Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki: Nerede kaldı bu süt?

Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. Erdoğan,”‘Suyu ucuzlatacağız’ dediler, ucuzlattılar mı? ‘Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz’ dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Hattın Türkiye’nin en hızlı yürütülen projesi olduğunu söyleyen Erdoğan, “Uzunluğu 37.5 kilometreyi bulan 9 istasyondan oluşan bu metro hattı İstanbul’daki diğer ulaşım ağlarıyla da bağlantılı olacak. Ülkemizin en hızlı araçları bu hatta faaliyet gösterecek. Havalimanı-Gayrettepe arası ulaşım 35 dakikada sağlanacak” dedi.

Hedefin hattın Gayrettepe bölümünü 2021 yılında hizmete almak olduğunu ifade eden Erdoğan, rayların Türk mühendis ve işçiler tarafından döşendiğini kaydetti. Erdoğan, “Ülkemizde üretimi mümkün olan hiçbir işin dışarıdan getirilmesine müsaade edemeyiz” görüşünü dile getirdi.

‘Ben vatandaşlarımızın gecekonduda yaşamasını istemiyorum’

Devamında sosyal konut projesine değinen Erdoğan, müracaatların 1 milyonu aştığını kaydetti ve şunları söyledi:

“Faizleri indirdik mi? İndirdik. Daha da inecek. Ben gecekondularda vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin oturmasını istemiyorum.”

‘Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı süt?’

Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da tepki gösterdi. Kanal İstanbul projesine yöneltilen eleştirilere yanıt veren Erdoğan, “Suyu ucuzlatacağız’ dediler, ucuzlattılar mı? ‘Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz’ dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” diye konuştu.

Erdoğan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“İşi siyasi şaklabanlığa vurup sadece kendi hesaplarınızın ardından giderseniz, millet de size ilk fırsatta dersinizi verir. Şehrine hizmet getirmek isteyen her belediyeye partisine bakmaksızın destek veriyoruz. İstanbul’da da yapılan her hayırlı işin yanında yer alırken bizim hayata geçirmeye çalıştığımız hayırlı işlerin önünün kesilmesine de izin vermeyeceğiz. Belediyeler görevlerini yerine getirmiyor diye halkımızın mağduriyetine göz yumacak da değiliz.

Bu projeye millet destek verdi. Bu tartışma tartışma yaratanlarla onu engellemek isteyenler arasındadır.

Buraya dev bir proje olan Galataport’u inceleyip geldim. İnşallah mayıs sonu ilk etabı bitecek, yıl sonu tamamı bitecek. Burası turizmde en önemli atak projesi olacak. Boğaz trafiği baskısı her yıl artıyor. Kanal İstanbul’un Möntrö ile yakından uzaktan alakası yoktur. Kanal İstanbul’u yapmakta geç bile kaldık. Proje maliyeti 75 milyar lira olarak hesaplanıyor. Kanal İstanbul’u kör düşmanlık yapanlara rağmen tamamlayacağız.”

‘Neymiş Putin İstanbul Havalimanı’na inmemiş’

İstanbul Havalimanı’na yöneltilen eleştirilere de tepki gösteren Erdoğan, şu açıklamayı yaptı:

“Neymiş (Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin İstanbul Havalimanı’na inmemiş, biz de inmiyormuşuz. Devlet başkanlarını Atatürk Havalimanı’ndaki şeref salonunda karşılıyoruz. 15 Temmuz’da destansı bir mücadele verdiğimiz şeref salonu uzun yıllar hizmet verebilecek durumda.”

‘Bay Kemal bunu anlamaz, görmez’

Erdoğan, Libya ve Doğu Akdeniz’de yaşananları da değerlendirdi. Muhalefetin Libya’da ne işleri olduklarını sorduğunu belirten Erdoğan, “Biz tüm dünyayı hayran bırakan bir denklem kurduk bunu anlamıyorlar” dedi.

“Yarın Almanya’dayım Bay Kemal. Herhalde bunu da görmezsin. Orada Libya ile ilgilenenlerle görüşeceğiz. Bay Kemal bunu anlamaz, görmez. Türkiye, güney sınırlarını ve oralarda yaşayan kardeşlerimizin huzurunu tamamen sağlayana kadar Suriye’de olmaya hatta daha da ilerlemeye devam edecektir.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,689BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et