Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

31 Mart’ta partisinin Ankara ve İstanbul’da kaybetmediğini belirten Erdoğan, “Her iki yerde de biz kazandık” dedi ve ekledi:

“Bizler buralarda sadece bir vizyon noktasında, vitrin noktasında her iki ilde bir kayba uğradık. Ama ilçeler bazında baktığımızda ilçelerin kahir ekseriyetini biz aldık mı? Aldık. Meclislerde de kahir ekseriyet bizde mi? Bizde. Komisyonlar? Bizde. Bu belediyelerin çalışmasının şekli buralardır.

“Erdoğan nerede? 23 Haziran’da yenilginin muhatabı olmamak için saklanıyor mu?”

23 HAZİRAN MESAJI

“Bireysel birtakım istisnalar dışında belediyecilik konusunda ülkemizin en kötü siciline sahip partisinin CHP olduğu gerçeği 31 Mart’ın ardından bir kez daha teyit edilmiştir. Suları akıtmaktan, sokakları temizlemekten, yatırım yapmaktan, sosyal belediyecilik hizmetleri geliştirmekten aciz bir zihniyetten başka da bir icraat beklemek mümkün değildir. CHP’nin belediyecilik karnesi 25 yıl önce de böyleydi, şimdi de aynı. Bu gidişle korkarım 25 yıl sonra da aynı kalacaktır.

“Binali Yıldırım kazanırsa ekonomide deprem olur, Erdoğan’ı başkanlıktan edecek süreç başlar”

CHP adayı etrafında oluşturulan sahte imaj çemberi kırıldıkça İstanbul’a gerçekten kimin hizmet edebileceği, bu kadim şehri kimin temsil ehliyetine sahip olduğu daha iyi anlaşılıyor. 31 Mart’taki hırsızlıkların tekrarını önlemek için de özel bir hazırlık içindeyiz.”