Erdoğan, The Economist takviminde… Kurtarıcı olarak bakın kimi çizdiler!

The Economist dergisi yayınladığı 2020 duvar takvimindeki Erdoğan görselinde kurtarıcı olarak çizilen karakter tartışma konusu oldu

The Economist dergisi takvim kapağında yapılan “illüstrasyon karikatür”de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı mücadele verenlerin başında kişi olarak çizilen figür Abdullah Gül’e çok benziyor.

İngiliz The Economist dergisinde Türkiye’de demokrasinin kaybolduğu anlamında betimlenen görselde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, demokrasiyi yeniden getirme çabasında olan biri olarak gösteriliyor.

6 YORUM

  1. eğer dış basında böyle bir çizim yapılmışsa erdoğan doğru yolda demektir demeki batının demokrasi dediği şey sözünü dinleyen kapıda para dilenen eski türkiyeymiş

  2. Karikatürde Türkiye’deki modern demokrasinin yıkılmaya başladığı ve yerine ”kurtarıcı” dediğiniz kişilerin otokrasiyi getirmeleri anlatılıyor. Otokrasi, monarşinin bir çeşididir. Yönetici, bütün siyasî yetkileri tek başına elinde bulundurur. Fakat monarşinin aksine yönetim miras yoluyla kalmamış, kişi tarafından ele geçirilmiştir. Keşke en azından karikatürleri objektif olarak yorumlasanız…

  3. Saçmalamışsınız. Demokrasiyi kurtarmak değil demoKRASİ yi parçalayıp otoKRASİ yapma yolunda çalışıyor oradakiler öncelikle. Böyle basit bir şeyi bile anlayamayacak tipler gelmiş haber diye bir şeyler yapıyorlar burada.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

CHP’li Özgür Özel milletin feryadını Meclis’te haykırdı: Biz artık misliyle cevap vermek değil, şehit vermemek istiyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Libya'daki şehitler için "Birkaç şehidimiz var" ifadesinin Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde ve yandaş medyada yer almaması Meclis gündemindeydi. 

Erdoğan FOX’u ciddiyete davet etmişti… Portakal’dan çok konuşulacak cevap

Gazeteci ve Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Fox önce gazete olsun, yalan haber üretmeyi bıraksın" sözlerine yanıt verdi.

Ekrem İmamoğlu’ndan Galata Kulesi işletmesinin İBB’den alınmasına ilk açıklama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galata Kulesi işletmesinin İBB'den alınmasına ilişkin konuştu.

“Sarayın Türkiye’si ile halkın Türkiye’si arasındaki fark bu!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 18 yıl önceki sözlerini hatırlattı.
209,132BeğenenlerBeğen
4,991TakipçilerTakip Et