Perşembe / 17 Eylül 2020

Erdoğan’a küfür yağdıran Alaattin Çakıcı, bavulunu hazırladı, tahliye ediliyor

Trabzonlu ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı'nın Meclis'te kabul edilen aftan yararlanarak tahliye olacağı ve işlemlerinin başlatıldığı iddia edildi.

205,790BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

Trabzonlu ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı’nın Meclis’te kabul edilen aftan yararlanarak tahliye olacağı ve işlemlerinin başlatıldığı iddia edildi.

Af yasasının Meclis’te onanmasının ardından ünlü isimlerden Alaattin Çakıcı’nın tahliye edileceği iddia edildi.

Affın, Resmî Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe girmesinin ardından Çakıcı’nın da bu aftan yararlanarak serbest kalacağı belirtildi.

Haber Erk’te yer alan habere göre, Çakıcı’ya yakın kaynakların, hiçbir sorunun olmadığı ve Alaattin Çakıcı’nın kesin çıkacağı söylendi.

İnfaz yasasının AYM (Anayasa Yasa Mahkemesi)’ne taşınacağı, ama bunun sorun teşkil etmediği bildirildi.

Dün gece saatlerinde AKP ve MHP gruplarının ortak olarak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi Meclis’te kabul edilmişti.

Af yasasının kabulünün ardından Alaattin Çakıcı’nın da tahliye olacağı ifade edildi.CHP ise, İnfaz yasasını Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacaklarını açıkladı.

Alaattin Çakıcı bir dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şahsına yönelik hakaretleri ile gündeme gelmişti.

Kaynak: Yeniçağ

KaynakYeniçağ

En çok okunanlar

Gündem

AKP’li Göksu onu internet kafesi var sanıyor!

Esenler Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Tevfik Göksu‘nun, İBB Meclis Üyesi İyi Partili Dr. Taylan Yıldız’a hitap ederken “internetçi arkadaşımız” demesi tepki çekti.

İşçi sokakta isyan etti! Sıfırdan aldık 4. yaptık ülkeyi, şükredin…

AKP’nin en çok oy aldığı bölgelerin başında gelen İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde geçinemediğini söyleyen bir yurttaşa şükretmesini söyleyen AKP’li, aylık kazandığı parayı açıklayınca çevresindekilerin tepkisiyle karşılaştı.

Dilipak: Birileri Kılıçdaroğlu’nun gücünü anlayamıyor

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ilişkin olarak, " Birileri Kılıçdaroğlu'nun gücünü anlayamıyor. Kılıçdaroğlu çok güçlü değildir ve gücü buradadır" görüşünü savundu. 

Çok konuşulacak Nagehan Alçı iddiası!

Veryansın TV Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın Azerbaycan’ın kara listesinden çıkmasını sağlayan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Siyasi Tahlil ve Enformasyon Daire Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Elnur Aslanov’un FETÖ’nün Azerbaycan imamı olduğunu için görevden uzaklaştırıldığını iddia eden bir yazı kaleme aldı.