Erdoğan’dan hırsız yanıtı: Senin ecdadın neredeydi

Erdoğan'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne çok sert 'Fahrettin Paşa' yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 42. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zalimlerin safında yer almayı marifet sananların Medine savunması ve Fahrettin Paşa’yı hedef almaları boşuna değildir. Medine korumasını yaparken Fahrettin Paşa ey bize bühtanda bulunan zavallı senin ceddin neredeydi? Ta İstanbul’dan kalkıp Medine müdafaası için oraya gelen Fahrettin Paşa ne için geldi? O mukaddes toprakları orayı işgal edenlere karşı korumak için geldi. Peki senin ecdadın neredeydi?” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed, Iraklı bir Twitter kullanıcısının paylaşımını kendi Twitter sayfasında paylaşmıştı. Paylaşımda şu ifadeler yer alıyordu: “1916 yılında Türk Fahri Paşa’nın Medinetü’l Münevvere halkının hakkına girdiğini ve onların mallarını çaldığını, onları kaçırdığını, Şam’dan İstanbul’a “Seferberlik” ilan ederek , Medine’deki el yazması eserleri çaldığını biliyor muydunuz? İşte Erdoğan’ın dedelerinin Müslüman Araplarla ilişkisi buydu.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bugün Zayed’in paylaştığı o tweete çok sert tepki geldi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

 

‘PEKİ SENİN CEDDİN NEREDEYDİ’

Üzerinde önemle durulması gereken bir hadise düşman toplarıyla tahrip edilmesin diye Kudüs’ten dönülmüş olmasıdır. Kafkas İslam ordusuyla Azerbaycanlı kardeşlerimizin yardımına koşmamız önemli bir hadisedir.

Bir başka destanımızı da bizim Medine müdafaamızdır. Zalimlerin safında yer almayı marifet sananların Medine savunması ve Fahrettin Paşa’yı hedef almaları boşuna değildir.

Medine korumasını yaparken Fahrettin Paşa ey bize bühtanda bulunan zavallı senin ceddin neredeydi? Ta İstanbul’dan kalkıp Medine müdafaası için oraya gelen Fahrettin Paşa ne için geldi? O mukaddes toprakları orayı işgal edenlere karşı korumak için geldi. Peki senin ecdadın neredeydi?

Utanmadan sıkılmadan Erdoğan’ın ecdadının mukaddes emanetler oradan çalarak İstanbul’a getirdiğini söyleyecek kadar hezeyan içinde olan o zavallılar, bunu adı çalmak değil orayı işgale gelenlerden onları korumaktır. Ne adına şehit olmak adına.

“BİZ SİZİN NE YANLIŞLAR YAPTIĞINIZI GAYET İYİ BİLİRİZ”

O kutsal emanetleri İstanbul’da koruyoruz. Batıya mı gitseydi? Çünkü bunların zihniyeti batıcı da o yüzden bu saldırıyı başlattılar.

Kutsal emanetleri İstanbul’a göndererek rahat bir nefes alan Fahrettin Paşa tüm Medine’nin korumasına vermiştir.

Şimdi bakıyorsun maalesef oraya yakın topraklarda bulunanlar bize utanmadan sıkılmadan bühtanda bulunuyorlar. Önce haddini bil ya. Demek sen bu milleti ve Erdoğan’ı tanımamışsın. Erdoğan’ın ceddini ise hiç tanımamışsın. Ama biz sizin şu an ne tür garabetler ne tür yanlışlar içinde olduğunuzu gayet iyi biliyoruz.

Medine’yi büyük bir çekirge sürüyü basmıştı. Fahrettin Paşa o dönemde askerlerine “çekirgenin serçeden ne farkı var, temizdir” diyerek aylarca onlarla askerlerini besledi.

Hem İstanbul hükümeti hem de çevresindekiler tarafından teslim olması önünde telkinde bulunulan Fahrettin Paşa sonunda şehri teslim ediyordu. Bu şanlı direnişe dil uzatanların bugün kimlerle ne işler çevirdiğini bizler gayet iyi biliyoruz. Yeri gelecek bunları açıklayacağız.

Önce onlara sormak lazım. Sen böyle bir konuşma mı yaptın? Acaba batıya giden o emanetler ne durumda? Onları geri almak için bir çabanız var mı?

Ama bizdeki emanetler, sevgililer sevgilisi peygamber efendimizin ruhaniyetine uygun biçimde burada korunmaktadır.

Arap halkları bizim canımızdır kardeşlerimizdir. Bununla birlikte Arap ülkelerindeki kimi yöneticilerinin Türkiye’ye yönelik husumetlerinin kendi yetersizliklerini hatta ihanetlerini örtme amacı olduğu ortadadır.

Fahrettin Paşa’nın peygamber efendimize yakarışını burada bir kez daha tekrarlamak istiyorum: Ya Resulallah senin için savaşanlarla sana karşı çıkanları görüyorsun. Bize yardımını ulaştır.

ABD’NİN AÇIKLADIĞI GÜVENLİK STRATEJİSİ

ABD’nin güvenlik stratejisini “Her şey Amerika için” diye özetlemek mümkündür.

Türkiye olarak güvenlik stratejimizi biz şöyle özetleyebiliriz: Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet.

Her kim milletimizin birliğine göz dikerse güvenlik stratejimize saldırmış demektir.

Bu hafta Sudan’a sonra Çad’a oradan da Tunus’a gideceğiz…

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,689BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et