Sosyal Medya

Erdoğan’dan KKTC’ye: Çocuk yapın!

Gündem

Erdoğan’dan KKTC’ye: Çocuk yapın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC’ye ‘nüfusu eşitleyin’ tavsiyesini verdi.

Sık sık kadınlara çocuk yapma tavsiyesinde bulunan ve bunu bir çözüm yolu olarak sunan Erdoğan  aynı çözümü KKTC’ye önerdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da kabul ettiği Kuzey Kıbrıs Başbakanı Tufan Erhürman ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’a, Rumlarla ekonomik olarak eşit bir seviyeye gelmek için Kuzey Kıbrıs’ta nüfusun artırılmasını önerdiği belirtildi.

Diplomatik çevrelerden edindiği bilgilere göre, geçen hafta Ankara’daki görüşmede, Kuzey Kıbrıs’ın ekonomik olarak gelişmesinin önemine işaret eden Erdoğan, ‘Bunun nüfusla paralel şekilde olduğunu’ kaydetti.

Rumların nüfusunun bir milyonun üzerinde olduğunun belirtildiği görüşmede Erdoğan’ın, Erhürman ile Özersay’a, “Güney ile dengenin sağlanması Kıbrıs Türk halkının yararına” dediği belirtildi.

Kuzey Kıbrıs tarafının da yurtdışında yaşayan binlerce Kıbrıslı Türkün olduğu düşüncesini ortaya koyduğu ve “Yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türklerin Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapması, yerleşmesinin önünün açılması için adımlar atabilir” dediği belirtildi. Ankara’nın bu görüşe destek verdiği, ‘yeter ki nüfusunuz yükselsin’ dediği öğrenildi.

Gündem Kategorisinden...

Yukarı