Cumartesi / 26 Eylül 2020

Erdoğan’a hakaretten soruşturma açılan şehit annesinden açıklama

Hakkında soruşturma açılan Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba, "Benim davam, siyasetçilere açılan gözdağı verme davalarına benzemez" dedi.

205,652BeğenenlerBeğen
8,588TakipçilerTakip Et

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba’ya, 5 Aralık 2017 tarihinde Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşmasında yaptığı konuşması nedeni ile “Cumhurbaşkanına hakaretten” soruşturma açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit annesine dava açtı

PAKİZE ALP AKBABA: DAVAYA GİREN AVUKATLAR TÜRKİYE’Yİ SAVUNACAK
Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba ile iletişime geçen CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, Akbaba’nın “Davaya girecek olan avukatlar beni değil, Türkiye’yi savunacak, benim değil Türkiye’nin avukatı olacaklar” dediğini aktardı.

En çok okunanlar

Gündem

Sırrı Süreyya Önder gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2014'te düzenlenen Kobani eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi için gözaltı kararı verdi.

Ukrayna’da savaş uçağı düştü: 22 ölü

Ukrayna’nın kuzeydoğusundaki Harkiv ilinde AN-26 tipi askeri uçağın düştüğü, kazada 22 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin ise ağır yaralandığı bildirildi.

Ahmet Hakan : Kılıçdaroğlu hasımlarını güldürüyor, dostlarını ise çıldırtıyor…

Böyle bir ortamda dostlarını çıldırtıp hasımlarını güldüren bir ana muhalefet lideriyle uğraşmamak... İktidara yapılabilecek en büyük kıyaktır.

Koronavirüs ödemelerinde çifte standart: Profesör yüzde 16, imam yüzde 100

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs nedeniyle belirlediği ek ödemelere göre, tabip dışı görev yapan profesörler yüzde 16, din görevlileri yüzde 100 oranında ek ödeme alacak.

SP’den HDP açıklaması: Bu insanlar suçluysa bu memleketin hakim-savcıları 6 yıl önce neredeydi?

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın gözaltılarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Adalete olan güven sarsılmaya devam ediliyor” dedi.