Erdoğan hedef göstermişti: İşte CHP kulislerinde konuşulan Şişli adayı

CHP kulislerinde en tartışmalı ilçelerden olan Şişli ile ilgili dikkat çeken bir isim konuşulmaya başlandı.

Yerel seçim sürecinde adaylar bir bir belirlenirken AKP, CHP’nin kalelerine göz dikmiş durumda…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çankaya, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli gibi ilçelerdeki CHP seçmenine yönelik, “Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurlarında değildir” açıklamasını yaptı.

Yetmedi bir de CHP’nin bu kalelerine hizmeti AKP’nin götürdüğünü iddia etti.

Erdoğan’ın bu çıkışının ardından gözler bir kez daha CHP’nin kalelerine çevrildi.

Çankaya, Beşiktaş, Kadıköy gibi ilçelerde bir takım sorunlar yaşansa da CHP’de kritik ilçe şu an Şişli

Hayri İnönü – Mustafa Sarıgül gerginliğinden sonra CHP’liler Şişli’ye “baharı” getirecek bir isim istiyor.

CHP’lilerin talepleri arasında en dikkat çekici olanı ise şöyle: “paraşütle indirilen aday değil Şişli’yi bilen aday!”

CHP kulislerinden edinilen bilgilere göre; talepler üzerine CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Adayı Dursun Çaltı’nın adı öne çıktı.

Dursun Çaltı, doğma büyüme Şişlili…

41 yıldır CHP üyesi, CHP Şişli İlçe Başkanlığı, Şişli Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu.

SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI AMA VAZGEÇMEDİ

Gülay Aslıtürk’e karşı açtığı yolsuzluk davaları ile bilinen eski CHP Şişli İlçe Başkanı Dursun Çaltı ilçede imara açılan her araziyi takip eden her büyük inşaatı iyi izleyen bir isimdi.

Dursun Çaltı 2000 yılında beş kurşunla bacaklarından vuruldu. Tetikçi Taner Yılmaz onu vururken “Gülay Aslıtürk’ün hesabını vereceksin” diye bağırmıştı.

Çaltı’nın daha önce Aslıtürk ile olan davaları nedeniyle gözler onun üzerine çevrildi. Ancak Dursun Çaltı o sırada Mustafa Sarıgül’ün yolsuzluklarını araştırıyordu.

Dursun Çaltı’yı vuran tetikçi Taner Yılmaz ise 2005 yılında savcılığa giderek Çaltı’yı vurdurmak için kendisini azmettirenin Mustafa Sarıgül olduğunu söyledi.

Ümraniye Başsavcılığı’nda 2005-1016 hazırlık dosyası ile işleme konan ifadede Tamer Yılmaz şunları anlattı: “Mustafa Sarıgül’ün CHP Genel Başkanlığı için hazırlıklara başlaması üzerine, tanımadığım kişiler ev adresime gelip, ‘Akıllı olacaksın. Bu konuyu sağda solda konuşmayacaksın. Aksi takdirde seni öldürürüz’ demek suretiyle ölümle tehdit etmektedirler. Can ve mal güvenliğim kalmamıştır. Başıma istenmeyen bir olay gelirse, sorumluları bu sanıklar olacaktır.”

HAYRİ İNÖNÜ SIKIŞINCA “DURSUN ÇALTI YETİŞ” DEDİ

2014 yerel seçimlerinde Mustafa Sarıgül İstanbul Belediye Başkanlığı’na aday oldu. Şişli’de yerini İsmet İnönü’nün torunu Hayri İnönü’ye bıraktı. Sarıgül, İstanbul’u kazanamadı ancak Hayri İnönü Şişli belediye başkanı oldu. İddialara göre Hayri İnönü “emanetçi” bir başkan olarak aday olmuştu.

Sarıgül’e bayrak açan İnönü hemen Dursun Çaltı’ya ulaşmıştı. İddialara göre; Çaltı’dan Sarıgül’le dava sürecinde destek istemişti.

ŞİŞLİ KAVGAYI HAK ETMİYOR

Şişli halkı bu kavgaları, mafya savaşlarını hak etmiyor.

CHP kulislerine göre bu kavgayı bitirebilecek CHP’li ve Şişlili tek isim: Dursun Çaltı…

Son Haberler