Perşembe / 21 Ocak 2021

Erdoğan’ın uykularını kaçıran Babacan anketi… “Hücum emri verdi!”

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar Saray'ın Ali Babacan'ın partisi DEVA için yaptırdığı son anketin ayrıntılarını paylaştı. Önkibar, anket sonuçlarının Saray'da krize neden olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Babacan'ın yükselişinin önüne geçmek için talimatlar yağdırdığını öne sürdü.

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar Saray’ın Ali Babacan’ın partisi DEVA için yaptırdığı son anketin ayrıntılarını paylaştı. Önkibar, anket sonuçlarının Saray’da krize neden olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Babacan’ın yükselişinin önüne geçmek için talimatlar yağdırdığını öne sürdü.

İddia edilen ankete göre Babacan’ın oy oranı, yüzde 6.1…

DEVA Partisi’nin alacağı tahmin edilen bu oy oranının yüzde 90’ı aslında AKP seçmeni, yüzde 6.1’den yüzde 5.3’ün AKP seçmeni olduğu öne sürülüyor.

Önkibar, bu sonuçların Saray’da krizi yarattığını ileri sürerek önümüzdeki günlerde yargının Babacan’a yönelik bir hamle yapabileceği yorumunda bulunuyor.

Önkibar’ın açıklamaları şu şekilde: 

“Sarayın yaptığı ankete göre Ali Babacan’ın oy oranı yüzde 6.1 olarak görülüyor. Babacan oylarının yüzde 5.3’nü AKP’den alıyor.

Babacan AKP’yi 5.3 puan zaafa uğratıyor.

Ahmet Davutoğlu ise yüzde 1.3 oy oranı ankette gözüküyor.

Davutoğlu, Babacan kadar etkili değil, siyasi islamcılar üzerinde etkisi vardı ancak cemaatler güce boyun eğer, iktidara boyun eğer.

Cemaatler ise Babacan’a oy vermez ama Babacan’ın bir miktar doğuda oyu var.

Hülasa Ali Babacan beklenmedik bir şekilde çıkış yaptı ve bu Sarayı paniğe sokmuş durumda. Buradan hareketle Babacan bağlamında bazı adımlar atılacağı yönünde bilgilerim var.

Ama bu saatten sonra Babacan için ne yapılırsa yapılsın geçersiz olacaktır. Devlet Bahçeli’nin, Babacan seçime girmesin diye siyasi partiler kanunun değişsin teklifi zaten bu amaca hizmet ediyor.

Lakin her hal ve şartta Ali Babacan’ın imha edilmesi için ard arda yargının devreye sokulması dahil hamleler yapılacak diye kulis fısıltıları kulağıma geldi.”

Son Haberler