Süleymancıların imamının tapesi yayınlandı SÜTÖ tartışmaları başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teyzesinin oğlu Cengiz Er'in sahibi olduğu SüperHaberTV adlı internet gazetesi Süleymancılar Cemaati İmamı Mustafa Pamuk'a ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı yayınladı.

Halkweb-ÖZEL

Süleymancıların imamı Mustafa Pamuk’a ait ses kaydında İslamcı cemaatler arasında tartışma yaratan sözler sarf edildi.

“EMİR’UL MÜMİN ALİHAN KURİŞ”

Süleymancıların imamı Mustafa Pamuk konuşmasında, Alihan Kuriş’i “Emir’ul Mü’minin” olarak tanımlayarak İsrâ Suresi 71. Ayet’e atıf yaptı. Cemaate, Kıyamet Günü Sırat Köprüsü’nü Alihan Kuriş ile birlikte geçebilecekleri mesajını veren Pamuk, “Bizi Hazretimize, hazretimizle birlikte Resulullah’a, Resulullah’la beraber cennete, Cemâl-i İlâhî’ye bizim gitmemize sebep olan zat Emir’ul Mü’minin olan abimizdir.” ifadelerini kullandı.

“KURİŞ’İ DİNLEMEYEN CEHENNEMDE YANACAK”

Hangi AKP’li vekil ‘Süleymancılar FETÖ’den daha tehlikeli’ dedi?

Süleymancılar İmamı cemaate, konuşmasının devamında Alihan Kuriş’in emirlerine uyulmaması halinde “cehennemde yanacaklarını” söyledi.
Ortaya çıkan ses kaydı İslamcıları birbirine düşürdü. Diğer cemaatlerin liderleri Mustafa Pamuk’a ateş püskürürken AKP’ye yakın ilahiyatçılar arasında tarikat ve cemaat gibi yapılanmalara karşı oluşuyla “aykırı” bir profil çizen Sait Çamlıca bir AKP’li vekilin Süleymancılar Cemaati için “FETÖ’den daha tehlikeliler” dediğini öne sürdü.

İşte o ses kaydı:

Süleymancıların imamı Mustafa Pamuk’un tapedeki konuşmalarının tamamı:

“Ayeti kerime okuyacağım Cenabı Hak Kuran’ı Kerim’de… (yanlış okursam hafızlar düzeltsin) neyse… Ben manasını söyleyeyim; “O gün kabrinden kalkan insanlar imamları ile beraber huzura gidecek.”(1)

Buradaki imam, caminin imamı değil, cami imaları paçalarını kurtarsın onlara yeter, buradaki imam Emir’ul Mü’minin olan insan. Abimiz, Emir’ul Mü’minin abimizdir. Abimiz bizi o gün, sen de gel, sen de gel, sen de…

O gün davet olunur, bütün insanlar. kiminle davet olunur imam… Önderleri ile tabi oldukları zat, ehli kültür imamı kimse onun peşine düşecek, munafıkların imamı kimse munafıklar onun peşine düşecek, İmâm-ı Rabbânî evlatları da Alihan Bey abimizin peşine düşecek. Peki Alihan Bey abimiz nereye götürecek bizi? Söyleyin bakalım nereye götürecek bizi.

Hazretimizin yanına götürecek bizi. Değil mi? Peki Hazretimiz nerede olacak? Sırat Köprüsü’nün öbür tarafında!

O sancağını dikmiş, evlatlarını sancağının altında beklerken Emir’ul Mü’minin olan zatın peşinden İmâm-ı Rabbânî evlatları Emir’ul Mü’minin ile beraber Hazretimizin huzuruna varacaklar. Allahımız hepimize nasip eylesin.

Onun için bizi Hazretimize, hazretimizle birlikte Resulullah’a, Resulullah’la beraber cennete, Cemâl-i İlâhî’ye bizim gitmemize sebep olan zat Emir’ul Mü’minin olan abimizdir.

