Erdoğan’a Atatürk benzetmesi yaptı

Eski Pentagon yetkilisi Neo-Con yazar Michael Rubin, geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yazısında tehdit etmiş, Erdoğan'ı iktidardan indirmeyi savunmuş ve bunun nasıl yapılabileceğini sıralamıştı.

Rubin’e, AKP’li vekil Metin Külünk sosyal medya hesabından yanıt verdi. Külünk yapılmak istenen şeyi Atatürk’ün ölümünden sonra Atatürkçülüğün tasfiyesine benzetti.

“Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’da yeniden ayakta durabilmemizin, devlet olabilmemizin dinamiklerini inşa eti ancak Batı’ya dedi ki bağımsızlığımızı size teslim etmeyiz. Mustafa Kemal milli bağımsızlığa son derece sahip çıkan bir devlet lideri” sözleriyle Mustafa Kemal’i öven cümleler kuran Külünk, Mustafa Kemal’in ölümünden sonra Batı’nın hizmetinde bir Türkiye’nin çıktığını anlattı. O günden itibaren Türkiye’nin milli bağımsızlığını tasfiye etmek isteyenlerle mücadele ettiğini aktaran Külünk, “Sayın cumhurbaşkanımız da bu anlamda milletle kurduğu güçlü ittifak üzerinden, bu mücadelenin en güçlü lideri olduğu için hedef ve tasfiye edilmek isteniyor.” dedi.

Batılı güçlerin en büyük hedeflerinin Çin’i kuşatmak ve İsrail’in güvenliğini sağlamak olduğunu sözlerine ekleyen Külünk, bütün bunların olabilmesi için yapılacak şeyi, “burada YPG ve PKK terör devletçiği inşa etmek istiyorlar. buna engel kim Türkiye, o zaman Türkiye’nin iç savaş ortamına sokularak, bu iç savaş ortamından istifade ederek bölgede PKK’yı Akdeniz’e çıkarıp, Kuzey Irak’taki petrolün çıkışını kolay hale getirip, yüzyıl sürecek bir çatışma ile İsrail’in güvenliğini sağlamak adına yapacak.” sözleriyle ifade etti.

Külünk, bu durumdan çıkmak için yapılması gerekeni ise şöyle açıkladı:

“Bu mümkün mü olmayacak tabi, Pentagon’un bunu başarabilme şansı çok güçlü değil. Bizim burada çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bütün bu mücadelede, bizim en stratejik gücümüz sayın cumhurbaşkanımız.”

En çok okunan haberler

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Abdülkadir Selvi’den dikkat çeken çıkış: Devlet pusuya mı yattı?

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, "Hadi şeytanın avukatlığını yapayım. Devlet pusuya mı yattı?" diye sordu.

Ferhat Tunç hakkında yakalama kararı

Tunç, yakalama kararının soruşturma aşaması tamamlanmadan, savcılık ifadesi alınmadan verildiğini aktardı

Bülent Arınç: Karşımıza çıkıp parti kurarlarsa…

YİK üyesi Bülent Arınç, yeni parti kuracağı konuşulan Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül hakkında açıklamalarda bulundu.

Kadıköylülerin gönlü Pülümür’deki çocuklar için birleşti

Kadıköy'de Acıbadem Gönüllü Evi, Rasimpaşa Gönüllü Evi ve Koşuyolu Gönüllü Evi üyesi yurttaşlar güçlerini birleştirdi, Tunceli'nin Pülümür ilçesindeki ilk öğretim çağındaki çocuklar için elini taşın altına koydu. Pülümür Belediyesi ile birlikte ilçedeki çocukların okul ihtiyaçları Kadıköylülerin destekleriyle sağlanacak.

Belediye meclis üyesine kayyum atandı

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi'nde HDP’li Meclis üyesi Adnan Akgül’ün yerine Kayapınar Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Mehmet Zülküf Güler kayyum olarak atandı.

Erdoğan’dan Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na davet yok

AKP'nin 18. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan davet edilmedi.

Oğuz Kaan Salıcı’dan genel başkanlığa aday mı sorusuna yanıt: Onu Kaftancıoğlu’na sormak lazım

CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun genel başkanlığı aday olabileceğinin sinyalini verdi.

Yargıtay üyeleri de Saray’a gitmeyecek: Yargı bağımsızlığını zedeler

Cumhuriyet’in haberine göre Yaklaşık 20 Yargıtay üyesi, adli yıl açılış törenin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirilmesi nedeniyle rahatsızlık duyarak Saray’a gitmeme kararı aldı.

Taştekin: ‘İdlib’in ‘kale kapısı’ düştü, Türkiye’yi bunaltacak başka hamleler gelebilir’

Suriye ordusu, Astana sürecinde "gerilimi düşürme bölgesi" olarak öngörülmüş İdlib'in güneyinde mayıs ayından beri yürüttüğü operasyonda sonunda Han Şeyhun kasabasına girdi. Türkiye'nin kurduğu 12 askeri gözlem noktasından dokuzuncusu Morek, kuşatma altında kaldı.