Erdoğan “hukuken hırsızlık yok” demişti… Süleyman Soylu: Kim diyor hırsızlık yok? İçişleri Bakanıyım hırsızı iyi bilirim, CHP içinde… Çalma da var hırsız da var!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 31 Mat seçimlerinin iptal edilmesine ilişkin "Cumhuriyet Halk Partisi oyları çaldı" diyen ilk AKP'li yönetici oldu. Katıldığı programda CHP'nin hırsızlık için organizasyon yaptığını ileri süren Soylu, "Ben İçişleri Bakanıyım hırısız iyi bilirim" dedi.

Halkweb Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 31 Mat seçimlerinin iptal edilmesine ilişkin “Cumhuriyet Halk Partisi oyları çaldı” diyen ilk AKP’li yönetici oldu. Katıldığı programda CHP’nin hırsızlık için organizasyon yaptığını ileri süren Soylu, “Ben İçişleri Bakanıyım hırısız iyi bilirim” dedi.

Soylu’nun bu sözleri karşısında şaşıran sunucu “Siz çalma meselesinde direk Cumhuriyet Halk Partisi’ni mi suçluyorsunuz? Çalma var ama hırsız yok deniyordu” deyince Soylu “Kim diyor ya, Ben İçişleri Bakanıyım hırsızı iyi bilirim, çalma da var, hırsız da var” ifadelerini kullandı.

İŞTE O ANLAR:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Binali Yıldırım’ın “Çaldılar” sözüne ilişkin, “Binali Yıldırım kardeşimin rakibine söylüyorum; ‘çaldılar’ ifadesi hukuki değildir ama siyasidir” demişti. Binali Yıldırım da o ifadeyi siyaseten kullandığını CHP’yi hırsızlıkla suçlamadığını söylemişti.

Son Haberler