Sosyal Medya

Erdoğan’ın “Kılıçdaroğlu artık psikiyatrinin konusu” sözlerine eski AKP’li vekilden bomba cevap

Medya

Erdoğan’ın “Kılıçdaroğlu artık psikiyatrinin konusu” sözlerine eski AKP’li vekilden bomba cevap

2009 yılında istifa ederek partisinden ayrılan AKP’nin 23.dönem milletvekillerinden Feyzi İşbaşaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kemal Kılıçdaroğlu için söylediği iddialara çok sert cevap verdi.

AKP Iğdır Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nda ‘yalan söyleme hastalığı’ bulunduğunu iddia etti.
Erdoğan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Tıpta bu tür tiplerin, kontrolsüz şekilde yalan söyleyen kişilerin teşhisini sordum. Dedim ki ‘Buna tıpta ne deniyor?’ Bir psikiyatrist arkadaşım bana dedi ki ‘Bunun adı mitomanidir.’ Psikiyatriktir bu olay. Ne demek mitomani, onu da söyleyeyim, yalan söyleme hastası. Böyle bu. Bizce bu zat artık siyasetin değil psikiyatrinin konusudur.”

Erdoğan’ın bu sözlerine AKP’nin 23.dönem milletvekillerinden Feyzi İşbaşaran “Tıpta bir de kleptomani var…” sözleriyle cevap verdi.

Kleptomani – tıp dilinde – insanı, dayanılmaz, karşı konulamaz bir biçimde çalmaya, hırsızlığa yönelten ruhsal itki, bir tür hastalık olarak tanımlanmaktadır.

Medya Kategorisinden...

Yukarı
*