Pazar / 5 Temmuz 2020

Erdoğan’ın İmamoğlu’na “özür dile” çağrısının arkasındaki tuzağı Eminağaoğlu açıkladı: Geç bunları, kayyımla yola devam

Halkweb Haber Merkezi İstanbul’un YSK tarafından mazbatası iptal edilen seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu havalimanında yaşadıkları siyasetin gündeminde tutulmaya devam ediliyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuya ilişkin konuştu. Erdoğan, İmamoğlu’na “Başta Ordu Valimiz’den özür dilemediği müddetçe böyle bir makama gelemez” dedi. Bu açıklamasının ardından Erdoğan tarafından defalarca “özür dile” çağrısı yapıldı. Peki Cumhurbaşkanı […]

207,020BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

İstanbul’un YSK tarafından mazbatası iptal edilen seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu havalimanında yaşadıkları siyasetin gündeminde tutulmaya devam ediliyor.

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuya ilişkin konuştu.

Erdoğan, İmamoğlu’na “Başta Ordu Valimiz’den özür dilemediği müddetçe böyle bir makama gelemez” dedi.

Bu açıklamasının ardından Erdoğan tarafından defalarca “özür dile” çağrısı yapıldı.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özür ısrarının arkasında ne var?

Ekrem İmamoğlu valiye hakaret etmediğini söylemişti. Ortaya çıkan görüntülerin de Pelikancıların montajı olduğu kesinleşti.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na: Biz ne valimize ‘it’ dedirtiriz ne de polisimize ‘şerefsizler’ dedirtiriz, seçimden sonra hesabını vereceksin!

Deneyimli hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu özür ısrarının nedenini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Eminağaoğlu, Erdoğan’ın B planını devreye soktuğunu öne sürerek, Ekrem İmamoğlu özür dilerse suçu kabul ettiği varsayılarak dava açtırılacağını ve görev için engel bir mahkumiyet yaratılacağını iddia etti.

Bu durumda İmamoğlu seçildikten sonra kayyum atanabilecek.

İŞTE EMİNAĞAOĞLU’NUN MESAJI: 

Her cuma bir ayet sallıyorum sözü hafızalardan silinmeyen Egemen Bağış’ın Cuma Namazı pozuna tepki yağdı

“Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımı büyük tepki çekti.

AKP’li vekil Erdoğan’ın açılışına katılmadı!

Ardahan'da AKP'nin tek vekili olan Orhan Atalay, Çıldır ilçesinde yapımı tamamlanan Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Köroğlu Barajı ve Kotanlı Hidroelektrik Santrali'nin açılışına katılmadı.

İmamoğlu, Halk Ekmek’in hizmetlerinin önüne geçen Salih Bekaroğlu’nun görevine son verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  İmamoğlu'nun Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu'nu görevden aldığı öğrenildi. 

Kılıçdaroğlu, erken seçim için Bahçeli’yi adres gösterdi: ‘Artık destek vermiyorum’ diyebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, " 2023 yani Cumhuriyet’in 100'üncü yılında biz bu ülkede halkımıza söz verdik Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız." dedi.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.
207,020BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et