Erdoğan’a hakaretten yargılanan Nurullah Ankut: Bu hainler bir gün mutlaka yargılanacak

Daha önce ‘Erdoğan’a hakaret’ suçlamasıyla toplam altı yıl beş ay hapis cezası alan Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut’a bir dava daha açıldı.

HKP Genel Başkanı Ankut dün davanın ilk duruşması için hakim karşısına çıktı.

Ankut savunmasında  “Hayır! Ben savunma yapmıyorum. Ben, ülkemizin, bölgemizin, İslam Dünyasının can alıcı, can yakıcı siyasi sorunlarını ortaya koyuyorum. Ve buna sebep olan hainlerin, ABD işbirlikçilerinin kanıtlarıyla birlikte yaptıklarını deşifre ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilerini sürdüren HKP Genel Başkanı “Bu hainler işledikleri suçlardan dolayı bir gün mutlaka bu mahkemelerde, bugünkü yasalar çerçevesinde yargılanacak ve hak ettikleri cezalara çarptırılacaktır!” diye konuştu.

Duruşma 20 Ocak’a ertelendi.

Duruşma sonrası adliye önünde açıklama yapan Nurullah Ankut’un konuşması şu şekilde:

Sevgi ve Saygıdeğer Arkadaşlarım;

AKP’giller gördüğümüz gibi, üst üste davalar açıyorlar bize. Yarın da yine Tayyip’e hakaretten dolayı bu mahkemede, bu adliyede bir duruşmamız daha var. Buradaki basın açıklamalarımızdan açıyorlar, duruşma salonlarında yaptığımız savunmalardan dolayı açıyorlar. Şu anda dördünden toplamda 6 yıl 5 ay ceza aldığımız, ikisi de sürmekte olan davalarımız var.

Geçen hafta da biliyorsunuz, mahallemizdeki hayvan düşmanı zalimlerle mücadelemizden dolayı hakkımızda açtıkları bir davadan yargılandık.

Biz, biliyorsunuz, insanları, hayvanları, doğayı aynı ölçüde seven ve savunan insanlarız. Mahallemizdeki hayvan düşmanlarının açtığı davaların yedincisi görüldü geçen 26 Eylül’de. Yani Tayyip henüz hayvan düşmanı zalimlerin sayısına ulaşamadı. Ama böyle giderse ulaşacak herhalde…

Saygıdeğer arkadaşlar;

Bizi 12 Eylül’ün Faşist Diktatörleri bile korkutamadı. Onların karşısında da haykırdık:

“Ey, Amerikan Uşağı Faşist Generaller, Hain Generaller, Halk Düşmanı Generaller!” diye.

Bu tepeden tırnağa suç batmış AKP’giller ve onun Büyük Reis’i asla bizi korkutamaz, yıldıramaz. Bu iktidar da binbir suça batmıştır. Ege’de 18 Adamızı ve 1 kayalığımızı bilerek ve isteyerek Yunanistan’a peşkeş çekmiştir. Ortadoğu’da 10 milyon Müslüman halkın ABD-AB Emperyalistleri tarafından katledilmesinde onlara taşeronluk etmiş, suç ortaklığı etmiştir.

Laik Cumhuriyet’i yıkmıştır. Ülkemizi ortaçağın karanlıklarına doğru sürüklemektedir. Abdullatif Şener’in ifadesiyle, 100-120 milyar dolar civarındaki kamu malını iç etmiştir bunlar. Zimmetine geçirmişlerdir.

Bunlardan dolayı er geç bu mahkemelere gelecekler, bugünkü yasalar çerçevesinde işledikleri suçların karşılığı olan cezaları alacaklar!

Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Asla kaçışları olmayacak. Eninde sonunlar bunlar buralara gelip yargılanacaklar!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

1 Yorum

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

CHP’ye FETÖ suçlamasında bulunan ‘Yılmaz Ateş’ hakkında karar

CHP'ye FETÖ suçlamasında bulunan eski milletvekili Yılmaz Ateş, CHP Ankara Disiplin Kurulu kararıyla kesin olarak partiden ihraç edildi.

Atatürk’e Benze(me)yen adam(lar)

“Atatürk’e benzeyen adamın tek sorunu Atatürk’e benzememesi” gibi bir şey yazmıştı bir sosyal medya kullanıcısı. Haklıydı da. “Atatürk’e benzeyen adam” uzaktan biraz andırsa da aslında Atatürk’e benzemiyordu.

Trump-Erdoğan görüşmesi sonrası iki ülke arasındaki buzlar çözüldü mü?

Haftalardır merakla beklenen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD’li mevkidaşı Donald Trump arasında 13 Kasım’da Washington’da gerçekleşen toplantı, kimilerine göre ilişkilerde yumuşamanın göstergesiyken, kimileri ise somut sonuçlar çıkmadan önce bir beklenti içerisine girmeyi iyimserlik olarak değerlendiriyorlar.

Muhalefet kaynıyor, İYİ Parti ile AKP yakınlaşıyor… Erdoğan ABD’den cebinde seçim kartıyla mı döndü?

Türkiye’nin Suriye’ye gerçekleştirdiği askeri operasyon kamuoyu yoklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteği arttırken bu sene yerel seçimlerde sürpriz zaferler kazanan resmi olmayan muhalif siyasi ittifak içindeki muhtemel çatlakları da ortaya çıkardı.

Tüm aile ve gazeteciler gözaltına alınmıştı… Süleyman Soylu’dan Rabia Naz açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hayatını kaybeden Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan ile meclis komisyonu çalışmalarını izleyen 3 gazetecinin mahkemeye sevk edilmesi hakkında "Rabia Naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor" dedi.