Erdoğan’dan Melih Gökçek’e beyaz bayrak!

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, gençlerin isteği üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla aradı.

Ankara’nın 1994’ten itibaren Melih Gökçek ile değişim ve dönüşüm süreci yaşadığını aktaran Erdoğan, bu süreçle güzelleşen Ankara’nın bu şekilde devam ettirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Erdoğan’ın bu sözleri bir süredir gerilim yaşanan Gökçek’e “beyaz bayrak” olarak yorumlandı.

‘ANKARA GÖKÇEK İLE DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM SÜRECİ YAŞADI’

Ankara’nın 1994’ten itibaren Melih Gökçek ile değişim ve dönüşüm süreci yaşadığını aktaran Erdoğan, bu süreçle güzelleşen Ankara’nın bu şekilde devam ettirilmesi gerektiğini dile getirdi. Erdoğan, “Bunun için gençliğe çok ciddi ihtiyacımız var. Gençliğimizin çalışmasına çok ciddi ihtiyacımız var. Özhaseki ağabeyiniz genel yönetimde her zaman sizlerin yanında olacaktır.” dedi.

İmamoğlu “İşine baksın” diyen Erdoğan’a böyle yanıt verdi: Daha fazla sesimiz çıkacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin, “Kanal İstanbul geçen haftadan beri gündemdeydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sizi kastederek, ‘İşine baksın’ dedi. Ne diyeceksiniz” sorusuna yanıt verdi.

Demirtaş: Erdoğan hapse attırdığına pişman olacak

HDP’nin bir önceki Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Aliya İzzetbegoviç’in anılarını okumasını tavsiye ederek, “Bilge Kral olarak geçen Aliya İzzetbegoviç’in anıları. Onu da bölücülükle, teröristlikle suçlamışlardı. Korkutmak, yok etmek için hapse atmışlardı, tıpkı kendisinin bugün bize yaptığı gibi. Aliya da teslim olmamıştı. Tarih karşısında Aliyalar değil, Miloseviçler utanç abidesi konumundalar şimdi” dedi. Demirtaş, “AKP kendi siyasi ikbali için bizi hapse attırdı ama biz içeriden onun siyasi ikbalini adım adım bitiriyoruz. Gün gelecek, bizi hapse attırdığı için pişman olacak” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener’den Ahmet Davutoğlu’na vekil teklifi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Yeni partilerden birinin genel başkanı sizden 20 milletvekili isterse, verir misiniz?” sorusuna, “Sonuç olarak ben bunu Sayın Kılıçdaroğlu’ndan nasıl gidip istediysem benden de Sayın Babacan veya Davutoğlu böyle bir talepte bulunduğu zaman elbette evet derim. Prensip olarak evet derim. Kamuoyu nasıl karşılar onu bilmiyorum” diye yanıt verdi.

221 emekli subay ‘Hulusi Akar aleyhinde tanıklık’ için başvurdu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel aleyhine açtığı 500 bin liralık tazminat davasında 221 emekli subay 'Akar aleyhinde tanıklık' yapmak için başvuruda bulundu.
210,503BeğenenlerBeğen
4,594TakipçilerTakip Et