Cumhurbaşkanı Erdoğan: 31 Mart’ta başarısızlık olmadığını kendimize ve milletimize anlatacağız

Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin Kızılcahamam kampının kapanış programında konuşma yaptı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Kızılcahamam kampının kapanış programında konuşma yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasının satır başları:

“Verdiğimiz mücadele kendimiz değil, milletimiz adınadır. Ak Parti ne kadar güçlü olursa milletimiz de o kadar güçlüdür. Ak Parti’nin zayıflaması Türkiye’nin savunmasının zayıflamasıdır. Bizim ülkemiz ve milletimiz için daha yapacak çok işimiz var. Biz sıradan bir parti değiliz bu hareket bir davadır. Türkiye çok partili siyasi hayat döneminde bizim kadar uzun süre iktidarda kalan bir başka parti yoktur. Yıllar geçtikçe mücadele azmimiz daha da arttı.

Son yıllardaki seçim sonuçlarına baktığımızda bu gerçeği görebiliriz. Tespitlerimizde bir yanlışımız var. Kamuoyunu maalesef bilgilendirmede eksikliğimiz var. 3 Kasım 2002 milletvekili seçimlerinde yüzde 34 buçuk oy almıştık. 2002 mahalli idareler seçimini yüzde 39 oy oranıyla tamamladık. 2011 milletvekili yerel seçimlerinde rekor bir netice elde ettik. 2014 mahalli idareler seçimlerinde oldukça iyi bir oran yakaladık.

2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde doğrudan milletimizin teveccühü ile göreve gelen ilk kişi olduk. 2017 halk oylamasında yüzde 51, 5 ile yeni sistemi onaylamış. Birileri değiştirelim deniyor. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu kabul etmiyorsun ki.

2018 seçimlerinde cumhurbaşkanlığı yüzde 52,6 oy oranı elde ettik. 2019 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak yüzde 51,6 oy oranına ulaştık. Bu seçimlerin en çok tartışılan yerleri hiç şüphesiz Ankara ve İstanbul seçimleriydi. 31 Mart’ta İstanbul’da yüzde 48,6 aldık. Tekrarlama seçiminde yüzde 45’te kaldık, CHP yüzde 52 ile seçimi kazanan parti oldu.

Başkanlıkta aldıkları oy bu. Şimdi bir yere geleceğim. Büyükşehir belediye meclis seçiminde yüzde 45,6 il açık ara birinci parti çıktı. CHP yüzde 38,5 oy oranına ulaşabildi. Meclis’teki tablo açık ara önde, bunu bir daha konuşmamız lazım. Bunu gündeme getirmemiz gerekiyor.

Ankara’da benzer bir fotoğraf ile karşı karşıyayız. CHP adayı yüzde 50, biz 43,8’de kaldık. Ortada asla başarısızlık, telafi edilemeyecek bir yıkım olmadığını önce kendimize, sonra milletimize anlatacağız

Mücadele bayrağını yükselttik. Yeniden yollara düşme vaktidir. Pozitif gündemli bir siyaset izlemeye çalışıyoruz. Birileri bu iklimi zehirlemeye çalışsa da mecbur kalmadıkça kendilerini muhatap almadık, almıyoruz, almayacağız. Bu duruşumuz hakkımıza, hukukumuza, haysiyetimize yönelik saldırıları cevapsız bırakacağımız anlamına gelmiyor.

Kendini dev aynasında görerek, milleti aşağılamaya, milleti hiçe saymaya çalışanların günleri sayılıdır. Önümüzdeki dönemi en iyi şekilde değerlendirirsek, bizi gelecekte daha büyük başarılar bekliyor.

AK Parti milletimizin tek umudu olma vasfını koruyor, bunda hiçbir endişeniz olmasın. Bu ülkeye en büyük hizmetleri AK Parti getirmiştir, bundan sonra yapılacakları da AK Parti yapacaktır.

Milletimiz yeni hizmetlerin sabırsızlığı içindedir. Bir televizyonda bir ukala çıkmış bir şeyler söylüyor. “Güvenli bölge olayının Erdoğan’la alakası yok” dedi. Ana muhalefetin atıkları böyle, bunlara da televizyonda bu imkânı veriyorlar. Güvenli bölgenin olabileceği yerleri Obama’ya söyleyen şahsımdır.

Trump, Fırat’ın doğusundan çekilmeyi gündeme getirdi ama yanındakiler talimata uymuş değil. Bütün hesabımızı yapmak zorundayız. Güvenli bölge olarak söylediğimiz, haritada çizip gösterdiğimiz yerler, 30-32 km. derinlik çalışmalar bizim bu bölgede durumumuz ne olduğunu göstermemiz bakımından önemli. Bize düşen her alanda hazırlık yapıp, yeni projeleri ve eserleri hayata geçirmektir. Biz işimize bakacağız. Türkiye için ne yapabiliriz ona bakacağız.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

CHP’ye FETÖ suçlamasında bulunan ‘Yılmaz Ateş’ hakkında karar

CHP'ye FETÖ suçlamasında bulunan eski milletvekili Yılmaz Ateş, CHP Ankara Disiplin Kurulu kararıyla kesin olarak partiden ihraç edildi.

Atatürk’e Benze(me)yen adam(lar)

“Atatürk’e benzeyen adamın tek sorunu Atatürk’e benzememesi” gibi bir şey yazmıştı bir sosyal medya kullanıcısı. Haklıydı da. “Atatürk’e benzeyen adam” uzaktan biraz andırsa da aslında Atatürk’e benzemiyordu.

Trump-Erdoğan görüşmesi sonrası iki ülke arasındaki buzlar çözüldü mü?

Haftalardır merakla beklenen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD’li mevkidaşı Donald Trump arasında 13 Kasım’da Washington’da gerçekleşen toplantı, kimilerine göre ilişkilerde yumuşamanın göstergesiyken, kimileri ise somut sonuçlar çıkmadan önce bir beklenti içerisine girmeyi iyimserlik olarak değerlendiriyorlar.

Muhalefet kaynıyor, İYİ Parti ile AKP yakınlaşıyor… Erdoğan ABD’den cebinde seçim kartıyla mı döndü?

Türkiye’nin Suriye’ye gerçekleştirdiği askeri operasyon kamuoyu yoklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteği arttırken bu sene yerel seçimlerde sürpriz zaferler kazanan resmi olmayan muhalif siyasi ittifak içindeki muhtemel çatlakları da ortaya çıkardı.

Tüm aile ve gazeteciler gözaltına alınmıştı… Süleyman Soylu’dan Rabia Naz açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hayatını kaybeden Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan ile meclis komisyonu çalışmalarını izleyen 3 gazetecinin mahkemeye sevk edilmesi hakkında "Rabia Naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor" dedi.