Dün Ahmet Bey abimizde, evvelki gün Kemal Bey abimizdi. Bugün Alihan Bey abimizdir. Bunun için değerli kardeşlerim sakın ha, abimizden bir emir gelirse acaba yapalım mı yapmayalım mı derseniz ben bir kaba tabir kullanacağım. Yandınız, yandınız! Allah, affetsin.”

ALİHAN KURİŞ KİMDİR? 

Birçok müridi bulunan Süleymancılar cemaatinin lideri olarak bilinen Alihan Kuriş hakkında akıllarda birçok soru işareti bulunuyor. Alihan Kuriş kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor gibi sorulara yanıt aranıyor.

İşte tüm ayrıntılar…

Ahmet Arif Denizolgun’un ablasının oğlu olan Alihan Kuriş, yüksek mimar olarak görev yapıyor aynı zamanda cemaatin kurs ve okullarının mimarı olarak biliniyor. 37 yaşında olan Alihan Kuriş, Ahmet Arif Denizolgun vefatından sonra Süleyman Efendi Grubunun lideri olmuştur.

Cemaatin kurucusu Süleyman Hilmi Tunahan’ın torunu olan Denizolgun’un ölümünden sonra toplanan cemaat 24 Eylül cumartesi günü itibariyle Alihan Kuriş’i lider seçti.

Süleymancılar, liderleri Alihan Kuriş’i neredeyse peygamber ilan edecek

Süleymancılar, liderleri Alihan Kuriş Ahmet Arif Denizongun’un vefatından sonra grup içinde yapılan müzakerelerin ardından Süleymancıların liderliğine, cemaatin kurs ve okullarının da mimarı olan Alihan Kuriş getirildi.

ALADAĞ FACİASININ FAİİLERİ

Alihan Kuriş liderliğindeki cemaat son olarak büyük bir facia ile kamuoyunun gündemine geldi.

Adana’nın Aladağ ilçesinde Süleymancılar Cemaati’ne ait yurtta çıkan yangında 11’i çocuk 12 kişi hayatını kaybetti.

Günlerce Türkiye’nin gündeminde kalan trajediyle ilgili yurt yönetiminin ihmali vardı.

Albayrak: Türkiye ekonomisi büyük bir değişimin başlangıcında

50’nci Dünya Ekonomik Forumu’na katılmak üzere İsviçre’nin Davos kasabasına giden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Türkiye ile ilgili olumlu bir süreç var. Türkiye ekonomisi büyük bir değişimin başlangıcında” ifadelerini kullandı.

Bilal Erdoğan: Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, arkayı iyi desteklememiz lazım

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve Darülaceze İdare Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu ülkenin geleceği için gençlerine mesajlar veren, motivasyon veren kimimiz var? Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, Libya’da mücadele, Doğu Akdeniz’de mücadele, Suriye’de mücadele, dünyanın dört bir yanında dünyanın en büyük aktörleriyle masaya oturuyor artık bizim arkadan gelenler olarak bu arkayı iyi desteklememiz lazım” dedi.

Gelecek Partisi’ne katılanların akrabaları geleceklerinden kaygılı! Bir bir işten çıkartılıyorlar…

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, partinin bazı idarecilerinin akrabaları, kardeşlerinin görevden alındıklarını belirterek, “Feramuz Üstün’ün damadını görevden aldılar. Benim kardeşimi Genel Müdür Yardımcılığından aldılar. Sayın Davutoğlu’nun dünürünü İstanbul Ticaret Odasında Başkanvekiliydi, görevi bırakması istendi” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın ‘AKP’de FETÖ’cü varsa ispatlayın’ sözlerine CHP’den ‘belgeli’ yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısıyla AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘FETÖ’nün siyasi ayağı araştırması için “Meclis’i buna karıştıramazsın” ve “Haydi ispatlayın” sözlerine yanıt verdi.

AKP’li Başkanın hesabından skandal Rahşan Ecevit paylaşımı

AKP’li Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz sosyal medya hesabından Rahşan Ecevit’in vefatı ile ilgili bir paylaşımın altına “Ateşi bol olsun inşallah” yorumu yapması büyük tepki çekti.
209,952BeğenenlerBeğen
4,674TakipçilerTakip Et