‘Erdoğan’ın mitingine gidenlerin geçirdiği kazada ölenlerin sayısı gizleniyor’

Cuma günü Adana'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingine gidenleri taşıyan midibüsün yaptığı kaza Meclis'e taşındı. CHP'li vekil, "Devletin görevlileri suçlu olduğu için ölüm sayısı gizleniyor" iddiasında bulundu.

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana’da katılacağı toplu açılış törenine gidenleri taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu hayatını kaybedenleri Meclis’e taşıdı.

Kazada üç öğrencinin hayatını kaybettiğini, 24 kişinin de yaralandığını belirten Sağlar, soru önergesinde, “Çocuklarını okula yollayan aileler, çocukların cansız bedeni ile karşılaşmıştır. Okulda olması gereken öğrenciler, kamu kurumunda çalışıyor olması gereken memurlar vali baskısı ile miting alanına gönderilmiştir. Derste olması gereken öğrenciler, neden miting için yolda can vermiştir? Bu sorumsuzluğun hesabını sizin propagandanızı yapan vali mi siz mi ödeyeceksiniz? Menfaatiniz için vatandaşların kullanılmasından hatta ölmesinden hiç utanç duyuyor musunuz? Öğrencileri mitinge yollayan okul müdürlerine soruşturma açılacak mıdır? Öğrenciler ne için can vermiştir? Meydanların daha dolu görünmesi için mi? Evet propagandası için imamların, muhtarların, belediye imkanlarının kullanılmasını hukuka uygun buluyor musunuz? Kamu görevlilerinin aleni taraf tutmasının anayasal suç olduğunun farkında mısınız? Bu suçun hesabını nasıl vereceksiniz?” sorularını yöneltti.

Sağlar, şöyle devam etti: “Ne acıdır ki bugünün Türkiye’sinde bir trafik kazası geçiliyor. Kazada suç olduğu için, devletin görevlileri suçlu olduğu için ölüm sayısı gizleniyor. Yurttaşın hiçbir anlamı, değeri olmadığı görülüyor. Evet uğruna insanlar ölüyor. Kimse oralı bile değil. Sorumluları arıyoruz, kimse cevap bile vermiyor. Cenazeler hemen toprağa veriliyor. Biz de konuyu bu nedenle Meclis’e taşıdık. Cumhurbaşkanından Başbakanına tüm sorumluların ellerinde bu çocukların kanı var. Açıkça görüyorum ki kendilerini bu ülkenin yurttaşlarına ait hissetmedikleri için göz yumuyorlar insanların ölmesine.”

Kılıçaroğlu’na rakip olmaya hazırlanıyorlar.. Ortak aday formülü!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 28-29 Mart’ta yapılacak 37. Olağan Kurultayı için geri sayım başladı. Gözler Kemal Kılıçdaroğlu’na rakip çıkacak aday ya da adaylarda.

Acı haber gece yarısı geldi… İdlib’te iki şehit daha!

Piyade Uzman Çavuş Soner Enes Baykuş ve Uzman Onbaşı Şükrü Elibol Suriye'nin İdlib bölgesinde düzenlenen hava saldırısında hayatını kaybetti.

“Kılıçdaroğlu HDP’yi istedi belgesi var” deyince canlı yayına bağlanan Bülent Tezcan gerçeği açıkladı, Perinçek’in gıkı çıkmadı!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 7 Haziran seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak görüşmeleri yaptıklarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'ittifakta HDP olmazsa olmaz' dediğini öne sürdü. Perinçek iddiası için "elimde belgesi var" dedi ancak yine gösteremedi. Vatan Partisi ile ittifak görüşmelerini yürüten o dönemki CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise yayına bağlanarak Perinçek'in yalanını deşifre etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gökçek şoku: Beyaz TV de ‘montaj değil’ dedi

AKP’li Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’de canlı yayında büyük bir “gaf”a imza atıldı.

Sağlık Bakanı Koca: İran’dan gelen 132 kişinin testleri negatif çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran’dan gelen 132 kişinin testleri negatif çıktı.
209,101BeğenenlerBeğen
5,040TakipçilerTakip Et