Erdoğan’ın İmamoğlu’na “özür dile” çağrısının arkasındaki tuzağı Eminağaoğlu açıkladı: Geç bunları, kayyımla yola devam

Halkweb Haber Merkezi İstanbul’un YSK tarafından mazbatası iptal edilen seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu havalimanında yaşadıkları siyasetin gündeminde tutulmaya devam ediliyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuya ilişkin konuştu. Erdoğan, İmamoğlu’na “Başta Ordu Valimiz’den özür dilemediği müddetçe böyle bir makama gelemez” dedi. Bu açıklamasının ardından Erdoğan tarafından defalarca “özür dile” çağrısı yapıldı. Peki Cumhurbaşkanı […]

208,674BeğenenlerBeğen
7,634TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

İstanbul’un YSK tarafından mazbatası iptal edilen seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu havalimanında yaşadıkları siyasetin gündeminde tutulmaya devam ediliyor.

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuya ilişkin konuştu.

Erdoğan, İmamoğlu’na “Başta Ordu Valimiz’den özür dilemediği müddetçe böyle bir makama gelemez” dedi.

Bu açıklamasının ardından Erdoğan tarafından defalarca “özür dile” çağrısı yapıldı.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özür ısrarının arkasında ne var?

Ekrem İmamoğlu valiye hakaret etmediğini söylemişti. Ortaya çıkan görüntülerin de Pelikancıların montajı olduğu kesinleşti.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na: Biz ne valimize ‘it’ dedirtiriz ne de polisimize ‘şerefsizler’ dedirtiriz, seçimden sonra hesabını vereceksin!

Deneyimli hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu özür ısrarının nedenini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Eminağaoğlu, Erdoğan’ın B planını devreye soktuğunu öne sürerek, Ekrem İmamoğlu özür dilerse suçu kabul ettiği varsayılarak dava açtırılacağını ve görev için engel bir mahkumiyet yaratılacağını iddia etti.

Bu durumda İmamoğlu seçildikten sonra kayyum atanabilecek.

İŞTE EMİNAĞAOĞLU’NUN MESAJI: 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgına nispeten daha hazırlıklı yakalandık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin koronavirüs salgını konulu olağanüstü video konferans zirvesinde konuştu. Erdoğan, "Görünmez düşmana karşı zor bir savaş yürütüyoruz. " dedi.

“Zırnık yok” dediği için gözaltına alınan Gülseven: Başımıza cühela takımı musallat olmuş, kurtulmadan gün yüzü yok!

Independent Türkçe yazarı Hakan Gülseven, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini, ceza infaz kanununda yapılması beklenen düzenlemeyi ve gözaltına alınma sürecini gazeteci Çağdaş Gökbel’e değerlendirdi.

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 
208,674BeğenenlerBeğen
7,634TakipçilerTakip Et