Erdoğan ‘Tayyipler Alemi’ pankartı açan öğrencilerle görüştü

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, ODTÜ’deki mezuniyet töreninde 13 yıl önce Penguen dergisinin kapağından yayınlanan ‘Tayyipler Alemi’ karikatürü pankart olarak açan öğrenciler hakkında açılan davanın geri çekileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ODTÜ mezuniyet töreninde açtıkları pankartın ardından gözaltına alınan öğrencilerle görüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşmenin bu akşam saatlerinde gerçekleştiği ve 45 dakika sürdüğü öğrenildi.

Erdoğan’ın öğrencilerle görüşmesinin ardından bir açıklama yapan AKP Sözcüsü Çelik, öğrencilerin ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla yargılandığı davanın geri çekileceğini duyurdu. Çelik, “ODTÜ’lü öğrencilere karşı açılan dava Cumhurbaşkanımızın avukatları tarafından geri çekilecektir” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

ODTÜ’de 6 Temmuz’da gerçekleşen diploma töreninde 13 yıl önce Penguen dergisinin kapağında yayınlanan ve o dönem açılan davada karikatürist hakkında beraat kararı verilen ‘Tayyipler Alemi’ karikatürünü pankart olarak taşıyan 3 öğrenci ve  pankartı aracıyla tören alanına getiren dördüncü öğrenci çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

ODTÜ’nün mezuniyet töreninde pankartı taşıyan ve pankartı tören alanına götürmeye yardım eden 4 öğrenci ile pankartı bastığı belirlenen bir kişi hakkında “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 4’er yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

Yaklaşık bir ay tutuklu kalan öğrenciler avukatlarının itiraz üzerine 11 Ağustos 2018’de serbest bırakılmıştı.

En çok okunan haberler

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Hüseyin Avni Önder, Haydarpaşa ihalesi öncesi kritik konumdaki bakanla ne görüştü?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de katıldığı ihaleye toplam 4 şirket katıldı. Hezarfen Danışmanlık şirketi ihalede aylık 300 bin TL teklif sunarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki 4 şirket ise ihalede aylık 100 bin TL teklif sundu. 

Yandaş soytarıdan Atatürk ve Ekrem İmamoğlu’na hakaret: Biz senin ağababalarına girdik, sen kimsin dangalak?

Yandaş Fatih Tezcan İmamoğlu'nun bu çağrısına hakaretle yanıt verdi.

Kaftancıoğlu’ndan ‘erken seçim’ çıkışı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yerel yönetimlerde elde edilen başarı için uygulanan yöntemin benzerinin iktidara gelmek için de uygulanacağını söyledi. AKP iktidarının dış politikasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kaftancıoğlu, “İktidarı sürdürmek adına düşünmeden kararlar alınıyor. Kapalı kapılar arkasında da gizli işbirlikleri yapılarak bu kararlar hayata geçiriliyor” dedi.

CHP’li Tuncay Özkan ve Veli Ağbaba’dan ‘ateşkes’ yorumu: Erdoğan’ın mal varlığının araştırılması yetti

ABD ile Türkiye arasında Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonun durdurulması konusunda yapılan anlaşmanın ardından CHP Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Tuncay Özkan'dan Erdoğan'a yönelik eleştiriler geldi.

Yüksek geliri olanlara vergi bombardımanı başlıyor!

Ekonomik kriz içinden ülkeyi çıkaramayan iktidar gözünü yüksek gelir elde edenlerin gelirlerine dikti.

Davutoğlu’ndan “Parti kurmak için paranız var mı?” sorusuna yanıt

Yeni parti çalışlamarını sürdüren Ahmet Davutoğlu, "Yeni parti kurmak için paranız var mı?" sorusuna "Siyasi parti para ile kurulmaz, gönül ve fikir birliği ile kurulur." diyerek yanıt verdi.

Atatürkçülere ‘ahlaksız’ dedi

2005 yılında din değiştirip farklı dinlere yöneldikten sonra yeniden Müslümanlığa dönen eski manken Tuğçe Kazaz'ın sosyal medya yaptığı paylaşım çok tartışılmıştı.

İşte AKP’nin sigara zammından beklediği gelir

Hazine sigara üzerinden alınan vergilerle gelecek yıl 64 milyar 819 milyon TL'lik gelir elde edecek.

İBB pazartesi günü Haydarpaşa ihalesine itiraz edecek

İBB, Erdoğan'ın vakfı olan Okçular Vakfı'nın eski genel müdürüne verilen Haydarpaşa ihalesi için pazartesi günü Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak karara itiraz edecek.

Yandaş soytarıdan Atatürk ve Ekrem İmamoğlu’na hakaret: Biz senin ağababalarına girdik, sen kimsin dangalak?

Yandaş Fatih Tezcan İmamoğlu'nun bu çağrısına hakaretle yanıt verdi.