Erdoğan ‘metal yorgunu’ demişti: Metiner’den Topbaş ve Gökçek’e ‘FETÖ’cü suçlaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “metal yorgunu” oldukları gerekçesiyle istifasını istediği başta eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek için AKP’den “FETÖ”cü suçlaması geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “metal yorgunu” oldukları gerekçesiyle istifasını istediği başta eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek için AKP’den “FETÖ”cü suçlaması geldi.

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Habertürk TV’den Didem Arslan Yılmaz’ın programında hukukçu Salim Şen’in soruları karşısında zorla istifa ettirilen AKP’li belediye başkanları için “FETÖ’cü” dedi.

Metiner’in “FETÖ”nün siyasi ayağına ilişkin “Biz kendi milletvekillerimizi ihraç etmişiz, belediye başkanlarımızı tutuklamışız, görevden almışız” sözleri üzerine hukukçu Salim Şen, “Siz görevden aldığınız belediye başkanlarını FETÖ’cü olduğu için mi aldınız?” diye sordu. Bunun üzerine Metiner, “Bir kısım belediye başkanlarımız” yanıtını verdi. Metiner’in isim vermemesi dikkat çekti.

Hukukçu Şen’in “Ama hiçbiri hakkında ben bir dava görmedim” sözleri üzerine de Metiner tepki göstererek “Ne kadar meraklısınız polemiğe?” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerine 17 ay kala “metal yorgunu” oldukları gerekçesiyle İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bursa, Niğde ve Bolu belediye başkanlarının görevlerinden ayrılmasını istemişti.

Ankara, Balıkesir ve Bursa belediye başkanları istifa etmemekte direnince hem Erdoğan hem de parti yöneticilerinden “soruşturma” imalı açıklamalar yapılmıştı.

Görevini bırakmak zorunda kalan eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş veda konuşmasında, “Her şey affedilebilir, ama adam yerine konmamak asla” demişti.

23 yıl boyunca Ankara’nın başında bulunan Melih Gökçek de şunları söylemişti:
“Ben bu davanın adamıyım. ‘Dava ahlakından’ geliyorum. Benim davamda nefse uymak yoktur. Benim davamda şahsi çıkarlarla davaya zarar vermek yoktur. Benim davamda ‘liderin kararlarına uymak’ gerekir. ‘Emir, demiri keser.’ Ben bu vebalin altından kalkamam.”

“Tayyip Bey de farkında” diyen Erol Mütercimler arşivinden çıkarttı: AKP’nin siyasal ömrü bitmiştir!

Akademisyen Erol Mütercimler, AKP'nin ideolojik bir parti olmadığını ve konjonktürel bir parti olduğunu belirterek siyasi ömrünün bittiği iddiasında bulundu. 

Süleyman Soylu’dan kadınlara tehdit: Kanuna Anayasa’ya rağmen…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün TBMM'de LasTesis eylemi yapan kadınlara ilişkin, "İçişleri Bakanı’yım, kanuna rağmen, anayasaya rağmen en geniş hakkımı kullanacağım” dedi

Kadın vekiller Süleyman Soylu’ya karşı Las Tesis’i Meclis’te gerçekleştirdi

İstanbul ve Ankara'da kadına yönelik şiddeti protesto etmek için Şili'de başlayan ve dünyaya yayılan 'Las Tesis' dansını yapmak isteyen kadınlara polis müdahale etmişti.

“Erdoğan başkanlığı getirdiğine çok pişman olacak”

T24 yazarı Mehmet Yılmaz, 2023 genel seçiminde 5 milyon yeni seçmenin, yeni partilerin olacağını ve eski nutuklarla yeni kuşak seçmeni ikna etmenin kolay olmadığını belirtti.
210,471BeğenenlerBeğen
4,596TakipçilerTakip Et