Erdoğan TRT spikerini azarladı: Bu soruyu bana niye sordunuz, kucaklamadan başka bir şey anlıyor herhalde

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı ortak yayında soruları yanıtladı. Erdoğan, canlı yayında kendisine "daha kucaklayıcı bir dile mi ihtiyaç var" sorusunu yönelten TRT spikerini azarladı. Cumhurbaşkanı soruya "Şimdi bana bu soruyu niye sordun onu anlamakta zorlandım" tepkisini verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı ortak yayında soruları yanıtladı. Erdoğan, canlı yayında kendisine “daha kucaklayıcı bir dile mi ihtiyaç var” sorusunu yönelten TRT spikerini azarladı. Cumhurbaşkanı soruya “Şimdi bana bu soruyu niye sordun onu anlamakta zorlandım” tepkisini verdi.

Erdoğan kendisine “Millet İttifakı adayı kucaklayıcılık vaat ediyor. Siz bu ülkenin Cumhurbaşkanısınız sizin diliniz keskin mi efendim? Siz sert mizaçlı biri misiniz? Bizi sizi babacan biri olarak tanıdık, halk böyle sevdi. Bu noktadan sonra biraz daha kucaklayıcı yumuşak bir dile mi ihtiyaç var?”  sorusunu soran TRT spikeri Işıl Açıkkar’ı azarladı.

Erdoğan soruya “Şimdi bana bu soruyu niye sordun onu anlamakta zorlandım. Siz benim Ordu valime it diyenle beni mukayese etmeye kalkıyorsan buna üzülürüm. Benim valime it diyen adam kucaklayıcı olabilir mi? Bu adamın kucaklama vesaire… Kucaklamadan başka bir şey anlıyor herhalde” yanıtını verdi.

İŞTE O ANLAR: 

Şehitlerin kimlikleri belli oluyor: Acılı haberler ailelere ulaşmaya başladı

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen saldırıda dün gece 33 asker şehit oldu. 32 asker ise yaralı olarak Cilvegöz Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye getirilerek Hatay’da tedavi altına alındı. Acı haberler ailelere ulaşırken, şehitlerin kimlikleri de netleşmeye başladı.

TSK paylaştı: Suriye askerleri böyle vuruldu

Edinilen bilgiye göre, son 17 günde bin 709 Suriye askeri öldürüldü.

Rusya’dan kritik hamle: Fırkateynler yola çıktı

İdlib’de meydana gelen saldırı sonucu 33 Türk askerinin şehit olması sonrası Rusya’dan kritik bir hamle geldi. Rus Donanması, seyir füzeleri bulunan iki fırkateynin Suriye kıyılarına gönderildiğini açıkladı.

SON DAKİKA… Hatay Valisi’nden yeni açıklama: Şehit sayısı 29’a yükseldi, 36 yaralı var!

Hatay Valisi İdlib'deki saldırıda şehit olan asker sayısının 29'ye yükseldiğini açıkladı. Hastanelerde 36 yaralı var.

Erdoğan İdlib sessizliğini korurken damadı konuştu: Allah ordumuzu muzaffer kılsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'den gelen şehit haberlerinin ardından sessizliğini korurken hükümetten Damat Berat Albayrak'tan tweet geldi.
209,096BeğenenlerBeğen
5,087TakipçilerTakip Et