Pazar / 12 Temmuz 2020

Erdoğan’ın hedefinde aykırı MKYK üyesi var: Davutoğlu’nu anlıyorum da ona ne oluyor? Hele bir Ramazan geçsin!

YSK’nin aldığı İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının AKP’de çatlağa yol açtığı belirtiliyor. Kulislerde konuşanlara göre Erdoğan'ın, kararı eleştiren partililere kapıyı gösterdiği kaydediliyor.

206,912BeğenenlerBeğen
8,622TakipçilerTakip Et

YSK’nin aldığı İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının AKP’de çatlağa yol açtığı belirtiliyor. Kulislerde konuşanlara göre Erdoğan’ın, kararı eleştiren partililere kapıyı gösterdiği kaydediliyor.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, Erdoğan’ın “Hele ki parti yönetimindeki arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu ediyorlarsa istifa etsinler” dediği ifade ediliyor.

Bu söz ile MKYK üyesi Mustafa Yeneroğlu’nun hedef alındığı belirtiiyor. Yeneroğlu, sosyal medyada yaptığı paylaşımla YSK’nin kararını eleştirmişti.

Haberde aktarılana göre AKP MKYK’de, partinin kurucusu Abdullah Gül ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun YSK kararıyla ilgili açıklamaları da masaya yatırıldı.

Erdoğan’ın, Abdullah Gül’ün kurucu olmadığını, konunun yanlış bilindiğini, Gül’ün cumhurbaşkanı olmasıyla parti üyeliğinin düştüğünü, cumhurbaşkanlığından sonra da partiye üye olmadığını söylediği aktarılıyor.

Erdoğan’ın Davutoğlu hakkında ise şunları söylediği kaydediliyor:

“Ahmet Bey ise eski başbakanımız, onların yaptığı açıklamaları anlıyorum. Ama partimizin içinden arkadaşlarımızın hele ki parti yönetimindeki arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu ediyorlarsa istifa etsinler. Hele bir ramazan ve bayram geçsin…”

AKP’li Mustafa Yeneroğlu, YSK’nın karar verdiği 6 Mayıs’ta Twitter’da, “Büyük hukukçu Ebu Hanife’nin mihraptan ve minberden hukukun sesini kısarsanız, Hz. Allah da sizin nefesinizi, iflahınızı kısar ikazı her okuduğumuzda sarsılmamızı sağlıyorsa hayırlı sahurlar dilerim. Aksi takdirde tuttuğumuz oruç bizi kurtarmayabilir” diye yazmıştı.

Toplantıda ayrıca İstanbul’da sandığa gitmeyen AKP’li seçmenin ilçelere göre dağılımıyla ilgili bilgi verilirken, küskün seçmenin sandığa götürülmesi, muhafazakâr Kürt seçmenin partiye çekilebilmesi için neler yapılabileceği değerlendirildiği belirtiliyor.

Öte yandan Meclis çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda, genel kurulun bayram tatiline kadar çalışacağı, bayram tatilinin ardından seçime kadar çalışmalarına ara verebileceği bilgisinin verildiği söyleniyor.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"

Saray konserlerinin ardından Şahan’dan çağrı!

Karantina dönemi sonrasında paylaştığı tatil videoları ile takipçilerinin karşısına çıkan Şahan Gökbakar, bu defa tiyatro emekçileri için bir paylaşımda bulundu. İletişim Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı "İstanbul Yeditepe Konserleri"nde boy gösteren sanatçıların ardından Gökbakar, aynı desteğin tiyatro sanatçılarına da verilmesi gerektiğini belirtti.

‘Ne Ayasofya, ne 15 Temmuz AKP’nin kaçınılmaz düşüşünü önleyemez’

Muhalif ekonomist yazar Mustafa Sönmez'den yeni Ayasofya tweeti.

Güvenlik soruşturması nedir, ne değildir?

İktidar kendisine ve dolayısıyla düzene muhalif kim var, nerededir, ne iş yapar, Emniyet, valilik, MİT ve gayri-resmi kurum ve oluşumlar üzerinden öğreniyor, bunları kayıt...

Ve Rusya Ayasofya boykotuna başlıyor: Müze statüsü iade edilmedikçe Türkiye’ye gitmeyin

Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi kararına tepki gösteren Rusya’nın Komünistleri Partisi, yurttaşlara Türkiye’ye seyahat etmeme çağrısı yaptı.
206,912BeğenenlerBeğen
8,622TakipçilerTakip Et