“Erdoğan sıkıştırdıkça CHP’li belediyeler yükseliyor”

Gazeteci Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'li belediyeleri sıkıştırdığını ve bunun da söz konusu belediyelere yaradığını ifade etti. Yetkin, CHP'li belediye başkanlarının memnuniyet anketlerinde puanlarını yükselttiğini belirtti.

Gazeteci Murat Yetkin kişisel internet sitesinde yayınladığı yazısında, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’ye geçen yönetimlere değindi. Kamu bankalarının Ankara, İstanbul, Adana, Mersin ve İzmir büyükşehir belediyelerine kredi vermediğini aktaran Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’li belediyeleri sıkıştırmasının CHP’li belediyelere yaradığını belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başta olmak üzere birçok CHP’li belediye başkanının oy oranını yükselttiğini ifade eden Yetkin, Abdülkadir Selvi’nin bu anket sonuçlarını köşesinde başka bir başlık altında vermek durumunda kaldığını da yazdı. Yetkin’in yazısından bir bölüm şöyle:

“Erdoğan bir zamanlar Ece Ayhan’ın bir şiirinden alınan “Velhasıl onlar vurdu, bir büyüdük” dizesini kullanırdı. Şimdi aynı benzetmenin CHP’li belediyeler için geçerli olduğu, Erdoğan sıkıştırdıkça, CHP’li belediyelerin yükseldiği, seçmenin neyin ne olduğunu gördüğü anlaşılıyor.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Jeoloji profesörü yandaşın maliyet sorusuna cevap verince stüdyo buz kesti

Habertürk'te depremlerle ilgili uyarılarda bulunan Jeoloji Profesörü Prof. Dr. Cem Yaltırak'ın, "Bu projelerin maliyeti ne kadar?" şeklinde yöneltilen soruya verdiği cevap stüdyoda sessizliğe neden oldu.

Depremzede çocuk Süleyman Soylu’ya böyle tokat attı

Elazığ'da 31 yurttaşın hayatını kaybettiği depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgede depremzedeleri ziyaret etti. 

Yılmaz Özdil yandaşa peşkeş çekip milleten 10 TL bağış isteyen Kızılay’ı es geçmedi

Yılmaz Özdil, Elazığ depreminde yıkılan ilçeler arasında yer alan Sivrice'yi köşesine taşıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.
209,914BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et