Pazar / 27 Eylül 2020

Erdoğan’ın Başdanışmanından itiraf: Bulaşık yıkarken…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Özlem Zengin, "Samimiyetle söylüyorum, en iyi fikirlerim hep bulaşık yıkarken aklıma gelir'' dedi.

205,626BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı avukat Özlem Zengin, Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi”ndeki konuşmasında “en iyi fikirlerinin bulaşık yıkarken aklına geldiğini” söyledi.

“Kadınlar konuşulurken, kalıplarla konuşuluyor. ‘Kadın Emeği’ mesela. Terminoloji olarak kadın emeğini geçtiğimizi düşünüyorum. Artık kadın fikri, kadın fikriyatı çok öne çıkıyor” diyen Zengin, “Kadın fikrini öne çıkaran işlere öncülük etmemiz lazım. Artık dünya pırıltılı bir şeyler arıyor. Orijinal bir fikir arıyor. Bu orijinal fikri bulmaya kadınlar bence çok yakın. Neden yakınlar? Kendi hayatımda hep gözlemlemişimdir. Fikirler kolay zamanda gelmez. Hep zor zamanda gelir. Kadınların hayatı da hep böyledir. Samimiyetle söylüyorum, en iyi fikirlerim hep bulaşık yıkarken aklıma gelir” ifadelerini kullandı.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Esra Erol’un programı yayından kalkacak mı?

Son yayında bir kadın çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenmişti

Davutoğlu’dan HDP’ye yönelik operasyona sert tepki

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 6 yıl önce yaşanan Kobani olayları gerekçesiyle HDP’ye yapılan operasyona sert tepki gösterdi. Davutoğlu “Önlerinde işlerine yarayacağında basacakları soruşturma, dava, mahkeme düğmeleri var. Hangisi işlerine geliyorsa onu devreye sokuyorlar. Eğer varsa terör bağlantısı neden bunların milletvekili seçilmesine ve belediye başkanı seçilmesine onay verdiniz?" dedi.

Aydın’da büyük yangın: Tahliye edilen evlerin sayısı 90’a yükseldi

Aydın'da büyük yangın: Tahliye edilen evlerin sayısı 90'a yükseldi

Sebahattin Önkibar: İşte tutuklanacak CHP’liler ve gazeteciler!

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar, AKP iktidarının Türkiye'yi önümüzdeki dönemde OHAL rejimiyle yöneteceğini öne sürdü. Önkibar, HDP operasyonun böyle açıklandığını vurgulayarak Anayasa Mahkemesi'nin de hedefte olduğunu ileri sürdü. 

Türkiye’den Azerbaycan’a saldırıya ilk tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıları sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. V