Erdoğan ‘Tayyipler Alemi’ pankartı açan öğrencilerle görüştü

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, ODTÜ’deki mezuniyet töreninde 13 yıl önce Penguen dergisinin kapağından yayınlanan ‘Tayyipler Alemi’ karikatürü pankart olarak açan öğrenciler hakkında açılan davanın geri çekileceğini açıkladı.

207,721BeğenenlerBeğen
7,876TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ODTÜ mezuniyet töreninde açtıkları pankartın ardından gözaltına alınan öğrencilerle görüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşmenin bu akşam saatlerinde gerçekleştiği ve 45 dakika sürdüğü öğrenildi.

Erdoğan’ın öğrencilerle görüşmesinin ardından bir açıklama yapan AKP Sözcüsü Çelik, öğrencilerin ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla yargılandığı davanın geri çekileceğini duyurdu. Çelik, “ODTÜ’lü öğrencilere karşı açılan dava Cumhurbaşkanımızın avukatları tarafından geri çekilecektir” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

ODTÜ’de 6 Temmuz’da gerçekleşen diploma töreninde 13 yıl önce Penguen dergisinin kapağında yayınlanan ve o dönem açılan davada karikatürist hakkında beraat kararı verilen ‘Tayyipler Alemi’ karikatürünü pankart olarak taşıyan 3 öğrenci ve  pankartı aracıyla tören alanına getiren dördüncü öğrenci çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

ODTÜ’nün mezuniyet töreninde pankartı taşıyan ve pankartı tören alanına götürmeye yardım eden 4 öğrenci ile pankartı bastığı belirlenen bir kişi hakkında “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 4’er yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

Yaklaşık bir ay tutuklu kalan öğrenciler avukatlarının itiraz üzerine 11 Ağustos 2018’de serbest bırakılmıştı.

loading...

Sokak röportajında “AKP’ye oy vermeyeceğim” deyince tartışma çıktı: O zaman metrobüse binme!

Yurttaş TV'nin Küçükçekmece'de yaptığı sokak röportajına katılan bir genç, olası bir erken seçimde AKP'ye oy vermeyeceğini ifade edince arkadaşları ile tartışma yaşadı. Arkadaşları gence "Metrobüse binmeyin o zaman" dedi. Genç ise "Ben vergi vermiyorum muyum?" diye tepki gösterdi.

Bakanlık ‘risk yok’ dedi CHP’li İlgezdi isyan etti: Önlem almak için illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında, İstanbul- İzmir Otobanında rüzgar riski polemiği yaşanıyor.

İmamoğlu: “Meclisten çıkmasa da oranın adı Atatürk Kent Ormanı’dır”

İBB Başkanı İmamoğlu, Sarıyer'de 19 Mayıs'ta açılan Kent Ormanı'nın adının "Atatürk Kent Ormanı" olmasına ilişkin kararın hala İBB Meclisinden çıkmadığını belirterek, "Ama çıkmasa da oranın adı artık Atatürk Kent Ormanı” dedi.

İmamoğlu’ndan saldırıya uğrayan kiliseye ziyaret: Bir ibadethaneye yapılmış hareket, hepimize yapılmıştır

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, geçtiğimiz günlerde kapısının önündeki haçın koparılmasıyla gündeme gelen Kuzguncuk’taki Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’ne ziyarette bulıundu.

Süleyman Soylu provokatör yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uluslararası Hrant Dink Vakfı’na e-mail yoluyla ölüm tehdidi içeren bir mesaj gönderen şahsın yakalandığını duyurdu.
207,721BeğenenlerBeğen
7,876TakipçilerTakip Et