Erdoğan’a sert yanıt: ÖSO’yu ABD, Kuva-yi Milliye’yi Türk milleti kurdu

Sözcü yazarı Sinan Meydan, Erdoğan'ın Kuva-yi Milliye benzetmesine twitter hesabından yanıt verdi.

SÖZCÜ yazarı ve tarihçi Sinan Meydan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) yönelik Kuva-yi Milliye benzetmesine sert tepki gösterdi. “ÖSO’yu ABD kurdu” diyen Meydan “Kuvayı Milliye’yi ise vatan ve namus mücadelesi veren Türk milleti kurdu” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda CHP’den gelen ÖSO açıklamalara yanıt verdi. Erdoğan, milli unsurlardan oluştuğunu söylediği ÖSO için “Kendi vatanlarını korumak için organize olmuştur. Bizim Kurtuluş Savaşımız’daki Kuva-yi Milliye güçleri gibi bir oluşumdur” ifadelerini kullandı.

TARİHÇİ SİNAN MEYDAN YANIT VERDİ
SÖZCÜ yazarı ve tarihçi Sinan Meydan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.
Meydan şu ifadeleri kullandı:
“1.ÖSO hangi milletin milli yapısıdır? Türk milletinin Türkiye’nin olmadığı kesin.
2.ÖSO’yu ABD kurdu.Kuvayı Milliye’yi ise vatan ve namus mücadelesi veren Türk milleti kurdu.
3.Falih Rıfkı’nın tabiriyle”Kuvayı Milliye,Türk milletinin yastığının altındaki tabancadır.” ÖSO kimdir?

“KEŞKE TSK’YA BU KADAR SAHİP ÇIKSAYDINIZ”
Keşke bugün ÖSO’ya sahip çıktığınız kadar dün TSK’ya sahip çıksaydınız; FETÖ’nün orduya sızmasına, FETÖ’nün,TSK’nın kozmik odasına girmesine izin vermeseydiniz, açılım diyerek TSK’nın elini kolunu bağlamasaydınız,kumpaslarla TSK’nın sanık PKK’nın tanık olmasına izin vermeseydiniz.
Afrin’de Mehmetçik kahramanca mücadele ediyor. Bu arada Suriye’nin nasıl bu hale geldiği ayrı bir tartışmadır. Stratejik Derinlik vs. Bu mücadelenin asli unsuru bizim açımızdan ÖSO değil TSK’dır. TSK’nın ÖSO’nun yan unsuru gibi sunulması, ÖSO’nun öne çıkarılması doğru değildir.”

Ünlü güvenlik uzmanı Mete Yarar’dan flaş açıklama: Esad’ın ömrü bir haftayı bulmaz

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, İdlib ve Suriye sorunuyla ilgili yaptığı değerlendirmede "Esad'la yarın sabah konuşmaya karar verilse Esad’ın ömrü bir haftayı bulmaz" iddiasında bulunarak nedenlerini anlattı.

Erdoğan’ın selefine kızan Soylu: İçime hançer gibi saplandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gezi eylemleri için “gurur duyuyorum” diyen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanlığı için İlhan Cihaner sürprizi!

CHP Parti Meclisi (PM) üyesi İlhan Cihaner, CHP’nin 28 Mart’ta başlayacak olan 37. olağan kurultayında genel başkanlık adaylığı için zemin yoklama sürecinde olduğunu belirterek, “Benim iddiam, partimin kendi iç demokratik mekanizmalarında, Türkiye’de ve hatta dünyada farklı bir çizgide olması gerektiğine dair bir dönüşüm. Bunun için de maddi koşulları yoklamamız lazım. Ondan sonra resmi bir adaylaşma söz konusu olabilir” dedi.

İdlib’te askerlerimiz nasıl bir cehennemin içinde? Şehit Teğmen’in son görüntüleri ortaya çıkardı!

İdlib'de şehit olan Tank Teğmen Ali Emre Fırıncıoğlu'nun saldırıdan bir gün önce 'Dünkü uçak saldırısında ucuz kurtulduk' dediği görüntüleri ortaya çıktı. Uzmanlar, hava sahası hakimiyeti olmadan İdlib'deki kara güçlerimizin tehdit altında olacağının altını çiziyor.

AKP’nin Susurluk’u, bu da ispatı… Madem milat 17-25 Aralık FETÖ’nün hastanesine neden para aktı?

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel 17-25 Aralık'ı milat kabul eden AKP hükümetinin FETÖ bağlantısı İçişleri Bakanlığı'nca tespit edilen bir hastaneye AFAD üzerinden aktardığı paraları yazdı. 
209,587BeğenenlerBeğen
4,917TakipçilerTakip Et