Erdoğan’ın İmamoğlu’na “özür dile” çağrısının arkasındaki tuzağı Eminağaoğlu açıkladı: Geç bunları, kayyımla yola devam

Halkweb Haber Merkezi İstanbul’un YSK tarafından mazbatası iptal edilen seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu havalimanında yaşadıkları siyasetin gündeminde tutulmaya devam ediliyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuya ilişkin konuştu. Erdoğan, İmamoğlu’na “Başta Ordu Valimiz’den özür dilemediği müddetçe böyle bir makama gelemez” dedi. Bu açıklamasının ardından Erdoğan tarafından defalarca “özür dile” çağrısı yapıldı. Peki Cumhurbaşkanı […]

Halkweb Haber Merkezi

İstanbul’un YSK tarafından mazbatası iptal edilen seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu havalimanında yaşadıkları siyasetin gündeminde tutulmaya devam ediliyor.

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuya ilişkin konuştu.

Erdoğan, İmamoğlu’na “Başta Ordu Valimiz’den özür dilemediği müddetçe böyle bir makama gelemez” dedi.

Bu açıklamasının ardından Erdoğan tarafından defalarca “özür dile” çağrısı yapıldı.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özür ısrarının arkasında ne var?

Ekrem İmamoğlu valiye hakaret etmediğini söylemişti. Ortaya çıkan görüntülerin de Pelikancıların montajı olduğu kesinleşti.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na: Biz ne valimize ‘it’ dedirtiriz ne de polisimize ‘şerefsizler’ dedirtiriz, seçimden sonra hesabını vereceksin!

Deneyimli hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu özür ısrarının nedenini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Eminağaoğlu, Erdoğan’ın B planını devreye soktuğunu öne sürerek, Ekrem İmamoğlu özür dilerse suçu kabul ettiği varsayılarak dava açtırılacağını ve görev için engel bir mahkumiyet yaratılacağını iddia etti.

Bu durumda İmamoğlu seçildikten sonra kayyum atanabilecek.

İŞTE EMİNAĞAOĞLU’NUN MESAJI: 

Son Haberler