Erdoğan’a Atatürk benzetmesi yaptı

Eski Pentagon yetkilisi Neo-Con yazar Michael Rubin, geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yazısında tehdit etmiş, Erdoğan'ı iktidardan indirmeyi savunmuş ve bunun nasıl yapılabileceğini sıralamıştı.

Rubin’e, AKP’li vekil Metin Külünk sosyal medya hesabından yanıt verdi. Külünk yapılmak istenen şeyi Atatürk’ün ölümünden sonra Atatürkçülüğün tasfiyesine benzetti.

“Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’da yeniden ayakta durabilmemizin, devlet olabilmemizin dinamiklerini inşa eti ancak Batı’ya dedi ki bağımsızlığımızı size teslim etmeyiz. Mustafa Kemal milli bağımsızlığa son derece sahip çıkan bir devlet lideri” sözleriyle Mustafa Kemal’i öven cümleler kuran Külünk, Mustafa Kemal’in ölümünden sonra Batı’nın hizmetinde bir Türkiye’nin çıktığını anlattı. O günden itibaren Türkiye’nin milli bağımsızlığını tasfiye etmek isteyenlerle mücadele ettiğini aktaran Külünk, “Sayın cumhurbaşkanımız da bu anlamda milletle kurduğu güçlü ittifak üzerinden, bu mücadelenin en güçlü lideri olduğu için hedef ve tasfiye edilmek isteniyor.” dedi.

Batılı güçlerin en büyük hedeflerinin Çin’i kuşatmak ve İsrail’in güvenliğini sağlamak olduğunu sözlerine ekleyen Külünk, bütün bunların olabilmesi için yapılacak şeyi, “burada YPG ve PKK terör devletçiği inşa etmek istiyorlar. buna engel kim Türkiye, o zaman Türkiye’nin iç savaş ortamına sokularak, bu iç savaş ortamından istifade ederek bölgede PKK’yı Akdeniz’e çıkarıp, Kuzey Irak’taki petrolün çıkışını kolay hale getirip, yüzyıl sürecek bir çatışma ile İsrail’in güvenliğini sağlamak adına yapacak.” sözleriyle ifade etti.

Külünk, bu durumdan çıkmak için yapılması gerekeni ise şöyle açıkladı:

“Bu mümkün mü olmayacak tabi, Pentagon’un bunu başarabilme şansı çok güçlü değil. Bizim burada çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bütün bu mücadelede, bizim en stratejik gücümüz sayın cumhurbaşkanımız.”

AKP’li belediyelerde bir skandal daha! Arabanın kapısını açmayınca işten çıkardı

Samsun'un Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar'ın şoförü olarak görev yapan Salih Küçük, başkan yardımcısının kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden alındığını iddia etti.

AKP’yi Cumhurbaşkanlığı forsu taşıyan polisler koruyor

AKP Genel Merkezi’ni koruyan polislerin Cumhurbaşkanlığı forsu taşıdığı iddia edildi. Konuyu gündeme taşıyan İYİP Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, 'Buradan anlıyoruz ki AKP’deki koruma görevi Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğündedir' dedi.

Davutoğlu’ndan kendisini dolandırıcılıkla suçlayan Erdoğan’a: Ailelerimizin mal varlıkları araştırılsın

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi ile ilgili sözlerine yanıt vererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil olmak üzere yaşayan eski Cumhurbaşkanları ve Başbakanların ailelerinin mal varlıklarının araştırılmasını önerdi.

Sıkı durun… Yandaş Sevilay, Erdoğan’ı ucundan eleştirdi: Dikkat çeken Aydın Doğan pozu!

Yandaş kimliğiyle bilinen Habertürk yazarı Sevilay Yılman Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'ucu'ndan eleştirdi. 

AKP’yle anlaşıp Ahmet Necdet Sezer’e Türkiye’nin en gizli FETÖ’cüsü diyen Cem Uzan’a Ayşenur Arslan’dan bomba yanıt

İktidarla anlaşıp yakın zamanda Türkiye'ye döneceği belirtilen Cem Uzan, sosyal medya hesabından bu kez Ahmet Necdet Sezer'i hedef aldı. Uzan'a yanıt Ayşenur Arslan'dan geldi. 
210,576BeğenenlerBeğen
4,591TakipçilerTakip Et