Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün İstanbul’da boğaz köprüsünde intihar girişiminde bulunan ve üstünde AKP logolu tişört olan bir kişiyi ikna ettiğine ilişkin görüntüler basına yansıdı.

Davutoğlu’nun olay sırasında oradan geçmesinin ve köprüden atlamak isteyen kişinin üstünde AKP logolu bir tişört olmasının tesadüf olamayacağı, bunun bir halkla ilişkiler çalışması olabileceği yorumları yapılıyor. Buna göre Davutoğlu “AKP’nin kurtarıcısı” misyonuyla bir mizansen ortaya koymuş olabilir ya da Yeni Parti’nin kuruluşu için bir tanıtım çalışmasına girişmiş olabilir.

AKP logolu tişörtle intihar girişiminde bulunan kişiyi Ahmet Davutoğlu ikna etti

FOX Haber Müdürü Kubilay Tümen de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Davutoğlu’nun olay yerinden görüntülerini paylaşarak “Yeni partinin PR çalışması mı acaba?” diye sordu.

ERDOĞAN DA ‘İKNA ETMİŞTİ’

Öte yandan AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da 2015 yılında köprüden atlamak isteyen bir vatandaşı ikna ettiği görüntüler gündeme gelmişti. Erdoğan’ın intihardan vazgeçirdiği Vezir Çatraş adlı kişi, olaydan yaklaşık iki yıl sonra bir kişi boğarak öldürme ve evini yakma suçlarından yakalanmıştı.