Erdoğan’ın eski danışmanı: AK Parti içinde FETÖ ve PKK’dan daha tehlikeli bir örgüt var, derhal tasfiye edilmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan eski danışmanı ve eski milletvekili Aydın Ünal "AK Parti içinde PKK ve FETÖ'den çok daha tehlikeli örgüt var" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan eski danışmanı ve eski milletvekili Aydın Ünal “AK Parti içinde PKK ve FETÖ’den çok daha tehlikeli örgüt var” dedi.

Ünal AKP’nin iç kavgalarının nedenini Pelikancılara dayandırarak “AK Parti, pusuda bekleyenlerin hevesini kabartan sorunlarını acilen çözmek zorundadır. Bu sorunların başında da hiç abartısız Pelikan Örgütü vardır” ifadelerini kullandı.

Pelikancıların tasfiye edilmesi gerektiğini savunan Ünal’ın açıklamaları şu şekilde:

AK Parti’ye alternatif iddiasında bir oluşum, ancak ve ancak AK Parti’nin buna alan açmasıyla mümkün olabilir. AK Parti güçlü ise, kimse karşısında ringe çıkamaz; AK Parti güç kaybederse, pusuya yatan çok olur. Yani sorun da çözüm de AK Parti’nin kendisindedir.

Artık net bir şekilde görünüyor ki, AK Parti’nin yaşadığı sorunları fırsat görenler başlarını pusudan kaldırıyorlar. Bunun önüne geçecek olan sadece ve sadece AK Parti’nin kendisidir. Pusudakileri boşa düşürecek olan, AK Parti’nin alacağı tedbirlerdir.

. AK Parti artık AK Parti’den büyüktür. AK Parti’nin kaderiyle Türkiye’nin kaderi örtüşmektedir. AK Parti’nin güç kaybetmesi, başta FETÖ ve PKK olmak üzere Türkiye düşmanlarının güç kazanması demektir. AK Parti zayıflatılırsa, her alanda mücadele zayıflar.

AK Parti, pusuda bekleyenlerin hevesini kabartan sorunlarını acilen çözmek zorundadır. Bu sorunların başında da hiç abartısız Pelikan Örgütü vardır. FETÖ ve PKK’dan daha tehlikeli, içerdeki sinsi ur, partiyi zehirleyen Pelikan Örgütü derhal kararlılıkla tasfiye edilmelidir.

Pelikan Örgütü’nün siyasette ve medyada kullandığı unsurlar da derhal kenara alınmalıdır. Pelikan ve icraatları pusudakilerin elinde en büyük gerekçedir. Bu gerekçe pusuda bekleyenlerin elinden alınabilir. Fokurdayan sokak, ancak bu şekilde yatıştırılabilir.

Sorunları çözebilecek yegane kapasite AK Parti’nin elindedir. Yeni, yenilikçi, kucaklayıcı, yatıştırıcı, reformcu, katılımcı bir dil ve politika; bununla birlikte Pelikan ve uzantılarının zehrinden uzaklaşma, AK Parti’ye kurulan tuzakları, pusuları boşa çıkarır.

Türkiye’yi düze çıkaracak akıl, tecrübe ve kadro AK Parti’nin elindedir. AK Parti daha uzun müddet Türkiye’nin yegane umudu olacaktır. Yeter ki zehirden kurtulalım. Yeter ki hırsı hevesi itelim, yeniden bir olalım, birlik olalım. Özetle çözüm AK Parti’dir, AK Parti’dedir.

Son Haberler