürdü.

İddia edilen ankete göre Babacan’ın oy oranı, yüzde 6.1…

DEVA Partisi’nin alacağı tahmin edilen bu oy oranının yüzde 90’ı aslında AKP seçmeni, yüzde 6.1’den yüzde 5.3’ün AKP seçmeni olduğu öne sürülüyor.

Önkibar, bu sonuçların Saray’da krizi yarattığını ileri sürerek önümüzdeki günlerde yargının Babacan’a yönelik bir hamle yapabileceği yorumunda bulunuyor.

Önkibar’ın açıklamaları şu şekilde: 

“Sarayın yaptığı ankete göre Ali Babacan’ın oy oranı yüzde 6.1 olarak görülüyor. Babacan oylarının yüzde 5.3’nü AKP’den alıyor.

Babacan AKP’yi 5.3 puan zaafa uğratıyor.

Ahmet Davutoğlu ise yüzde 1.3 oy oranı ankette gözüküyor.

Davutoğlu, Babacan kadar etkili değil, siyasi islamcılar üzerinde etkisi vardı ancak cemaatler güce boyun eğer, iktidara boyun eğer.

Cemaatler ise Babacan’a oy vermez ama Babacan’ın bir miktar doğuda oyu var.

Hülasa Ali Babacan beklenmedik bir şekilde çıkış yaptı ve bu Sarayı paniğe sokmuş durumda. Buradan hareketle Babacan bağlamında bazı adımlar atılacağı yönünde bilgilerim var.

Ama bu saatten sonra Babacan için ne yapılırsa yapılsın geçersiz olacaktır. Devlet Bahçeli’nin, Babacan seçime girmesin diye siyasi partiler kanunun değişsin teklifi zaten bu amaca hizmet ediyor.

Lakin her hal ve şartta Ali Babacan’ın imha edilmesi için ard arda yargının devreye sokulması dahil hamleler yapılacak diye kulis fısıltıları kulağıma geldi.”

loading...

8 YORUM

  1. FETÖ-CHPKK zihniyeti, 1. TC’yi tabelalardan kaldırdı, 2. Milli Bayramları Yasaklattı, 3. PKK ile Dolmabahçe mutabıkı yaptı, 4. Türklüğü aşağıladı, Arapçılığı yaygınlaştırdı, 5. APO ile anayasa hazırlama çalıştı, 6. Osman Öcalanı TRT ye çıkartıp oy istedi, 7. APO nun mesajını meydanlarda ve TRT de okuttu, 8. Atatürk’e hergün küfür ettirdi, 9. AKP li olmayanlara terörist dedi, öldürmekle, tecavüz etmekle tehdit etti, 10. Ülkeyi sattı, paralar ortada yok, lan daha ne yazayım, yazsam da anlayacak kafa nerde sizde.

  2. Benim oyum ali babacana bu daha başlangıç Rizeliyim bütün ailemi de ikna ettim artık bu gidişata bir son vermeli ülke yabancılara peşkeş çekildi başkanlık gelecek ekonomi şaha kalkacak denildi derken kendi ekonomilerinden bahsettiklerini anlamadık fetöyle el ele olup şimdi eleştiren herkesi fetöcü ilan eden akp mhp saltanatı sona ermeli

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
207,611BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et