Erdoğan’ın mitingi için 2000 öğrenci istediler

Erdoğan'ın Ankara mitingi için İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün yaptığı toplantı, Milli Eğitim Bakanı'na soruldu.

CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün okul müdürlerini toplayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı Ankara mitingine katılmaları ve organize etmelerini istediği toplantıyı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a sordu.

Ali Haydar Hakverdi’nin soru önergesi şöyle:

“Ankara ili Mamak ilçesi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi GÜNEY’in 31/03/2017 tarihinde, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binasında, okul müdürleri ile toplantı yaptığı, bu toplantıda “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakan Sayın Binali YILDIRIM’ın 02/04/2017 tarihinde Ankara’da yapacağı mitinge en az 2000 kişinin götürülmesi gerektiğini, otobüslerin hazır ve ücretsiz olduğunu, bu otobüslerde öğretmen ve okul müdürlerinin rehberlik yapacağını söylediği” bilgilerine ulaşılmıştır.

Bu bilgiler doğrultusunda;

1. Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi GÜNEY hangi mevzuat hükümlerine göre okul müdürlerine talimat vermiştir?

2. Pazar günü yapılacak mitinge götürülecek öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek midir? Ödenecek ise hangi kaynaktan karşılanacaktır?
3. Mitinge götürülmesi düşünülen öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımızın ulaşım ücretleri Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bütçesinden mi, yoksa İlçe Milli Eğitim Müdürünün kendisi tarafından mı karşılanacaktır?”

Davutoğlu’ndan kendisini dolandırıcılıkla suçlayan Erdoğan’a: Ailelerimizin mal varlıkları araştırılsın

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi ile ilgili sözlerine yanıt vererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil olmak üzere yaşayan eski Cumhurbaşkanları ve Başbakanların ailelerinin mal varlıklarının araştırılmasını önerdi.

Sıkı durun… Yandaş Sevilay, Erdoğan’ı ucundan eleştirdi: Dikkat çeken Aydın Doğan pozu!

Yandaş kimliğiyle bilinen Habertürk yazarı Sevilay Yılman Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'ucu'ndan eleştirdi. 

AKP’yle anlaşıp Ahmet Necdet Sezer’e Türkiye’nin en gizli FETÖ’cüsü diyen Cem Uzan’a Ayşenur Arslan’dan bomba yanıt

İktidarla anlaşıp yakın zamanda Türkiye'ye döneceği belirtilen Cem Uzan, sosyal medya hesabından bu kez Ahmet Necdet Sezer'i hedef aldı. Uzan'a yanıt Ayşenur Arslan'dan geldi. 

Erdoğan’dan İmamoğlu uyarısı: İstanbul’un nabzını iyi tutarsak Türkiye’yi de yakalamış oluruz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da AKP İl başkanları Toplantısı'nda konuştu. 

İBB’nin yılda 12 milyon TL’sini Fatih Terim Stadyumu’na gömmüşler

Başakşehir Fatih Terim Stadyumunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne pahalıya patladığı ortaya çıkarken, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devir aşamasında olan stadyum için İBB’nin yıllık yaklaşık 12 milyon liralık masraf yaptığı tespit edildi.
210,583BeğenenlerBeğen
4,589TakipçilerTakip Et