Erdoğan’ın eski başdanışmanı Akif Beki’den ‘Camide kim Çav Bella çalar?’ sorusunun cevabı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde basın danışmanlığını yapan Karar gazetesi yazarı Akif Beki 'Çav Bella' provokasyonunu yapan odakları bugünkü köşesine taşıdı.

207,611BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde basın danışmanlığını yapan Karar gazetesi yazarı Akif Beki ‘Çav Bella’ provokasyonunu yapan odakları bugünkü köşesine taşıdı. Beki, “İstihbarat örgütlerinin psikolojik savaş birimlerinden başka kim olabilir!” iddiasında bulundu.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, İzmir’de merkezi sisteme yapılan sabotaja ilişkin çarpıcı bir yazı kaleme aldı. “Camide kim Çav Bella çalar?” sorusunu soran Beki’ye göre yanıt çok net!

BAŞKA KİM OLABİLİR Kİ?

“İzmir’de merkezi ezan okuma sistemine kim girdi, birçok cami hoparlöründen korsan marş çalmak kimin fikriydi?” diye soran Beki, “Üç beş kendini bilmezin protest eylemden anladığı şey bu olamaz.” yanıtını verdi. Beki’nin iddiasına göre bu provokasyonun arkasında “İstihbarat örgütlerinin psikolojik savaş birimleri” var.

Beki’nin yazısından ilgili bölüm şöyle;

Bir yerde kutsala saldırı varsa arkasında pusuya yatmış bir provokatör saklanıyordur.

Yayınlanan da herhangi bir şarkı değil. İtalyan partizan marşı. Solun sembollerinden.

Suçlu sakın başka yerde aranmasın diye adres de gösterilmiş, parmak izi bırakılmış. 

Dünyaya şablonlarla bakan, sloganlarla düşünen kalabalıkları yönlendirmenin şaşmaz formülüdür: Semboller üstünden kışkırtarak istediğiniz tarafa sürüklersiniz. Bu hinliğin hemen her denemede tuttuğu da tecrübeyle sabit.

Böyle tehlikeli provokasyon kimin aklına gelir derseniz…İstihbarat örgütlerinin psikolojik savaş birimlerinden başka kim olabilir!

Yardımı dokunur belki, lafın burasında eski Özel Harp Dairesi Başkanı Org. Sabri Yirmibeşoğlu‘na kulak vermekte yarar var.

Ahir ömründe, 2010’da Haberürk’e şöyle bir ifşaatta bulunmuştu:

“Eğer bir yerde halkı galeyana getirmek isterseniz, sizin saygın değerlerinize düşmanın küçültücü hareket yaptığını gösterirsiniz. Özel Harp’te bir kural vardır. Halkın mukavemetini arttırmak için, düşman yapmış gibi bazı değerlere sabotaj yapılır. Bir cami yakılır. Kıbrıs’ta cami yaktık biz mesela.” 

Kayıtlara göre o camileri Rumlar yakmış, mabetlerine saldırılan Türkler de ayağa kalkmıştı.

Aynı general, Rumları hedef alan 6-7 Eylül olaylarının da “muhteşem bir Özel Harp işi” olduğunu ve “amacına ulaştı”ğını anlatmıştı.

O vakit yazmıştım. 1955’te sosyal medya olsaydı…“Ata’nın Selanik’teki evi bombalandı” tahriki, İstanbul Ekspres gazetesinden önce Twitter’da dolaşıma sokulurdu.

Halkı dolduruşa getirme cinlikleri, medya operasyona katılmadan başarılamaz. Şimdi her zamankinden daha hızlı, daha yaygın.

Kurnaz tertiplerin değirmenine su taşımadığınızdan emin olun. Aynı filmi daha kaç kez izleyeceksiniz?

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
207,611BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et