Pazartesi / 21 Eylül 2020

Erdoğan’ın gönderdiği maskeleri Trump’tan istedi: Mümkünse, bir kısmını geri almak istiyorum

Gazeteci Hakan Gülseven, maske dağıtmayı beceremeyen AKP'yi eleştirdi. Gülseven, paylaşımına ABD Başkanı Donald Trump'ı etiketleyerek "Mümkünse gönderilen maskelerin bir kısmını geri almak istiyorum" ifadelerini kullandı.

205,725BeğenenlerBeğen
8,580TakipçilerTakip Et

Türkiye’de ilk salgın vakasının duyurulmasından bu yana 2 ay geçmesine rağmen iktidarın maske dağıtmayı beceremedi, yetkililer telefona gelen kodla birlikte eczanelerden maske alınabileceğini söylese de maskeye ihtiyaç duyan vatandaşların telefonlarına henüz bir kod gelmiş de değil.

Gazeteci Hakan Gülseven’de Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, hükümetin maske politikasını eleştirerek, ülkede ihtiyaç duyulmasına rağmen diğer ülkelere yapılan yardımlara değindi.

Gülseven, paylaşımında telefonuna maske için bir kod gelmediğini ancak hükümet ve Kızılay’dan yardım istendiği 5 adet mesajın geldiğini söyledi.

Gülseven’in açıklamsı şu şekilde

Virüs salgınında iki ay oldu, iktidarın başı her vatandaşa beş maske dağıtılacağını açıkladı, maske kodu bana hâlâ gelmedi ama üç hükümetten, iki de Kızılay’dan beş adet para isteyen mesaj geldi. Anneme babama kolonya da gelmedi. Maskeleri Trump’tan istemeye karar verdim.

Gülseven ardından yaptığı bir başka paylaşımda ise ABD Başkanı Donald Trump’a seslenerek ABD’ye gönderilen maskelerden bir kısmını istediğini söyledi.

Gülseven, “Bay Baskan – @realDonaldTrump Türk hükümeti bir aydan fazla bir süre önce koruyucu yüz maskeleri göndermemize söz vermesine rağmen, hiçbirini alamadık. Ancak, hükümetimizin maskeleri size gönderdiğini duyduk. Mümkünse, bir kısmını geri almak istiyorum. Teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

En çok okunanlar

Gündem

Oyuncu Rutkay Aziz aldığı ödülü Türk Tabipleri Birliği’ne adadı

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Töreni’nde onur ödülü verilen Rutkay Aziz, yaptığı konuşmada ödülünü Türk Tabipleri Birliği'ne ve tüm sağlık emekçilerine adadı.

Meral Akşener’den teşekkür mesajı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 2'nci Olağan Kurultayı'nda yeniden genel başkan seçilmesi dolayısıyla partililere teşekkür etti.

Ahmet Hakan’dan, Cübbeli Ahmet çağrısı: Savcıların harekete geçmesi lazım

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, "Türkiye’de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı pompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar" diyen Cübbeli Ahmet'in savcılık tarafından dinlenmesi gerektiğini söyledi.

Rasim Öztekin ‘Kavuğu’ Şevket Çoruh’a devretti

Türk tiyatrosunun geleneği olan ‘Kavuk’, bu akşam düzenlenen bir törenle Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a devredildi. Çoruh, "Bu kavuğu Anadolu’da zor şartlarda tiyatro açmaya çalışan tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum" dedi.