Salı / 4 Ağustos 2020

Erdoğan’a Harf Devrimi yanıtı: Cumhuriyeti yıkmak istediğini biliyorum ama gücün yetmeyecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü açıklamalarında Harf İnkılabını hedef almıştı, CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç bu eleştirilere sert yanıt verdi. Özkoç, Erdoğan'a "Cumhuriyeti yok etmek istediğini biliyorum ama buna gücü yetmeyecek" ifadeleriyle yüklendi.

206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gazi Mustafa Kemal Samsun’a bir Osmanlı subayı olarak çıkmış, Ankara’daki Meclis’i yine Osmanlı adına faaliyete geçirmiştir. Cumhuriyetin inşası da Osmanlı’dan devralınan mevcut idari sistem çerçevesinde gerçekleşmiştir” sözlerine yanıt verdi.

Erdoğan 10 Kasım’da Atatürk’ü eleştirdi!

Erdoğan, bugün Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada “Sürekli olarak Osmanlı’ya hakareti ve aşağılamayı bir siyaset tarzı haline getirmek ya cehalettir ya gaflettir ya da art niyettir. Geçmişe Osmanlı’ya, Selçuklu’ya haksızlık etmemek gerekir. Gazi Mustafa Kemal Samsun’a bir Osmanlı subayı olarak çıkmış, Ankara’daki Meclis’i yine Osmanlı adına faaliyete geçirmiştir. Cumhuriyetin inşası da Osmanlı’dan devralınan mevcut idari sistem çerçevesinde gerçekleşmiştir. Tarihimiz bizim yörüngemizdir.Yörüngeden çıkan bir gök cismi yok olmaya mahkumsa toplumlar da öyledir. Bugüne kadar milletimizi kadim tarih yörüngesinden çıkarmaya kimse muvaffak olamadı.” ifadelerini kullandı.

10 Kasım’da Harf Devrimi’ni eleştiren Erdoğan’a Atatürkçü tarihçiden jet yanıt!

Özkoç, Erdoğan’ın bu sözlerine videolu yanıt vererek “10 Kasım saygıyla anıldı, AKP böyle bir günde dahi saygısızlık etmeden duramadı. Erdoğan, Cumhuriyetin Lideri’nin Samsun’a çıkışını Osmanlı subayı olarak yaptığını söyledi, oysa ki Cumhuriyetin Lideri Samsun’a işgal güçlerine karşı cumhuriyet devriminin lideri olarak çıkmıştı. Daha sonra harf devriminin cahilliği getirdiğini savundu. Oysa ki bu, cahilliğin nedeni değil sonucuydu. Cumhuriyeti ve ilkelerini hazmedemediğini biliyorum, hatta onu yok etmek istediğini de biliyorum ama buna gücün yetmeyecek çünkü milletimiz buna asla izin vermeyecek” dedi.

1 Yorum

  1. Cumhurreisi çok doğru söylemiş bunu cumhuriyetle atatürkle ilgilendirme çabası biraz kötü niyet göstergesi gibi,hepimiz bu ülkede yaşıyoruz onun için çekişip didismek yerine bırakalım herkes dilediği gibi yaşasın.Bunlar tarihi gerçekler harf devrimi büyük bir hataydı bakın çine japonyaya onlarda bizim gibi latin alfabesine gitseydi su andaki başarısından eser kalmazdı.Turkiyede ortamı geren baskıcı faşist sadece sol kesimdir.Solcu olmayanlara bakın kimsenin kimseyle işi yok ama sizin işiniz gücünüz ülkeyi karalamak atatürk tartışmasız her aldığı karar doğru olan biri değildi mesela şapka devriminde ne kadar çok rezillikler yaşanmış kadın şapkası giyen erkekler falan yani ülke bizim hepimizin onun için her gün tartışma çıkarmak yerine hep birlikte huzurlu yasiyalim.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et