“Erdoğan’a hakaret”te bugün: HKP’li Dayı’ya toplamda 4 yıl 8 ay hapis cezası

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Ankut hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla açılan davanın duruşması İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görüldü. Hakkında 2 ayrı davanın karar duruşması görülen Ankut’a hapis cezası verildi.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Ankut hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla açılan davanın duruşması İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görüldü. Hakkında 2 ayrı davanın karar duruşması görülen Ankut’a hapis cezası verildi.
HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’a Cumhurbaşkanına hakaretten hapis cezası verildi. Ankut, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görülen 2 ayrı davada toplamda 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

‘TOPLAMDA 4 YIL 8 AY HAPİS CEZASI’
HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut 15 Temmuz sonrasında bir dizi kitap yazmıştı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları, “Kanunsuzlar 2” ve “Kanunsuzlar 3” adlarıyla yayımlanan kitaplarda “Cumhurbaşkanına hakaret edildiği”gerekçesiyle Nurullah Ankut hakkında 2 ayrı suç duyurusunda bulundu. Süreç sonunda açılan 2 ayrı davanın karar duruşması bugün İstanbul Çağlayan Adliyesi 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan yargılandığı 2 ayrı davada toplamda 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

HKP’li lidere Cumhurbaşkanına hakaret davası

Duruşmaları karara bağlayan mahkeme, Nurullah Ankut’a her bir davada “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

En çok okunan haberler

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

Okul müdürü “seni ve karını köpeğim yapacağım” deyip öğretmeni hastanelik etti

Sinop'ta ortaokul müdürünün tartıştığı öğretmeni hastanelik ettiği iddiası ortalığı karıştırdı. 

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

İsmailağacılar’dan şeriat işareti: Hazırlanıyoruz…

Tarikat grubu, ülkede toplumsal yaşamın dinsel kurallara göre ayarlandığı bir düzen için "yavaş yavaş hazırlandıkları"nı söyledi.

CHP’ye FETÖ suçlamasında bulunan ‘Yılmaz Ateş’ hakkında karar

CHP'ye FETÖ suçlamasında bulunan eski milletvekili Yılmaz Ateş, CHP Ankara Disiplin Kurulu kararıyla kesin olarak partiden ihraç edildi.

Atatürk’e Benze(me)yen adam(lar)

“Atatürk’e benzeyen adamın tek sorunu Atatürk’e benzememesi” gibi bir şey yazmıştı bir sosyal medya kullanıcısı. Haklıydı da. “Atatürk’e benzeyen adam” uzaktan biraz andırsa da aslında Atatürk’e benzemiyordu.

Trump-Erdoğan görüşmesi sonrası iki ülke arasındaki buzlar çözüldü mü?

Haftalardır merakla beklenen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD’li mevkidaşı Donald Trump arasında 13 Kasım’da Washington’da gerçekleşen toplantı, kimilerine göre ilişkilerde yumuşamanın göstergesiyken, kimileri ise somut sonuçlar çıkmadan önce bir beklenti içerisine girmeyi iyimserlik olarak değerlendiriyorlar.

Muhalefet kaynıyor, İYİ Parti ile AKP yakınlaşıyor… Erdoğan ABD’den cebinde seçim kartıyla mı döndü?

Türkiye’nin Suriye’ye gerçekleştirdiği askeri operasyon kamuoyu yoklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteği arttırken bu sene yerel seçimlerde sürpriz zaferler kazanan resmi olmayan muhalif siyasi ittifak içindeki muhtemel çatlakları da ortaya çıkardı.

Tüm aile ve gazeteciler gözaltına alınmıştı… Süleyman Soylu’dan Rabia Naz açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hayatını kaybeden Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan ile meclis komisyonu çalışmalarını izleyen 3 gazetecinin mahkemeye sevk edilmesi hakkında "Rabia Naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor" dedi.