Cuma / 7 Ağustos 2020

Erdoğan destekçisi Perinçek ‘AK Parti’nin sonu geldi’ deyince yandaş medya ‘mevzi’den çıktı: FETÖ ile ilişkili

AKP'ye destek verdiği iddia edilen ancak AKP ile aynı karede hemen hiç görülmeyen Vatan Partisi Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yerel seçim sonuçlarıyla ilgili, "Göreceksiniz, buradan söylüyorum AK Parti iktidarının devam etme şansı yok. Cumhurbaşkanlığı sistemi içerisinde bir çözüm yok" açıklaması AKP'de rahatsızlık uyandırdı.

206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

AKP’ye destek verdiği iddia edilen ancak AKP ile aynı karede hemen hiç görülmeyen Vatan Partisi Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yerel seçim sonuçlarıyla ilgili, “Göreceksiniz, buradan söylüyorum AK Parti iktidarının devam etme şansı yok. Cumhurbaşkanlığı sistemi içerisinde bir çözüm yok” açıklaması AKP’de rahatsızlık uyandırdı.

Perinçek’in çıkışından duyulan rahatsızlığa yanıt, AKP’li Yeni Şafak Gazetesi yazarı ve Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu’ndan geldi.

Doğu Perinçek: AK Parti’nin sonu geldi

Orakoğlu, Perinçek için, ‘FETÖ ile ilişkili’ imasında bulundu. Böylece, AKP’ye özellikle yargıdaki kadrolaşma ile destek verdiği iddia edilen Perinçek’e, AKP kanadından ilk keskin tepki de verilmiş oldu.

Perinçek canlı yayında AKP’yi o kadar savundu ki Metiner böyle isyan etti

Perinçek daha önce Erdoğan için, “Türkiye, BOP Eşbaşkanını da alır, önüne katar ve kendi mecburiyetlerinin görevlisi yapar” demişti.

Seçim sonrası açıklamasında ise, Perinçek, “AK Parti iktidarının tek başına devam etme şansı yok. Cumhurbaşkanlığı Sistemi içerisinde bir çözüm yok. Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesi ve Cumhurbaşkanının istifası dışında görülen bir çözüm yok. Türkiye büyük bir karar verecek. Türkiye çalkantılı bir döneme giriyor. Türkiye, parlamenter sisteme dönecek” diye konuşmuştu.

Perinçek’in hızına yetişilmiyor!

Orakoğlu yanıt mahiyetindeki yazısında, şu ifadeleri kullandı:

“…Aydınlık gazetesi ve Perinçek sanki 28 Şubatçılara verilen cezaları umursamıyor veya tanımıyor. Zira Perinçek 28 Şubat davasının 1 numaralı sanığını açıkça korumaya alıyor. Genelkurmay Başkanı Karadayı’nın TSK içinde FETÖ örgütlenmesinin önünü açtığı iddialarına rağmen! Üstelik Karadayı’nın Genelkurmay’da FETÖ heyetlerini kabul ederek şilt verdiği ziyaret resimlerinin şeref salonunda yer aldığı iddiaları birçok medya kuruluşunda boy göstermesine rağmen Aydınlık gazetesinin bu gerçekleri görmezden gelmesi epey enteresan doğrusu?

Yoksa Perinçekgillerin Apo, Mihraç Ural ve Esed muhibbi olmaları yanı sıra FETÖ ilişkileri de mi söz konusu? 28 Şubat sürecinde Perinçek ve ekibinin cunta ile işbirliği içinde olması çok normal bir durum. Zira İşçi Partisi 18 Nisan 1999 tarihinde 1’nci Olağanüstü Genel Kongresi’nde parti olarak halka yaptığı hizmetleri açıklarken 1’nci sırada 28 Şubat’ın önünü açtıkları ve programını ürettiklerini kamuoyuyla paylaşmışlardı. FETÖ ile Perinçek’in diğer bir ortak noktası ise Karadayı dışında TSK’ya sızma konusundaki maharetleri olmuştu.”

Balbay’dan CHP’ye İnce tepkisi: Hele konuşsun, ağzının payını veririz

Düne kadar, “Ben bu partiye 15 yaşında girdim. Her kademesinde görev yaptım” diyen İnce neden bu noktaya geldi?

Cemal Enginyurt’tan tarihi Meral Akşener itirafı!

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli’yi, hem de Semih Yalçın’ı topa tuttu.

Reuters, Ankara’daki Covid-19 belgesine ulaştı: Her gün 1000 yeni vaka

Uluslararası haber ajansı Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1000'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı.

Cindoruk: AKP’nin 18 yılı tartışmaya açılmalı

"Milli irade, devlet yönetme yetkisi ve görevi verir. AKP, bu yetkiyi, milleti yönetme ve yönlendirme, devlet rejimini değiştirme biçiminde kullandı."

Muharrem İnce’nin Ankara’da ofis açacağı iddiası

Kendi partisini kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin Ankara'da ofis açtığı iddia edildi.
206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et